• BIST 97.651
  • Altın 145,042
  • Dolar 3,5684
  • Euro 3,9748
  • Ankara : 17 °C
  • İstanbul : 17 °C
  • İzmir : 20 °C
  • Çankırı : 19 °C
  • Antalya : 22 °C
  • Eskişehir : 15 °C

Çankırı'da tam gaz AĞAÇ katliamı

Çankırıda tam gaz AĞAÇ katliamı
"Çankırı'ya hizmeti seviyorum" tshörtleriyle akasya ve sedir ağaçları katledildi.

Çankırı - Kastamonu karayolu üzerinde orta refüj ve yol kenarlarındaki genç - yaşlı tüm akasya ve sedir ağaçları ellerinde elektrikli testereler bulunan bir ekip tarafından adeta katliam ediliyor.

Bölgede yaşanan ağaç katliamının ilerleyen günlerde yapılacak olan sıcak asfalt çalışması öncesi yapılan program çerçevesinde gerçekleştiği öğrenildi.

Haber Merkezimizin elde ettiği bilgilere göre Karayolları 15. Bölge Müdürlüğünün şehiriçi asfalt çalışması ile birlikte çevre düzenlemesi yaptığı yönünde.

agac-katliam-cankiri-sozcu-resim-066.jpg

Çankırı Valiliği ve Belediyenin de bilgisi dışında gerçekleştirilen çalışmaların dünden itibaren hız kazandığını belirten vatandaşlar "10-15 yaşındaki sedir ağaçlarının acımasızca kesilerek katledilmesi üzücü. Teknolojik olarak bu ağaçların bulunduğu yerden sökülerek başka yere nakledilmesi mümkünken Karayolları çalışanlarının böylesi bir yöntemle adeta ağaç katliamı olarak adlandırılabilecek bir çalışma içerisine girmeleri üzücü ve de bir o kadar düşündürücü" diyerek tepkilerini ortaya koydular.

Yapılan çevre katliamını gerçekleştirenlerin üzerlerinde bulunan "Çankırı'ya hizmeti seviyorum" yazılı tshörtler ise işin başka bir ilginç yanıydı.

Öte yandan kesilen akasya ve sedir ağaçlarının büyük bir bölümünü Çankırı eski belediye başkanlarından merhum Ali İnandık'ın diktiği öğrenildi.

KARAYOLLARI 15. BÖLGE MÜDÜRÜ SAMİ UYAR:
AĞAÇLAR SÖKÜLECEKTİ!

Yaşanan olayla ilgili olarak Sözcü18 Genel Yayın Yönetmeni Vedat Beki, önce Çankırı Valisi Vahdettin Özcan'ı aradı. Toplantıda olduğu bildirilen Vali Özcan'la görüşme sağlanamayınca Karayolları 15. Bölge Müdürü Sami Uyar'a ulaşıldı. Müdür Uyar "Sözünü ettiğiniz çalışma Çankırı Belediyesi'nin uhdesinde. Bizim bölgede yapacağımız sıcak asfalt çalışması öncesi yerel yönetim bölgede gerekli düzenlemeyi yapıyor. Ağaçların kesileceğinden değil, Ankara'dan getirilecek ağaç söküm makinasıyla ağaçların söküleceğini biliyordum. Yine de sizleri yanlış bilgilendirmiş olmayayım. En doğru yanıtı Çankırı Belediyesi yetkililerinden alabilirsiniz" dedi. 

Katliamdan görüntüler için - TIKLA

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
ne önemi var ?!
01 Temmuz 2012 Pazar 18:46
bi şeyler yapalım dilekçe yazalım
bizim insanımız ne kadar korkak ve pasif hep bu yüzden kaybediyoruz zaten! eylem yapalım dilekçe yazalım ama bu ağaçları ne pahasına olursa olsun kestirmeyelim!
88.231.226.80
akasya
11 Haziran 2012 Pazartesi 21:32
akça ağaç ağaç değilmişşşşşşş
Sayın başkan açıklama yapmış ağaçlar ekonomik ömrünü doldurmuş diye. Her şey bitti Tanrılığa soyundu galiba. Sen kimsin de bir canlıya ömür biçebiliyorsun. Hepsini katlettiniz sıra geldi koca çınarlara. Kestiniz de ne oldu o yoldan şimdi üç araba yanyana geçer mi? Yine iki araçlık bir yol. Karayolu kestirdiyse sen korusaydın.
141.196.112.163
vatan millet
09 Haziran 2012 Cumartesi 15:29
evrensel vatandaş
Tüm Türkiye'de ağaç kesenlere hakkımı helal etmiyorum.
78.167.74.154
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 539 871 23 98 | Haber Yazılımı: CM Bilişim