• BIST 102.410
  • Altın 186,954
  • Dolar 4,4877
  • Euro 5,2816
  • Ankara : 12 °C
  • İstanbul : 18 °C
  • İzmir : 23 °C
  • Çankırı : 11 °C
  • Antalya : 24 °C
  • Eskişehir : 11 °C

Davutoğlu: Arınç da Gökçek de yanlış yaptı

Davutoğlu: Arınç da Gökçek de yanlış yaptı
Başbakan Davutoğlu, Konya'da katıldığı açılış sonrası yaptığı konuşmasında Bülent Arınç ile Gökçek arasında yaşanılan kavgayı değerlendirdi.

Başbakan ve AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile AKP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasında yaşanan şiddetli polemiğe tepki göstererek “Her iki açıklama da yanlıştır. Parti disiplin kurallarını işleteceğiz, gerekeni yapacağız” dedi.

Davutoğlu, Milli Savunma Bakanlığı Atış Test ve Değerlendirme Merkezi’nin açılış törenine katıldı.

Konya’nın Karapınar ilçesinde gerçekleştirilen açılış töreninden sonra açıklamalarda bulundu ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

SORU – CEVAPLAR
-Melih Gökçek’in tweetiyle başlayan tartışmaya Bülent Arınç’ın cevabı oldu. “Arınç parsel parsel Ankara’yı sattın’ dedi. Ankara parsel parsel satıldı mı?

-AK Parti kuralları belli son derece sağlam kurallar ve kurullar zeminine oturmuş bir partidir. Farklı kanaati olan bütün arkadaşlar bu zeminlerde görüşlerini dile getirebilirler. Bu anlayış dışında kuvvetli bir parti disiplini de vardır. Hiçbir zamanda bu disiplinden feragat edilmemiştir.

“GEREKLİ UYARILARDA BULUNDUM”
Dünkü her iki açıklamada, partimizin kuralları ve disiplini açısından yanlıştır. Dün sayın Arınç ile açıklama sonrası bir araya geldik, kendisiyle konuştuk. Bugün de Gökçek ile görüşeceğim. Gerekli uyarılarda bulundum, bulunacağım.

Seçimlere giderken, partimizin itibarını sarsıcı polemiğe giren kim olursa olsun gerekli disiplin işlemlerini yaptıracağız. Kimsenin ayrımcılığı yoktur. Bu açıdan partimizin ve yarından itibaren genel merkezdeki aday adayları çalışmalarını sürdüreceğim. Bu çerçevede genel başkan yardımcıları ve MYK ile görüşürüz. Yürütülecek her türlü polemik gerekli işlemlere tabii tutulacaktır.

-Cumhurbaşkanı ile görüşme yaptınız. İzleme kurulu konusunda mıydı? Cumhurbaşkanı’nın tereddütlerini göz önüne alarak vazgeçme girişimi olabilir mi? Hakan Fidan’ın adaylığı, Merkez Bankası’nın faiz politikası gibi bazı konularda faklı noktalarda izlenimi var. Size zarar verdiğini düşünüyor musunuz?

-Dün gece de ailecek bir aradaydık. Şunun için zikrediyorum. Cumhurbaşkanı’yla bizim buluşmamız olağanüstü bir durum değildir. Dostluğu geçmişe dayanan yakın arkadaşlar olarak da her zaman görüştük, görüşürüz. Dün de görüştük, cumartesi de görüşeceğiz. Benim için devlet mahremiyettir. Son 7 ay içinde de bu anlamda Cumhurbaşkanımızla herhangi bir şekilde iletişim sıkıntısı hiçbir zaman yaşamamışımdır, yaşamadım. Ola ki bilgilendirme eksiklikleri olmuşsa bu giderilir ama ne sayın Cumhurbaşkanımız ne ben Türkiye’nin siyasi istikrarına, özellikle seçimlere giderken, gösterdiğimiz hassasiyette hiç tereddüt etmeyiz.

Çözüm süreci, dün yine Cumhurbaşkanımız vurguladı. Bizim için çözüm süreci stratejik bir tercihtir. Ve tarihimizin en önemli adımlarından, geleceğimizi teminat altına alacak olan en önemli dayanaklardan biridir.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim