• BIST 91.073
  • Altın 215,487
  • Dolar 5,3834
  • Euro 6,1226
  • Ankara : -1 °C
  • İstanbul : 9 °C
  • İzmir : 7 °C
  • Çankırı : 1 °C
  • Antalya : 12 °C
  • Eskişehir : -1 °C

Çankırı Vakfı'nın yeni başkanı Mustafa Can

Çankırı Vakfı'nın yeni başkanı Mustafa Can
Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı'nın olağan kongresi dün İstanbul'da vakıf merkezinde gerçekleşti ve işinsanı Mustafa Can başkanlığa seçildi.

Çankırı'nın gurbette oluşturduğu STK'lar içerisinde her daim bir adım önde olan 'Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı' olağan genel kurulunu Kocamustafapaşa'daki Vakıf tesislerinde gerçekleştirdi. Vakfın son 4 yıldır başkanlık görevini yürüten Sami Soydal, koltuğu başarılı işinsanı Mustafa Can'a teslim etti.

Vakfın yeni Başkanı Mustafa Can, genel kurulda yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

YAŞLILARIMIZLA GENÇLERİMİZİ BULUŞTURACAĞIZ
Çalışmalarına Mütevelli Heyetini senede bir değil de 6 ayda bir toplamayı planlayarak başlamak istediğini kaydeden Çankırı Vakfı Başkanı Mustafa Can, çalışmaları ile ilgili yardım ve desteğini isteyeceğini vurgulayarak şöyle konuştu:

“Eylül ya da Ekim gibi tekrar toplanmayı arzuluyorum. Vakıf merkezimizi daha etkin kullanmak istiyoruz. Yaşlılarımızla gençlerimizi buluşturacağız. Yaşlılardan tecrübelerini dinleyecekler. Çok güzel bir sinerji doğuyor. Galip Beyin, İlker Beyin anlatacağı şeyler buradaki çocuklarımız için çok değerli. Kendi kızımı da göndereceğim. Amacımız talebelere destek olmak.

TÜRKİYE’NİN YÖNETİMİNDE, TİCARETTE SÖZ SAHİBİ OLAN ÇANKIRILILAR YETİŞTİRMEK
Hedefimiz, Türkiye’nin yönetiminde, ticarette söz sahibi olan Çankırılılar yetiştirmek. Söz sahibi olmak için daha güçlü olmalıyız. Daha güçlü olabilmek için de iki projem var. Birisi; her başkan ve ekibi 2 senelik yönetim dönemlerinde bir gayrı menkul kazandıracaklar Vakfımıza. Kira gelirlerimizi artıracağız. Ayrıca, bursiyerlerimizden daha fazlasını istemeyeceğiz. 10 talebe okutan hayırseverimiz var. Allah bin kere razı olsun kendisinden. Toplam 297 olan talebemizin 3’te birini karşılıyor. Hem talebe sayısını hem de burs gelirlerini her yıl en az yüzde 10 artıracağız.

ADIM SONSUZA KADAR ÇANKIRI VAKFI’NDA YAŞASIN İSTİYORUM
Burs gelirini artırmanın bir başka yolu da, mezun olan öğrencimiz 2 sene sonra burs aldığı kişi adına 2 sene boyunca burs verecek. Bunu kendilerine danışarak, bağışçılarımızın onayıyla yapacağız. Bu uygulamayı yönetim kuruluma kabul ettirebilirsem ilk ben başlatacağım. Adım sonsuza kadar Çankırı Vakfı’nda yaşasın istiyorum.

SOSYAL MEDYAYI DAHA ETKİN KULLANACAĞIZ
18 uygulaması yapmak istiyorum. Her ayın 18’inde Yönetim Kurulunu toplamak istiyorum. Yapılan toplantılarla üyelerimizin kaynaşmalarını sağlayacağız. Sosyal medyayı daha etkin kullanacağız. Gençlerimiz videolar yapacak Youtoberlere video yaptıracağız. Çankırı’nın yerini, özelliklerini öğreteceğiz. Benim Köyüm Karağaç’tan 92 harbinde 90 kişi harbe gitti. 2 kişi döndü. Bunları öğreteceğiz bütün Türkiye’ye.

ÇANKIRI TARİHİ İLE İLGİLİ HER SENE BİR KİTAP
Bir komisyon kuracağız. Komisyonumuzda üç profesör olacak. Çankırı tarihi ile ilgili her sene bir kitap bastıracağız. Yarısını Türkiye’deki kütüphanelere, valiliklere ve milletvekillerine vereceğiz. Diğer yarısı da vakfımıza gelir kaynağı olacak.

BİZ, GENÇLERLE AYAKTA DURACAĞIZ
Biz, gençlerle ayakta duracağımızı biliyoruz. Gençlerimizi mütevelli heyetine kazandıracağız. Burs alan gençlerimizin projelerini ben bizzat destekleyeceğimi taahhüt ediyorum.

BÜYÜKLERİMİZİ İHMAL ETMEYECEĞİZ
Sektörel buluşmalar yapmak istiyorum her ay. Kuruyemişçilerimiz, denizcilerimiz, mali müşavirlerimiz Vakfımızda bir araya gelecekler. Bir birimizle alışveriş etmeyi teşvik edeceğiz. Ben buna kendi işimde dikkat ediyorum. Çalışanlarımın önemli bölümü Çankırılı… Büyüklerimizi ihmal etmeyeceğiz. Bize gelemeyenlere biz gitmek istiyoruz.

VAKFIMIZIN KURUCULARI HAYATTA İKEN BELGESEL YAPACAĞIZ

31 yaşındaki vakfımızın kurucularının önemli bölümü hayatta iken bir belgesel yapmak istiyorum. Bu belgeseli bir dahaki sene Mütevelli Heyeti toplantısında sunmak istiyorum. Bunu yapacak ekip de var içimizde…

KÖYÜNÜ GÖRMEYEN GENÇLERİMİZ KÖYLERİ İLE TANIŞACAK

Burs alan gençlerimizden köyünü görmeyen olduğunu biliyorum. Bu gençlerimizi köyleri ile tanıştırmak istiyorum. Öğrenim yaşamım, denizlerde dolaşmam beni memleketten uzaklaştırmıştı. Cenazeler vasıtasıyla gittiğim mezarlığımızda benim yedi göbek ötemin olduğunu gördüğümde toprak o zaman çekmeye başladı. Orta Asya’dan çıkıp gelmişiz 7 – 8 göbek soyumuz orada yatıyor. Gençlerimiz bunu bir kere daha hatırlayacaklar, onur ve gurur duyacaklar. Birçok arkadaşım var bir köyü bile olmadığı için bizi çok kıskanıyor."

VAKIF YÖNETİM KURULU ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU

Başkan: Mustafa Can
Yönetim Kurulu: Alişan Danacı, Huriser Aşıcı, Bilal Abanik, İsmail Yüksel, Ethem Akkoç, İsmail Kılıçarslan, Mehmet Altıntop, Ali Karaabalı

Denetim Kurulu Asil: Hasan Sumar, Nuri Altay, Ömer Bezci

cankiri-vakfi-resim-03.jpg

cankiri-vakfi-ilker-karatas-resim-03.jpg

cankiri-vakfi-resim-03-001.jpg

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05333732940 | Haber Yazılımı: CM Bilişim