• BIST 102.794
  • Altın 189,138
  • Dolar 4,5435
  • Euro 5,3739
  • Ankara : 17 °C
  • İstanbul : 23 °C
  • İzmir : 23 °C
  • Çankırı : 17 °C
  • Antalya : 28 °C
  • Eskişehir : 17 °C

Davutoğlu: Çankırı, Türkiye'nin çorbasının tuzu

Davutoğlu: Çankırı, Türkiye'nin çorbasının tuzu
Başbakan Davutoğlu, Pensilvanya'nın talimatıyla paralelcilerin HDP'li belediyeye gittiğini belirterek, "Nezaket ziyaretine gelen neden garaj kapısından girer?" dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Çankırı mitinginde halka hitap etti. 

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde vatandaşlara seslenen Davutoğlu, "Kim işçi bayramını, Emek ve Dayanışma Bayramı'nı kutlamak isterse, yasal çerçevede meydanlar açık. Kim marjinal gruplarla Taksim'de ya da Türkiye'nin herhangi bir yerinde kamu düzenini bozmak isterse, kesinlikle onlara fırsat vermeyiz" şeklinde konuştu.

Başbakan Davutoğlu, tuzuyla meşhur olan Çankırı'nın Türkiye'nin çorbasının tuzu olduğunu vurgulayarak, meydandakilere "7 Haziran'da ikide iki diyecek miyiz?" diye sordu.

Yeni Türkiye'nin kurulduğunu anlatan Davutoğlu, Çankırı Valiliği'ne girerken, bir Japon firması temsilcisi tarafından karşılandığı bilgisini paylaşarak, "Japonya gelip buraya yatırım yapıyor, Çankırılılar siz görüyorsunuz. Japon firmaları, yabancı yatırımı Çankırı'ya getiren kim? Sadece Türkiye'de değil, Çankırı'yı dünyada bilinir kılan kim? O zaman onlar konuşur, AK Parti yapar" ifadelerini kullandı.

"Biz milletle açıktan konuşuruz, onlar ise kapalı kapılar ardında"

"Biz milletle açıktan konuşuruz, onlar ise kapalı kapılar ardında. Nezaket ziyaretine gelen neden garaj kapısından girer?" ifadelerini kullanan Davutoğlu, "Pensilvanya'dan talimatla paralelciler HDP'li Diyarbakır Belediye Başkanı ile AK Parti'yi nasıl durdurabilirizi konuşuyor" dedi.

Başbakan Çankırı'ya helikopterle geldi

Ankara’dan helikopterle Çankırı’ya gelen AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu, Atatürk Stadyumu’na iniş yaptı. Cuma namazını kılmak üzere Ahmet Yesevi Camii’ne gelen Davutoğlu, cami çıkışında vatandaşları selamladı. Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Başbakan Davutoğlu için cami giriş ve çıkışında yoğun güvenlik önlemi alındı.

Çankırı Valiliği’ni ziyaret eden Başbakan Davutoğlu, daha sonra Belediye Meydanı’nda halka hitap etti.

Başbakan'ın Çankırı ziyaretinde 600 güvenlik görevlisi bölgede adeta kuş uçurtmadı.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Osman Taşalmaz
04 Mayıs 2015 Pazartesi 22:33
22:33
ÇANKIRI rumuzlu kardeş, okuma yazman vardır. apo itini kim astırmadı, bi araştırıver. Bulamazsan ben sana belgelerini gönderivereyim. O yıllardan sonrasına bakalım birde. 370 milletvekiliyle zâti keyfi kanunlar çıkaranlar da, bırak apo ya idam çıkartmayı, dışarı salmak için her türlü kılığa girmiyorlar mı? Biz bahçeli'nin adamı değil, dava adamıyız. Liderler gelir geçer, ama davamız değişmez. Ha bir de çile çekmediğimi ne biliyorsun. Yaşım 55 desem yeter galiba. Nöbet davasına gelince, biz her zaman nöbetteyiz ki, davasını terkedenlerden nöbet devralalım. Allve şuurluyum kardeşim. İyi akşamlar. ah'a şükür karanlıkta koştuğumu hissetmiyorum. Aklım başımda, şuurum yerinde çok şükür. İyi akşamlar arkadaşım.
78.166.236.69
ÇANKIRI
04 Mayıs 2015 Pazartesi 09:03
09:03
Osman Taşalmaz kafayı takacak başka adam bulamadım da bahçeli'ye mi takacağım siz varsınız ya takın takılın durun bahçeli'ye. Ben yeterince takıldım nöbeti size devrediyorum bakalım ne bulacaksınız bahçeliden apo'nun ipini bulmayın da ne bulursanız bulun. Mamak'ta karakolda sokakta çile çekmediğiniz öyle belli ki. tam tatlı su milliyetçisin bahçeli'nin aradığı adamsın, Ali Güngör gibi olamazsın karanlıkta koşmaya devam edersin kahraman arkadaşım.
213.14.212.70
Osman Taşalmaz
04 Mayıs 2015 Pazartesi 04:48
04:48
ÇANKIRLI rumuzlu arkadaş. kafayı Bahçeli'ye takmışın ve öyle geziniyorsun sanırım. "Bir Bahçeli'ye bak, bir de Davutoğlu'na bak ..." demişin de cümleyi tamamlamamışın. Cümlenin sonuna "çarpılırsınız haaaa" eklemeyi unutmuşun. Hani sizlerde mübareklik var ya. Nasıl olsa alışkınsınız, ona buna sıfatlar takmaya, mübarek görmeye, ilahlaştırmaya. EYY ÇANKIRILI rumuzlu kardeş. Burada tartıştığın kişiler isimlerini açıkça yazmışlar. Sen neden karanlık köşelerden yazıyorsun. Korkma yemezler seni, bizde hemşeriyiz, öz be öz Çankırılıyız. Şunu anlıyorum. "ŞIRACININ ŞAHİDİ BOZACIDIR." Haksız mıyım?
78.166.236.69
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim