• BIST 103.200
  • Altın 196,867
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 14 °C
  • İstanbul : 18 °C
  • İzmir : 22 °C
  • Çankırı : 18 °C
  • Antalya : 19 °C
  • Eskişehir : 15 °C

Çankırı'da öğretmene saldırı!

Çankırıda öğretmene saldırı!
Öğrenci velisi, okula gelerek öğretmenler odasında öğretmeni saçından sürükledi.

Dün öğle saatlerinde Çankırı'da yaşanan olay, eğitim camiasında büyük üzüntü yarattı.

Sözcü18 Haber Merkezi'nin elde ettiği bilgilere göre; Güneş İlköğretim Okulunda yaşanan olayda saldırıya uğrayan öğretmen A.A'ya doktor 1 gün istirahat raporu verdi.

Edinilen bilgilere göre 6. sınıf öğrencisini derste kopya çekerken yakalayan öğretmen A.A'yı, öğrencinin ailesine haber vermesi üzerine okula gelen velisi işadamı A.B ve eşi öğretmenle görüşmek istediler. İddialara göre öğrenci velisi ile görüşmek istemeyen öğretmen A.A'ya bulunduğu öğretmenler odasında öğrencinin annesi tarafından fiili saldırıda bulunuldu. Saçından tutularak sürüklenen öğretmen A.A ile kavgaya girişen öğrenci velisi arasındaki kavga daha farklı boyutlara taşınmadan yapılan müdahale ile önlendi.

Olayın polise intikali sonrası Çankırı Devlet Hastanesinde doktor kontrolünden geçen öğretmen A.A'ya 1 günlük istirahat verildiği öğrenilirken, tarafların karşılıklı olarak birbirlerinden şikayetçi oldukları öğrenildi.

ÖĞRENCİ VELİSİ AYŞEN B. SOZCU18'E KONUŞTU
Haberin yayınlanması sonrasında Sözcü18 Haber Merkezine konuşan öğrenci velisi Ayşen B. "Sabah saat 08.45 saatlerinde okul idaresi tarafından aranmam üzerine okula gittim. Öğretmene defalarca görüşme teklif etmeme karşın kabul etmedi. İlk dönemden itibaren kendisiyle gerginliğimiz var. Sınıfı da öğrencileri de hiç sevmedi. Kendisinin çocuklarımızdan 'çok konuşuyorlar' şeklinde temel bir şikayeti var. Bu yüzden çocuklarımıza sınavlarda hakettikleri notları dahi vermiyor. Bu durumu da tespit ederek İl Milli Eğitim'de ilgili şube müdürlerine şikayette bulunduk. Şikayetimiz haklı bulundu. Oğlumla ilgili olarak 'kopya çekiyor' diye yeni bir tartışma yarattı. Ben oğlumun kopya çektiğine inanmıyorum. Okulda da belirttiğiniz gibi istenmeyen bir olay yaşandı. Yaşanılanlar hiç hoş değil. Ben de üzgünüm ancak öğretmenin davranışları böylesi bir tatsız olayın yaşanmasına neden oldu" dedi.

Yorumlar
duyarlı vatandaş
23 Mayıs 2013 Perşembe 18:33
yeter artık kaşımayalım
Artık bu olayı toplumsal mesele haline getirmeyelim. İnsanları birbirine kışkırtmayalım. İstenmeyen bir olay olarak görüp, düzeltici hareketlere gidelim. Öğretmenleri, öğrenciyi ve aileleri yıpratmayalım lütfen. Herkes işine baksın. Memleket meselesi haline geldi. Kime faydası var? Neyle uğraşıyoruz. Şiddete hayır diyorum. Aileler öğretmenler yorumcular yeter artık. Özür ve kabahat bilinsin ve düzeltilsin
141.196.107.13
yorumcu
23 Mayıs 2013 Perşembe 17:30
zor yaşam
Ayşe t. hanım, aslında doğru söylüyorsunuz. O bakan gözünü ve parmağını öğretmen öğrencilerin önünde gözünü çıkarıp notları eleyen parmağını kesecekti. Öğrenciler hem korkardı hem de saygı duyardı. Bu söz sadece sosyal öğretmeni için geçerli. Veli öğretmenlerle değil sadece söz konusu öğretmenle, burası doğru mu .Bundan sonra saygı sevgi nerede. tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır...
85.110.74.31
bir öğrenci (E.Ş.)
23 Mayıs 2013 Perşembe 17:12
öğretmenimizi seviyoruz
ben aynı sınıftan bir öğrenciyim burada yazılanların yanlış olduğunu düşünüyorum ve burada yorum yazan imsanların bilipte yazmasını istiyorum öğretmenimin her zaman yanındayız ve olacağız öğretmenime saygılar onu çok seviyoruz.
94.123.118.192
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim