• BIST 103.235
  • Altın 197,827
  • Dolar 4,7171
  • Euro 5,5018
  • Ankara : 24 °C
  • İstanbul : 26 °C
  • İzmir : 29 °C
  • Çankırı : 23 °C
  • Antalya : 25 °C
  • Eskişehir : 21 °C

Çankırı'nın zirvesi Ukrayna yolunda!

Çankırının zirvesi Ukrayna yolunda!
Çankırı Vali Vekili, Belediye Başkanı, İl Genel Meclisi Başkanı ve Ticaret Odası Başkanı Ukrayna'ya "çalışma" ziyaretine gidiyolar! Hem de Dünya Şampiyonası öncesinde...

Çankırı'nın zirvesi sayılabilecek isimler; Başta Çankırı Valiliği görevini vekaleten yürüten Haldun Aksalma, Belediye Başkanı İrfan Dinç, İl Genel Meclisi Başkan Osman Canbaz ve Ticaret - Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten yarın Ukrayna ve bu ülkeye bağlı Kırım Özerk Cumhuriyetini kapsayan 4 günlük bir geziye çıkıyorlar.

UKRAYNA GÜZELLERİNİ YAKINDAN GÖRMEK İSTERSENİZ - TIKLA

Kastamonu, Sinop ve Çankırı illerinde kamu, özel ve sivil toplum kuruluşları arasında işbirliğini geliştirme amacıyla Bakanlar Kurulu tarafından alınan kararla kurulan KUZKA (Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı) Yönetim Kurulu'nun Haziran ayı toplantısında alınan karar doğrultusunda 20-24 Temmuz tarihleri arasında Ukrayna ve Kırım'a 4 günlük çalışma gezisi düzenlendi.

Sözcü18 Haber Merkezinin elde ettiği bilgilere göre KUZKA'nın Haziran ayı toplantısında "Yatırım olanaklarının yerinde incelenerek iki ülke arasındaki ticaret hacminin ve işbirliği olanaklarının geliştirilmesine yönelik olarak Ukrayna’nın Odessa kentine ve Kırım Özerk Cumhuriyeti’ne çalışma ziyareti düzenlenmesi" kararı alındı.

GEZİDE KİMLER VAR?

Yarın başlayacak olan 4 günlük Ukrayna ve bu ülkeye bağlı Kırım Özerk Cumhuriyeti gezisinde Kastamonu, Sinop ve Çankırı Valileri, Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Başkanları ve Ticaret-Sanayi Odası Başkanları katılacak.

Çankır'dan da Vali Vekili Haldun Aksalman, Belediye Başkanı İrfan Dinç, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Canbaz ve Ticaret-Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten 4 günlük gezide Çankırı'yı temsil edecekler.

DÜNYA YAMAÇ PARAŞÜT ŞAMPİYONASI AÇILIŞI VAR
AMA "ÇANKIRI'NIN ZİRVESİ" AÇILIŞTA YOK!

Paragliding Word Cup Çankırı yarışmaları 23 Temmuz Cumartesi günü Çavundur Termal Otel'de yapılacak açılış töreni ile start alıyor. 30 Temmuz tarihine kadar sürecek olan organizasyona yaklaşık 40 ülkeden 200 -250 dolayında yarışmacı katılırken, Çankırı adına uluslaarası bir organizasyona ev sahipliği yapılırken, "Çankırı'nın zirvesi" Ukrayna yolunda!

Hem de "çalışma gezisi" başlığı altında!

Son bir hatırlatma! Kırım Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti Simferopol, dünyada yamaç paraşüt sporu yapanlar tarafından son yıllarda yeni keşfedilmiş bir bölge... Çankırı'dan geziye katılacak isimler hiç değilse gittikleri bu şehirde "konuyla ilgili neler yapılıyoru" kendilerini misafir edenlere sorup öğrensinler...

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
istanbul
20 Temmuz 2011 Çarşamba 12:10
çankırılı
önce o zevat otursun da çankırının eğitimine bir baksın çankırının eğitimini iş bilmez ılgazlılar ve onların eniştelerinden kurtarsınlar tavsiyem odur ki benim istanbuldan gördüğüm çankırının eğitimi 2 seneye kalmaz dibe vuracaktır. Okullarına sanki kendi ceplerinden harcıyormuş gibi devlete para harcattırıp kasılan müdürlere soruyorum eğitim için ne yaptınız? Sıfır. Onun için yeni vekillere sesleniyorum bu iş bilmez ılgazlılardan ve eniştelerinden şu çankırının eğitimini temizleyin selam ve saygılar
46.1.115.180
vatansever
20 Temmuz 2011 Çarşamba 11:19
kınıyorum
Bunların hocaları kimmm... tabikii Recep Tayyip Erdoğan... yolluk, harcırah derken ceplerini dolduruyorlar.. çankırılı vatandaşlar acından ölürken, bunlar devletin parasını kendi çıkarları, menfaatleri için harcıyorlar. ben bunları kınıyorum.
88.250.56.180
Gariban
19 Temmuz 2011 Salı 21:08
Buldun Öğrenecekleri
Çankırı'nın tanınması, tanıtılması bunların umurunda mı. Lafa gelince kraldan çok Çankırlı geçinen bu zevat: gezi, harcırah, yeme içme ve gittikleri yerde bir de özel eğlence ve nefis tatmini yaparlar. Hiç bir işi beceremiyorlar bırakın da nefis terbiyesi işlerinin uhdesinden gelsinler :-)
78.166.104.224
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim