• BIST 101.892
  • Altın 190,254
  • Dolar 4,6043
  • Euro 5,3842
  • Ankara : 19 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • İzmir : 23 °C
  • Çankırı : 17 °C
  • Antalya : 27 °C
  • Eskişehir : 16 °C

Çankırılı gazilerden Başbakan'a destek

Çankırılı gazilerden Başbakan'a destek
Başbakan Erdoğan, partisinin grup toplantısı sonunda sürpriz bir destek aldı.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, partisinin grup toplantısı sonunda Çankırı Muharip Gaziler Derneği, Başbakan Erdoğan'a çiçek ile birlikte şiir okuyarak Başbakan Erdoğan'a destek verdiler.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a AK Parti Grup Toplantısındaki konuşmasının ardından Çankırı Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Çelik ve üyeleri çiçek takdim etti. Erdoğan, gazilerle bir süre sohbet etti. Bu sırada bir gazi şiir okudu.

cankiriligaziler-akparti-sozcu-resim-01.jpg

SAHİ BUNLAR HANGİ SAVAŞIN GAZİLERİ?
Sözcü18 Haber Merkezi soruyor: Çankırı Muharip Gaziler Derneği'nin halen var olan üyeleri hangi savaş(lar)a katılmışlar da GAZİ olmuşlar?

Tamamen bilgilenme amacıyla Çankırı Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Çelik'ten konu ile ilgili kamuoyunu bilgilendirme adına, başta temsil ettiği stk'nin başkanı olarak kendisi ile birlikte yönetim kurulunda yer alan isimlerin, hangi savaş(lar)da yer alarak GAZİ ünvanı aldıklarını açıklarlarsa, kafalarda yer tutan sayısız soruya da ışık olmuş olacaklar.

Bekliyoruz sayın Çelik...

Sözlükte 'gazi' ne demek?
1. (müslümanlarda) düşmanla savaşan ya da savaş yapmış (kimse)
2. Olağanüstü yararlılıklar göstererek düşmanı yenen komutanlara ya da kentlere 'devlet' tarafından verilen 'onur' sanı.
3. Savaştan sağ ve zafer kazanmış olarak dönen (kimse)

 

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
ahmet.k
18 Ocak 2014 Cumartesi 00:55
00:55
türk düşmanlarıyla gazilerin bir arada ne işi var anlamak güç gazilik gibi onurlu bir mertebedekilere bu kareyi yakıştıramadım türk boyun eğmez türk onursuz yaşayamaz türk gazisi yerinide bilir selam verdiğinide fotoraf çekindiğinide çok yazıkkk gazilerimizi lütfen biraz düşünmeye davet ediyorum
81.214.240.82
ekrem KOÇ
15 Ocak 2014 Çarşamba 16:37
16:37
Bu gazilerimiz herhalde Kıbrıs muharipleridir. İstiklal şavaşı gazilerinin kemiklerini sızlattılar. Ne işiniz var Vatan diyemiyen, Türklüğü aşağılayan sultanın huzurunda. KINIYORUM.
81.214.38.136
Turgay ÇELİK
15 Ocak 2014 Çarşamba 15:13
15:13
Sayın beki..Habercilik gazetecilik veya internet haberciliği adı herneyse..nedir sen bunu bir anlat...Yazmışsın Gazi nedir...habercilik denilen şey böyle bişey mi?.. araştırma yapsan öğrenirsin ama senin amacın haber yapmak olmadığı için bu konuları düşünmezsin amacın mide bulandırmak..Ama bildiğim kadarıyla sorunu cevaplayım.. Çankırı Muharip Gaziler derneğinde üye olan ve bu vatanın çok şey borçlu olduğu insanların bir çoğu 1974 Kıbrıs BarışHarekatına katılmış gaziler.. az bir kısımdaki tam sayısını bilmemekle birlikte 2 veya 3 tanesi de Kore savaşına katılmış Gazilerimizdir...Gazi ne demek sorusuna gelince.. MUHARİP GAZİ: Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarından harbe fiilen katılanları, ifade eder. MALUL GAZİ : Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarından; Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırlarını korumak ve güvenliğini sağlamak görevi ile harpte veya Devletin bekasını hedef alan terör örgütlerine karşı yurtiçi ve yurtdışı mücadelede her çeşit düşman veya terörist silahlarının tesiriyle veya harp bölgesindeki harekat ve hizmetler sırasında, bu harekat ve hizmetlerin sebep ve tesiriyle yaralanarak tedavileri sonucunda sakatlığı rapor ile kesinleşenleri ifade eder. Aşağıda yorum yapan saf'a gelince ülkenin Başbakanına ziyarette bulunmak ne zamandan buyana siyaset oldu bu 1..Ahmet Çelik tek başına mı gitti de orada siyaset yaptı buna bir bak bu 2.. bu soruları cevaplarken de (ki sende o yürek yoktur buna eminim) ismini yaz bilelim tanıyalım seni bu 3
78.187.110.154
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim