• BIST 103.235
  • Altın 197,827
  • Dolar 4,7171
  • Euro 5,5018
  • Ankara : 15 °C
  • İstanbul : 20 °C
  • İzmir : 22 °C
  • Çankırı : 14 °C
  • Antalya : 18 °C
  • Eskişehir : 14 °C

Çavundur Belediye Başkanı milletvekili Filiz'e tepkili

Çavundur Belediye Başkanı milletvekili Filize tepkili
Ak Parti Çankırı milletvekili Hüseyin Filiz'in son açıklaması Çavundur Belediye Başkanı Bayram Yukarıdere'nin açıklama yapmasını gerektirdi.

Çavundur Belediye Başkanı Bayram Yukarıdere bir basın açıklaması yaparak, Ak Parti Çankırı milletvekili Hüseyin Filiz’in “Çavundur Organize Sanayi Bölgesine gerek yok. Buradaki izni iptal edip Çankırı’yı bir sanayi bölgesine kavuşturacağız” sözlerini eleştirdi.

Çankırı milletvekili sıfatını taşıyan bir kişinin bölgenin ekonomik gelişimine destek olması gereken yerde, tersine bir tutum izlemesini yadırgadığını söyleyen Başkan Yukarıdere, “Sayın Hüseyin Filiz, Çavundur Organize Sanayi Bölgesi için izin alındığını, ama tek bir çivi dahi çakılmadığını söylüyor. Kamuoyunu yanıltan ve bilgi eksikliği bulunduğu anlaşılan Sayın Milletvekilimize hatırlatmak isterim ki, Çankırı İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği müteşebbis heyet için 2 üyenin ismini bildirmiş olsa idi, belki şu anda inşaat çalışmaları dahi bitmiş bir organize sanayimiz hayata geçmiş olacaktı” dedi.

Çavundur Organize Sanayi Bölgesi’nin Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın 20.04.2006 tarih ve 3781 sayılı yazı eki ile OSB Sicil Defterine 242 sayı numarasıyla kaydedilerek kurulduğunu söyleyen Bayram Yukarıdere, bundan sonraki gelişmeleri de şöyle özetledi:

MÜTEŞEBBİS HEYET OLUŞTURULAMADI. ÇÜNKÜ:

“OSB kuruluşunu teşkil eden Kamu kurumları ve katılma payı oranları aşağıdaki şekilde olduğu gibidir.

Katılma Payı                      Temsil Edilen Üye Sayısı

1- Çankırı İl Özel İdaresi                              % 10                                                     2

2- Çavundur Belediyesi                                % 55                                                     8

3- Kurşunlu Belediyesi                                 % 25                                                     3

4- Çankırı Ticaret Ve San.Odası                 % 10                                                     2

OSB’nin kuruluşunu müteakip, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından oluşturulan heyet marifetiyle ilçemiz sınırları içerisinde Hamamtepe, Çal Eteği mevkiinde oluşan 60 hektar büyüklüğünde olan OSB alanı olarak belirlenmiştir.

Bu gün itibariyle mülkiyeti Maliye’ye ait 5 adet parsel 85.723 m2 maliyeden OSB adına tescili yapılmıştır. Şahıslara ait 58 adet parsel, toplam; 376.359.00 m2 alan için Sanayi ve Ticaret Bakanlığından kamu yararı kararı alınarak OSB’ce kamulaştırma yolu ile OSB adına alınabilecek duruma getirilmiştir.

Buna göre toplam OSB alanı 459 dönüm, yani yaklaşık 46 hektardır.

OSB Kuruluş Protokolü gereğince OSB’yi oluşturan kuruluşlardaki heyet üyeleri ile 2009 yılında yapılan mahalli seçimlerdeki heyet üyeleri isimlerinin değişmesi, ayrıca 2 yıl süre ile de geçerli olması nedeni ile OSB müteşebbis heyetini teşkil eden kuruluşlara yeni heyet üyelerinin isimlerinin bildirilmesi ile ilgili 08.03.2011 tarihinde yazılar yazılmıştır.

İL ÖZEL İDARESİ GÖREVLENDİRME YAPMADI

Ancak İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevlendirmesi gereken 2 yeni üye ismini bildirmediği için bu güne kadar icra organı olan OSB Müteşebbis Heyeti teşekkül ettirilememiştir.

OSB Müteşebbis Heyetinin oluşturulması halinde, bundan böyle OSB’mizin geleceği ile ilgili kararların alınması sağlanmış olacaktır.

SAYIN MİLLETVEKİLİMİZE YAKIŞMAMIŞTIR

Sayın milletvekilimizin eksik bilgi ile yapmış olduğu açıklamalar beldemiz adına çok üzücüdür. Katkılarını beklediğimiz ve büyük bir mesafe katettiğimiz çalışmaların çivi çakılmamış bir proje olarak ifade edilmesi sayın milletvekilimize yakışmamıştır.

Kamuoyuna saygıyla arz olunur.”

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
bahattin turna 3
28 Ekim 2011 Cuma 19:50
şey yani demem oki
nasıl davranıyor ona bak.trendleri de iyi okusaydın böyle yapmazdın ömrün kısa olacak bu akılla gidersen.çavunduru düşünüyorsan ne yapman gerektiği belli sayın başkan.

editörün notu: Sayın Okuyucu; başkası ile ilgili ahkam kesmek güzel ve kolay iş de, bir de aynı IP numarasından farklı farklı isimlerle yorum yapmak yerine daha dürüstçe davranmayı tercih etseniz! Nasıl olur....
46.2.96.224
bahattin turna 2
28 Ekim 2011 Cuma 19:48
şey yani demem oki
mütalaa edilmelidir.organize sanayiler doluluk oranını yakalayamazken ankara sanayicisini tüney bölgesine çekecek bir proje,gerçek bir sanayici,tecrübeli bir işadamı olan,bu işin fizibl olup olmayacağını çavundur belediye bşk.dan daha iyi bilecek olan çankırı milliyetçisi hüseyin filizdir.ağzı olan konuşuyor misali kaç günlük sanayi deneyimin varki konuşuyorsun.git vekille özel bir görüş o klasik bir sişyasetçi değil,aynı damardansınız seni dinler,anlar beraber çalışırsınız.sen kolpacılara aldırma şükrü gibi birkaç kez seçilirsin.doğru olan merkezi hühümetteki temsilcilerimiz muhalefete nasıl
46.2.96.224
bahattin turna 1
28 Ekim 2011 Cuma 19:40
şey yani demem oki
bel.bşk.kardeşimişiz öncelikle ilgili toplantıda şükrü tarhanın bu konuda menfi görüşlerini neden hedef almıyor da sayın vekile cephe alıyor anlamadım? aynı partiden farklı sesler, farkılı değerlendirmeler oluyor, acemi başkan hizmet erbabına hem de sanayici olarak bölgeye büyük yatırım yapan, çankırımızın köklü işadamına saldırıyor. ortada büyük bir proje var, çankırımızı zıplatacak, onun üzerinde tartışılacak, fikirler ortaya konacak, elbirliği yapılarak hedefe kitlenilecekken klasik, kasaba siyaset ağzıyla hava bulandırılıyor. ılgaz, çerkeş, kurşunlu, atkaracalar müşterek gelişen bir havza olup birarada
46.2.96.224
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim