• BIST 103.200
  • Altın 197,070
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 17 °C
  • İstanbul : 21 °C
  • İzmir : 24 °C
  • Çankırı : 18 °C
  • Antalya : 21 °C
  • Eskişehir : 16 °C

Çankırı'da öğretmene saldırı kınandı

Çankırıda öğretmene saldırı kınandı
Eğitim-Bir-Sen Çankırı Şube Teşkilat Sorumlusu Arif Kırkpınar sendika üyeleriyle basın açıklaması yaptı.

Eğitim-Bir-Sen Çankırı Şube Teşkilat Sorumlusu Arif Kırkpınar, geçtiğimiz günlerde Çankırı'da bir okulda nöbet tutan bir bekçinin darp edildiğini, 2 gün önce de bir öğretmenin öğretmenler odasında fiili saldırıya maruz kaldığını açıkladı.

Kırkpınar, sendika üyeleriyle Karatekin Parkında düzenlediği basın açıklamasında, saldırıların hayatın her aşamasında bir hastalığa dönüştüğünü ve şiddetin özellikle son zamanlarda eğitim alanında artarak devam ettiğini belirtti.
 
Milli Eğitim Bakanlığı'nın eğitim çalışanı ile veliyi karşı karşıya getiren uygulamalarını bir an önce gözden geçirmesi gerektiğini dile getiren Akpınar, aksi takdirde şiddetin önüne geçilemeyeceğini ve bu uygulamalardan ülke geleceğinin zararlı çıkacağını savundu.
 
Toplumda öğretmenlerin gittikçe itibarsızlaştığını öne süren Kırkpınar, "Önceki hafta eğitim yuvasında canı pahasına gece nöbetinde iken bir eğitim çalışanımızın darp edilmesi ve yine iki gün önce ilimizin en merkezi yerinde bir öğretmenin en mahrem yeri olan öğretmenler odasına kadar girilerek fiili saldırıda bulunulması bizler için bardağı taşıran son damla olmuştur. Kaleminden başka silahı olmayan bizleri hem de çalıştığımız okulda, devletin güvencesinde olması gereken kurumda herkesin gözü önünde darp edip ve herkesin gözü önünde 'hadi burada kurtardınız da sizi dışarıda kim koruyacak' diyebilecek seviyeye gelenlerin, buna tevessül ve teşebbüs edenlerin bu cesareti, bu rahatlığı kimden ve kimlerden aldığını doğrusu hepimiz merak ediyoruz. Herkes şunu bilmelidir ki bizler asla sahipsiz değiliz. Bütün gücümüzle arkadaşlarımızın yanında olacak ve arkadaşlarımızın uğradığı şiddetin takipçisi olacağız." diye konuştu.
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Öğretmen
25 Mayıs 2013 Cumartesi 13:13
Hoca Hanımı eleştiren öğretmenlere
Okullarımızda kopya serbest olsun o zaman, siz öğrencilerinize müsamaha gösterin çalışan öğrencilerimiz çalışmayı bıraksınlar. Eleştiri yaparken bence biraz haktan yana olalım. Arife Hanım kendi çocuğu kopya çekse aynı yolu izlerdi. Bundan emin olabilirsiniz.
141.196.73.73
BÜYÜK SUÇ
24 Mayıs 2013 Cuma 13:09
akıllı davranın söyleyin ve kendinizi böyle tanıtın
yaptığız şeylere dikkat edin o öğretmen sizden sonra geleceğe eğitim öğretim veren kişi sonuçlarını düşünün düşüncenizi geliştirin bunun için kitap okuyun o öğretmen siz de olabilirdiniz kendinizi bilin onları eleştirirken acaba hiç ben neyim ben kimim diye düşündünüz mü ? bu sözü okuyun ve yaptığınızdan ders alın. (akıllı insan düşündüğü herşeyi söylemez fakat söylediği herşeyi düşünür) lütfenn
88.250.16.132
bir öğretmen
23 Mayıs 2013 Perşembe 23:01
şiddete hayır
karatekin parkında yapılan şiddeti kınama eylemine sadece eğitim bir sen üyeleri değil diğer sendikalara üye olan ya da olmayan pek çok eğitim çalışanı katılmıştır. son yaşanan olayda şiddet fiziksel bir boyutta yaşanmış olup bunun hiçbir haklı sebebi olamaz. fakat öğretmenler sadece fiziksel değil psikolojik olarak da şiddete hemen her gün maruz kalmaktadır. ne acıdır ki!!!!!!!!!
78.167.69.240
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim