• BIST 103.047
  • Altın 203,087
  • Dolar 4,8857
  • Euro 5,7204
  • Ankara : 24 °C
  • İstanbul : 22 °C
  • İzmir : 25 °C
  • Çankırı : 23 °C
  • Antalya : 28 °C
  • Eskişehir : 21 °C

Çankırı'da Maliye'nin 'paralelci' avı!

Çankırı'da Maliye'nin 'paralelci' avı!
Ankara'dan takviye gelen 20 vergi müfettişi, 'paralelci' sanayici ve işverenlere 'özel denetim' yapıyor!

AKP Hükümeti’nin, 17 ve 25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonun ardından start verdiği “paralel yapı” operasyonu binlerce esnaf, KOBİ ve büyük ölçekli şirketin mercek altına alınmasına yol açtı. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Kozmik Çalışma Grubu, 81 ildeki Gülen Cemaati ile ilgisi bulunan tüm esnaf ve KOBİ’leri belirledi. 

Bu belirlemeler çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri illerde 'paralel yapı'ya bağlı dersaneleri mercek altına alırken, Maliye Bakanlığı da tespit edilen yaklaşık 100 bin 'paralelci' küçük ve orta boy işletmeleri yakın takibe aldı.

ÇANKIRI'YA 20 VERGİ MÜFETTİŞİ
Sözcü18 Haber Merkezi'nin elde ettiği bilgilere göre, Maliye Bakanlığı vergi müfettişleri Çankırı'da ilk operasyonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten'in ortağı olduğu Mega-San'a gerçekleştirdi. Maliye müfettişlerinin diğer adresleri ise bir dönem ÇESİAD Başkanlığı yapmış olan Kırıker Metal sahibi Burak Kırıker ile halen Ticaret Borsası Başkanı Oğuz Ak'ın ortak olduğu Berrak Makarna oldu.

Maliye Bakanlığı vergi müfettişlerinin denetimleri ile ilgili olarak Sözcü18 Genel Yayın Yönetmeni Vedat Beki'nin sorularını yanıtlamaktan kaçınan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten "Konuyla ilgili benden bilgi alamazsınız. Olayın muhatapları Çankırı'da. Onları konuşturun" demekle yetinirken, Borsa Başkanı Oğuz Ak "Sözünü ettiğiniz denetimden şirket olarak bizler de geçtik. Ancak Maliye denetimlerini 'rutin' denetim olarak düşünüyorum. Böyle olmasını umuyorum" demekle yetindi.

Maliye Bakanlığı vergi müfettişlerinin Çankırı'daki çalışmalarının ÇESİAD üyesi işletmelerin tamamını kapsayacağı ve yapılan inceleme sonrası ortaya nasıl bir fatura çıkaracakları merakla bekleniyor.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
hak
13 Eylül 2014 Cumartesi 16:25
16:25
taraflı haber adresi gibisiniz.zamanla ilişkiniz var mı. hep hükümet karşıtı haber.
78.163.234.240
RÜŞTÜ EROĞLU
12 Temmuz 2014 Cumartesi 11:29
11:29
Çankırıda cemaate kapılmış olanlar, belki de çıkarları için çıkmak isterlerde, iblislerle iştirakleri yüzünden sıkıntıdalar. Zira saflar belli olmuş; bir tarafta net tavırlı, Çankırı'ya hizmet önceliğine sahip olanlar, diğer tarafta siyasetten her şart altında rant devşirenler. Tıpkı binbir zahmetle avını elde edip yiyen aslanın etrafına toplanan çakallar gibi. Aslan yiğit, vakur, onurlu ve fakat çakallar kalabalık olunca bazen avını terkedip sahadan çekilebiliyor,onurluca.Amma velakin çakallar her devirde var, meydanı onlara bırakmamak lazım. En önemlisi cemaatin on yıllar içinde semizletilmesi, kadrolaştırılmasında biz vatandaşların ne kabahati var ki? Beraber yürüdünüz bu yollarda, beraber ıslandınız yağan yağmurda. Güç toplayınca bilek güreşine kalktınız.ABD DEN KUMANDALI İKTİDAR AVANTAJLARIYLA 75 MİLYONUN KUL HAKKINA TECAVÜZLERLE, TÜRLÜ MÜNAFIKLIKLARLA BU GARİP MİLLETİ DAHA NE KADAR ALDATACAKSINIZ? Bakınız BİLİM ADAMI, UHREVİ ENDİŞESİ DÜNYEVİ KAYGISINI BASTIRMAYAN, APO DAHİL PKK LILARIN AFFINA -, HELE Kİ KÜRDİSTAN'IN KURULUŞUNA EYVALLAH ETMEYECEK, BABASI MEHMET AKİF İN KADİM DOSTU,İSLAM VE TÜRKLÜK ÜZERİNE ESERLERİ OLAN EKMELEDDİN İHSANOĞLU'NUN ADAYLIĞI AK Parti'nin feleğini fena halde şaşırttı. Umulur ki Tayyip beyin seçilmemesi AK Partinin yaşamasına, hatalardan rücu edilerek Kürdistan'a gidilen yolda islahı nefs edilerek milli birlikten yana tavır takınılmasına, hırsız, yolsuz ve uğursuzların hukuka teslimine vesile olur inşaallah. Her dönemde en büyük sıkıntımız hırsızlıklardır. Benim hırsızım senin hırsızını döver devri sona ermeli, haramzadelere,partili yada cemaat ayağına kul hakkına tecavüzlere son verilmelidir.Karşımızda irşad ehli cemaat değilde menfaat tevzii yapan bir cemaat aş var değil mi? Biraz da bizim müslümanlar zengin olsun diyerek tüyü bitmedik yetim hakkına saldıran münafıklıklar sona erdiğinde zaten emperyalizme kölelikten çıkacak tam bağımsız Türkiye olacağız.Yüce dinimiz İSLAMIN HÜKÜMLERİ ORTADA; ABD İSLAMI,PROTESTAN İSLAM, ILIMLI İSLAM EHLİ SÜNNETİN İSLAMI DEĞİLDİR...
78.162.5.174
mehmet arslan
11 Temmuz 2014 Cuma 12:18
12:18
inlerine girsinler darmadağın etsinler. 5 sene önce bi gündem geldiydi bu feto ben abilerin ömründen kulanıyom demiş, o zaman ne mübarek zat demiştim. Şimdi anladım ki sen kimsin kimin ömrü kimde biliyon. Bunlar da çıkar için bütün haramlar mubah. Hala bunlara zekatını veren kiralık akıllar, islamda zekat cemaate verilmez, bu götünden fetva uyduranlara inanmayın.
81.215.1.199
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim