• BIST 97.726
  • Altın 146,210
  • Dolar 3,5844
  • Euro 3,9885
  • Ankara : 14 °C
  • İstanbul : 18 °C
  • İzmir : 17 °C
  • Çankırı : 14 °C
  • Antalya : 20 °C
  • Eskişehir : 11 °C

Çankırı'da "argo" konuşma ile mücadele başladı

Çankırıda argo konuşma ile mücadele başladı
Anadolu İmam Hatip Lisesi "Değerler Eğitimi Projesi" kapsamında "argo" konuşma ile mücadele başlattı.

Çankırı Anadolu İmam Hatip Lisesi "Değerler Eğitimi Projesi" kapsamında "argo" dili ile konuşmama mücadelesi başlattı. Proje hafta başında uygulamaya konuldu.  

Projenin etkin ve öğrenciler üzerinde görülebilir etkiler ortaya koyabilmesi için okul girişine ve koridorlara okul öğretmenlerinin bu konuyla ilgili tavsiyelerinin yer aldığı afiş, döviz ve pankartlar asıldı. Ayrıca üzerlerinde ‘Argoya hayır, güzel söze evet’ sloganının yer aldığı kitap ayraçları dağıtıldı. Bir ay sürecek argoyla mücadele bazında okuldaki tüm bilgisayarlar aynı sloganla açılacak. Proje Hakkında bilgi veren okul müdürü Sadettin Kılınç şunları dile getirdi:

‘’Değerler eğitimi projesindeki amacımızın öğrencilere değerleri davranış olarak kazandırabilmektir. Bu amaçla konferans programlarının yanı sıra belirlediğimiz bir konuda okulda çok çeşitli materyallerle bir süreç başlatacağız. Bu süreç içerisinde kullanabileceğimiz tüm etkileşim metotlarını kullanmayı hedefledik. Amacımız değerler eğitiminde vermek istediklerimizin öğrencilerimiz üzerinde davranışa dönüşmesidir. Uygulamamızın öğrenciler üzerindeki etkisini şimdiden görmek bizleri çok mutlu etti. Bu ay argoyla mücadele başlatılırken, Nisan ayında selamlaşma, Mayıs ayında ise temizlik konusu işlenecektir. Bu süreç sonucunda öğrencilerimizin sokak dilinden uzaklaşarak güzel bir lisan ve güzel bir konuşmaya sahip olacaklarına, kişisel iletişimlerini selamla pekiştireceklerine ve başta kişisel temizlik olmak üzere çevre,okul ve sınıf temizliğinde daha titiz davranacaklarına  inanıyoruz.’’

kaynak: karatekin gazetesi

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
emin...
23 Mart 2012 Cuma 08:10
Ömer hocam...
argoyla kastedilenin ne olduğu bellidir. Argo beynin osuruğu demişsiniz ama insan her yerde osurmaz, gider tuvalete orda osurur. İnsan ailesiyle gençlerin yanından geçmeye korkuyor. Gençler ihtiyaçlarını okul içinde, toplum içinde gidermesinler o zaman. İmam Hatip Yönetimini duyarlılıklarından ötürü tebrik ediyorum.
88.243.10.101
Ömer Sağlam
22 Mart 2012 Perşembe 12:41
Beynin gazını tahliye etmek şarttır
İmam-Hatip Lisesi Müdürü S. Kılıç ve Yardımcısı M. Eroğlu, iki yakın arkadaşımdır. Mürsel beyle Çankırı İHL'de tam 7 yıl birlikte olduk. Sadettin Bey'le ise Bursa'da birkaç ay aynı evde kaldık. Başlattıkları çalışma bir işe yarar mı bilmem. Birbirimize karşı belki argo kullanmadık ama Sadettin Bey'le birkaç ay içinde kavga edip ayrıldık. Yine de arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Ancak lütfen "Argo ile savaş" adı altında, Çankırı'daki Türk kültürünü de söküp atmaya kalkışmayın. Ayrıca argo beynin osuruğudur ve bazen beyinde biriken gazları boşaltmak gerekir. Yoksa hararet yapar, çalışma
46.197.208.156
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 539 871 23 98 | Haber Yazılımı: CM Bilişim