• BIST 103.235
  • Altın 197,827
  • Dolar 4,7171
  • Euro 5,5018
  • Ankara : 23 °C
  • İstanbul : 25 °C
  • İzmir : 27 °C
  • Çankırı : 22 °C
  • Antalya : 26 °C
  • Eskişehir : 19 °C

Çankırı'da mum yatsıya kadar yan(a)madı!

Çankırıda mum yatsıya kadar yan(a)madı!
Çankırı İl Genel Meclisi Başkanı Osman Canbaz'ın İl Özel İdare'ye ait taşınmaz üzerindeki kiracılığından dolayı gündeme gelen haberimize Meclis'te açıklama yapmıştı...

Ak Parti'nin Çankırı Merkez il genel meclis üyesi olmakla beraber meclisin de başkanlık koltuğunda oturan Osman Canbaz'ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama bugün itibariyle duvara toslamış durumda!

Nasıl mı?

Hatırlayacağınız gibi İl Genel Meclisi Osman Canbaz'la ilgili 7 Mart 2012 Çarşamba günü "Dosyayı kim engelliyor" başlıklı bir haber yapmış ve şahsının da ortağı olduğu Çankırı Birlik Gıda İnşaat Otomotiv Tekstil Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin kiracı olarak bulunduğu Çankırı İl Özel İdaresine ait taşınmazın birikmiş "kira" ücretlerinin tahsilatında engelleme olduğu bilgisini okuyucularımızla paylaşmıştık.

Aynı haberde "İddialara göre; Çankırı İl Özel İdaresine ait taşınmazda kiracı olarak bulunan İl Genel Meclisi Başkanı Osman Canbaz'ın da ortak olduğu A.Ş., uzun süredir kira ödemesinde bulunamıyor. Birikmiş kira alacaklarını tahsil etme yönüne giden İl Özel İdaresi Sekreterliği, konuyu kurum avukatı aracılığı ile hukuksal yönden (icra yoluyla) çözme cihetine gidiyor." demiştik.

"Dosyayı kim engelliyor" haberimizi hatırlamak için

OSMAN CANBAZ NE DEMİŞTİ?

Yayınladığımız  bu haber sonrası İl Genel Meclisi Başkanlığı koltuğunda oturan Osman Canbaz Nisan ayı birleşimlerinin başladığı 2 Nisan 2012 Pazartesi günü Meclis'te yaptığı açıklama ile ilgili olarak yerel basında yayımlanan haberlerde "Bir meclis üyesinin bir şirketin özel idareye olan kira borcunun ödenip ödenmediğini sorması üzerine konuşan Meclis Başkanı Canbaz, bahsi geçen şirkete ortak olduğunu ve kiraların ödendiğini söyledi. İsim vermeden internet gazetelerini hedef alan Canbaz, Çankırı’da bürosu, evi, işyeri olmayan bir kişinin kendisine ticari anlamda zarar verebilmek adına kirli bir kampanya başlattığını aktardı. Şirkete meclis üyeliğinden 4 yıl önce ortak olduğunu belirten Canbaz, şirketin 155 ay özel idareye kira ödemesi yaptığını ve borcunun bulunmadığını kaydetti." şeklinde yer almıştı.

Canbaz, meydanı boş bulunca

BORÇ TAKSİDE BAĞLANMIŞ!

2 Nisan 2012 Pazartesi günü başkanlık koltuğunda oturduğu İl Genel Meclisi'nde meclis üyeleri ve basın mensuplarına karşı "... şirketin 155 ay özel idareye kira ödemesi yaptığını ve borcunun bulunmadığını" kaydeden Osman Canbaz, ortağı olduğu Çankırı Birlik Gıda İnşaat Otomotiv Tekstil Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin icraya düşen borcunu TAKSİTLENDİRMİŞ!

Yani; 2 Nisan 2012 tarihi itibariyle Çankırı Birlik Gıda İnşaat Otomotiv Tekstil Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş., kiracısı olduğu Çankırı İl Özel İdaresi'ne BORÇLU!

Bugün 3 Mayıs 2012 Perşembe...

İl Genel Meclisi Başkanı OSMAN CANBAZ, takibe uğradığı dosyaya bugün de BORÇLU!

Atalar zamanında "Yalancının mumu yatsıya kadar yanar" demişler!

Ancak ÇANKIRI'da MUM'lar artık YATSI'ya kadar da yanmıyor... YAN(A)MAYACAK DA...

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
yıldırım
05 Mayıs 2012 Cumartesi 14:12
akıbertiniz görecez
idris bir mumin müslüman kardeşine intizar etmez. ama sana münafık dedikleri için sana bütün namaz arkası betdua edildiğini bil sen eddiğini bulacaksın bunu unutma.
78.174.19.54
ben ne dersem o olur
05 Mayıs 2012 Cumartesi 08:11
..
vekil kendini dev aynasında görüyor ben her şeyi yaparım, doğru kendi menfaatine olan herşeyi yaparsın pekiii sana oy veren insanların istekleri boşver gitsin nasıl olsa seçime 3-4 yıl var seçmen de nasıl olsa unutur bi öpersin bi nutuk atarsın iş bitti gelsin bi dönem daha vekillik (burası biraz hayal) çünkü çok büyük tepki alıyorsun
88.227.137.242
sami
04 Mayıs 2012 Cuma 22:21
söz vermiş.
söz vermiş idris beyefendi sanki sözünde duran biriymiş gibi. çivitcioğlu marketin sahibi tuncay koç'a sen istediğin kadar masraf yap sigorta binasını kimse yıkamaz ben varken demiş. ama tuncayı değil kendi bahçe ve büfe lokantayı düşünüyor. bunların derdi hizmet değil. ceplerini menfaatlerini önde tutma yıksanız da şurayı memleket bir hava alsın
78.174.19.54
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim