• BIST 100.618
  • Altın 141,206
  • Dolar 3,5120
  • Euro 3,9960
  • Ankara : 27 °C
  • İstanbul : 31 °C
  • İzmir : 34 °C
  • Çankırı : 28 °C
  • Antalya : 27 °C
  • Eskişehir : 27 °C

Celal Kaman 3 oyla kaybetti!

Celal Kaman 3 oyla kaybetti!
Ziraat Mühendisleri Çankırı İl Temsilciliği seçimleri pazar günü yapıldı ve...

Ziraat Mühendisleri Odası Çankırı İl Temsilciliğinin 24-25 Kasım.2012 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurulunda büyük bir sürpriz yaşandı ve Celal Kaman, İhsan Bostan karşısında başkanlık seçimini 3 oyla kaybetti!

Yapılan oylamada dört kongre kazanmış ve yaklaşık 7 yıldır Ziraat Mühendislerinin Çankırı İl Temsilciliği görevinde bulunan Celal Kaman'a 34 oy çıkarken, İhsan Bostan 37 oy alarak ziraat mühendislerinin yeni il temsilcisi oldu.
 
Yaklaşık iki ay önce üyelerinin olağanüstü genel kurul talebi üzerine, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Genel Merkezince 24-25 Kasım 2012 tarihinde Çankırı’da Olağanüstü Genel Kurul kararı alındı. TMMOB tarihinde bir ilk olan bu Olağanüstü Genel Kurul sonucunda Ziraat Mühendisi İhsan Bostan yıllardır Çankırı İl Temsilciliği görevinde bulunan Celal Kaman'a karşı 3 oy farkıyla da olsa Ziraat Mühendisleri Odası Çankırı İl Temsilcisi olmayı başardı.
 
Yapılan seçim sonrası yeni il temsilcisi İhsan Bostan yaptığı açıklamada “Bugün burada çok önemli bir seçim yapılmıştır. Ziraat Mühendisleri Odası tarihinde bir ilk olan bu Olağanüstü Genel Kurulda seçilmem dolayısıyla; her türlü zorluğa ve engellemelere rağmen burada onurlarıyla ve gururlarıyla bizlere destek veren tüm arkadaşlarıma da teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Yine bizlere oy vermeyen ve veremeyen tüm meslektaşlarıma da teşekkür ediyorum. Ben Çankırı'da bulunan tüm meslektaşlarımın temsilcisiyim, hepsinin sözü ve yüreği olmanın gayretinde olacağım. Çalışma arkadaşlarımla beraber yine o temsilciliğin bayrağını orada dimdik tutacağım. Emeği geçen herkese teşekkür ederim, Çankırımıza ve camiamıza hayırlı uğurlu olsun" dedi.
 
cankiri-ziraatmuhendisleri-ihsanbostan-sozcu-resim-111.jpg
 
Öte yandan seçimde yaşanan önemli bir detay ise İl Temsilci Yardımcısının belirlenmesinde yaşandı. Celal Kaman'ın yardımcılığını yapan Abdullah Vural 38 oy alarak yeni başkan İhsan Bostan'ın yardımcısı olmaya hak kazandı. İhsan Bostan'ın başkan yardımcısı adayı Ahmet Başıtaç 32 oy alarak bu yarışta geride kaldı. 
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
gözlemci
03 Aralık 2012 Pazartesi 00:03
hayırlı olsun
kazanan arkadaşları tebrik ediyorum. haberde a.vural'dan hiç bahsedilmiyor resmide yok neden çünkü yardımcı etkisiz eleman; ama c.kaman'ı destekleyen arkadaşlar bundan rahatsız olmuşlar ki haberde yazılmayanı yorum ile okuyucuya bildirmeye çalışmışlar. ne diyelim olan a.vural'a oldu.
78.174.8.170
Abdurrahman
01 Aralık 2012 Cumartesi 19:22
Seçimin galibi demokrasi
Seçilen İ.Bostan ve A.Vural'ı tebrik ediyorum. Odamızı bulunduğu konumdan daha ileriye götürmenizi temenni ediyorum. Bütün üyelerin sadece seçimde değil diğer zamanlarda da hatırlandığı, çoğunluğun karar aldığı ve katılımın sağlandığı bir yönetim tarzı göstermenizi bekliyoruz. Başarılar...
85.110.111.140
Ziraat Mühendisi
30 Kasım 2012 Cuma 15:18
seçim
Yönetim seçiminde Başkanlığa Celal Kaman ve İhsan Bostan Başkan Yardımcılığı için Abdullah Vural ve Ahmet Başataç yarışmışlardır. Yapılan seçim neticesinde Başkanlık yarışını İhsan Bostan 3 oy fark atarak 37 oy, Başkan yardımcılığı yarışında Abdullah Vural rakibine 8 oy fark atarak 39 oy alarak ipi göğüslemişlerdir. Seçilenlere başarılar...
78.187.110.154
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim