• BIST 98.601
  • Altın 224,705
  • Dolar 5,6921
  • Euro 6,5685
  • Ankara : 25 °C
  • İstanbul : 20 °C
  • İzmir : 26 °C
  • Çankırı : 25 °C
  • Antalya : 27 °C
  • Eskişehir : 23 °C

Çankırı'da Vali Özcan yoksa...

Vedat BEKİ

Uzun bir bayram tatili sonrası yeniden mesaiye başlamak, “rahatına düşkünler” adına hiç de hoş olmayan bir durum!

Hele hele “üretme” fiilini unutmuşlara bu durum tam anlamıyla bir işkence olsa gerek…
 
Çankırı’da şu saatlerde bu durumu yaşayanların sayısının hiç de azımsanmayacak oranda olduğunu nedense düşünmeden edemiyorum…
 
“Ne kadar da fesatsın” (!) şeklindeki serzenişleri de duymazlıktan gelerek beni böylesi düşüncelere gark eden süreci de kaleme almazsam hayli rahatsız olacağımı da birçoğunuz bilirler!
 
Altı günlük bayram tatili öncesi Vali Vahdettin Özcan’ın yaklaşık bir haftalık Brüksel seyahati Çankırı’da bayram tatilini on gün önceden başlatmıştı!
 
Delil mi?
 
Bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilen “İstiklal Yolu Yürüyüşü” programına katılan (daha doğrusu katılmayan) “bürokratik zevat”ı tespit edersek ne demek istediğim çok daha iyi anlaşılır!
 
Vali Özcan sahnedeyse, tüm “yalaka takımı” orada!
 
Ancak Vali Özcan işin içinde yoksa “menşur yalaka takımını” ara ki bulasın!
 
Adım kadar eminim, 4. İstiklal Yolu Yürüyüşü programının yapıldığı cumartesi ve Pazar günleri Vali Özcan Çankırı’da olaydı o yürüyüşe katılanların sayısı en asgarisinden +50 koyardı!
 
Şimdi o günün fotoğraflarına bir kez daha bakın ve “menşur” yalaka takımını sizler oluşturun!
 
Yardıma ihtiyaç duymayacağınızdan öylesine eminim ki…
 
x x x
 
Çankırıspor’un sezon başından bu yana göstermiş olduğu “şaşırtıcı” performans mavi-beyazlı renklere gönül verenleri bir hayli mutlu ederken bazı “kronik” anti-Çankırısporlular’ın da uykularının kaçmasına vesile olduğunu düşünüyorum…
 
Sevda Karaali’nin kulüp başkanlığını üstlendiği ilk günden itibaren ellerindeki tamtamları Çankırıspor aleyhine kullanan “çapsızlar”ın bugün de farklı düşünceler içerisinde olmadıkları gün gibi aşikar!
 
“Eleştiri” ile “körü körüne muhalefet”i birbirine karıştırmakta hiçbir beis görmeyen, bunun yanında sayıları da iki elin parmakları kadar etmeyenlerin tüm olumsuz haykırışlarına karşın Çankırıspor’un bugün gerek lig sıralamasındaki durumu gerekse gelecekteki hedefleri açısından katettiği mesafe hiç de görmezden gelinecek türden değil…
 
Başkan Karaali’nin sağduyulu Çankırı insanı ile birlikte omuz omuza adeta “ilmek ilmek” işleyerek ortaya çıkardığı bugünkü Çankırıspor fotoğrafının önümüzdeki süreçte çok daha büyüyeceğini ve gerek yöre insanını gerekse şehri ülke genelinde umut edilenin üzerinde temsil edeceğine dün ne kadar inandıysam bugün de aynı oranda inanıyorum.
 
Ancak canımı sıkan durum; Çankırı’daki mevcut Atatürk Stadı’nın içler acısı halinde herhangi bir iyileşmenin olmayışı!
 
Bu konuda başta milletvekilleri Şahin ve Filiz olmak üzere, vali Özcan ile belediye başkanı Dinç’in ortadaki sıkıntıyı bertaraf edecek hal çareleri konusunda gayret göstermeleri gerekir.
 
En iyimser düşünceyle; Çankırıspor’un bir üst lig’de mücadele edebilme hakkını elde ettiği günlerde mevcut stadın Çankırı adına utanç vesilesi olması bırakın beni sokaktaki insanı fazlasıyla üzer…
 
Söyledim ve de konuyu kapadım...
 
x x x
 
Zaman zaman darlanıp bunalsam da birçoğunuz için “umut” olduğunu bildiğim Sözcü18 yayınını bugünlere kadar sürdürdü… Yarın da sürdürecek!
 
Bununla birlikte “Çankırı’da kağıt üzerinde 4 gazete var gibi ama aslında bir gazete bile yok” (!) tespitimi de duymayanınız ve de bilmeyeniniz yoktur!
 
Bayram tatili süresince oturdum-kalktım, uyudum – uyandım ve “Çankırı’ya günlük gazete yapsak” nasıl olur dedim…
 
Hala da demekteyim!
 
Gerçekten Çankırı adına "günlük" yeni bir gazete nasıl olur?
 
Kolay olmaz ama “olay” olur değil mi?!
 
Bu konuda sizlerin ne düşündüğünü merak ediyor ve bu düşüncelerinizi paylaşmanızı istiyorum…
 
Haydi klavye başına!
 
Allah parmaklarınıza zeval vermesin... Tabii ki beyninize de...
Bu yazı toplam 2214 defa okunmuştur.
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Doğukan Dinlemez
02 Kasım 2012 Cuma 12:01
Çankırı Stadı kötü değil
Sayın Vedat Beki Çankırı Stadı o kadar kötü değil gecen Polatlı Bugsas deplasmanına gittik adamların oturacak tribünleri yok taşımalı tribün getirmişler onlara bakılırken Çankırı stadına bal dök yala!

VB'nin notu: Polatlı'ya yeni stad inşaatı tüm hızıyla devam ettiği için eski stadın bakımı yapılmıyor! Çankırı'da ikinci bir stad olmadığı gibi Çankırıspor'un antrenman sahası da olmadığından stadda hafta içi antrenmanlar yapılmakta. Böylesi bir programı Atatürk Stadı'nın kaldırması mümkün olmadığından mevcut durum yaşanmakta. Çankırıspor da, Çankırı insanı da daha iyisine layıktır. Bilginize.
83.66.202.40
Angut
01 Kasım 2012 Perşembe 17:58
Angut
Neden gocunuyorsunuz ya, adam TC vatandaşı, her yerde istediği faaliyette bulunur. Üç buçuk gazetenin yanında buçuksuz gazete olsa fena mı olur?
78.161.182.236
Tamer
31 Ekim 2012 Çarşamba 19:09
lazım değil
Sen git gasteni Bursa'ya yap.
85.98.133.145
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05333732940 | Haber Yazılımı: CM Bilişim