• BIST 103.200
  • Altın 197,070
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 18 °C
  • İstanbul : 18 °C
  • İzmir : 23 °C
  • Çankırı : 19 °C
  • Antalya : 26 °C
  • Eskişehir : 17 °C

Devlet Bahçeli'nin son grup konuşması

Devlet Bahçelinin son grup konuşması
MHP lideri grupta konuşuyor...
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. 'Demokratikleşme paketini değerlendiren Bahçeli, 'Pakette Türk milleti yoktur, beklentileri yoktur' dedi.
 
İşte o konuşmadan satır başları...
 
Demokratikleşme paketi utanç vesikasıdır. Başbakan Erdoğan bu paketi Türkiye'nin demokratikleşme tarihinin son 11 yıllık döneminin sonucu olarak görüyorsa aklını Kandil'de kaybetmiş demektir.
 
Başbakan Erdoğan 11 yıl önce tek bir paketle tüm yasakları kaldırmayı gönlünün istediğini ancak siyasi zeminin hazır olmadığını söylemişti. Sorarım Başbakan bu ülkede yasak olsaydı sen ve zihniyetin nasıl Başbakan olacaktı? 
 
Öğrencilere orman yolu gösterirken çok mu demokrattın? Medyayı susturan ses, oy vermeyenleri suçlayan sen şimdi demokratikleşmede ahkam mı kestirmektesin.
 
Sayın Başbakan demokrasinin tramvay olduğunu söylerken bilincin açık mıydı. Lütfen söyleyin bu özgürlüğe susayan kimlerdir, paketten yüzü gülecek bölücülerden başka kaç kişi vardır. Türk milleti ağlarken, kimliği giderken neye sevinecektir? Burayı güneş ülkesi mi zannetmektedir.
 
Buna göre paketle şehitlerimizin arzusunu yerine getirdiklerini hiç yüzü kızarmadan dile getirmiştir. Ne zamandan beri PKK'nın dayatması aziz şehitlerimizin arzusudur. Sende hiç mi vicdan kalmamıştır. Eli kanlı katillere müjde verilmesini şehitlerin arzusu diya lanse etmek nedir.
 
Başbakan Erdoğan artık Türkiye'de kimlik dayatan vatandaşların kökeniyle uğraşan bir devlet yoktur demektedir. Ek olarak vatandaşların taleplerine kulak tıkayan, asimile eden bir devlet anlayışı yoktur demektedir. Erdoğan hangi kimlikten bahsetmektedir? Kendileri dışında kimliklerle kimler uğraşmaktadır. Türk kimliği bir dayatma değildir. Türk kimliği sana rağmen, senin gibilerine rağmen yoldaşın dostun İmralı canisine rağmen bayrak gibi dalgalanacaktır.
 
Başbakan her şeyi bırakmış muhalefet partileriyle uğraşmıştır. Sözüm ona millete ayak uydurmalıymışız. Kendi eksiğini görmeyen muhalefet milleti suçluyormuş. 
 
Başbakan Erdoğan ve yandaşları zafer anıtı dikemezler. bırakın anıt dikmeyi işler ters döndüğünde soluğu okyanus ötesinde zor alacaktır.
 
Sessiz devrim yapmakla övünürken sinsi devrimle PKK ile pazarlık yapılmıştır. Bu paket İmralı canisinin tezgahından geçmiştir. uzun süre beklemesinin nedeni budur. Pakette Türk milleti yoktur, milletimizin beklentisi yoktur. 
 
Paket özünde PKK'nın yıllardır beklediği isteklerin bir kısmıdır.
 
Ayrıntılar geliyor...
Etiketler: , ,
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Aydın Taneri
01 Ekim 2013 Salı 17:19
yazıklar olsun kaderin böylesine
kılını bile kıpırdatmamaktadır. Grupta 'yerel seçimlerde anti-depresan alın geniş hayaller kurun' diyerek akıllara ziyan bu Bahçeli tabanı iyice uykuya almak istemektedir. Sayın cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği, Bülent Arınç'ın da ifade ettiği gibi Gezi eylemlerinin başlangıç itibariyle sosyal bir patlama olduğu, bundan ilgililerin dersler çıkardığı, MHP ve CHP'ye rağmen oluştuğu bir gerçekken bile Bahçeli ülkeyi dönüştürecek, iktidarımızın bölünme, çözülme sürecinde yaptığı yanlışlardan çevirecek bu önemli olayda uzaylı gibi sosyal olayları okuyamayarak konuya Fransız kalması fahiş bir hatadır. Ülkemizin ...
85.110.113.201
Aydın Taneri
01 Ekim 2013 Salı 16:04
yazıklar olsun kaderin böylesine
Ankara'da Mansur Yavaş'ı aday yapmayarak İ.Melih'e hizmet edenler, doğrusu onunla bağlantılı,köprü kurmuş çıkar gruplarının emellerine hizmet etmektedirler. Teşkilatlarda giderek liberal yaşam biçimlilere terkedilerek milliyetçi mukaddesatçı ağırlıklar safra gibi atılarak, kimliksiz bir parti oluşturulmakta milletin istiklali tehlikedeyken bile yer gök inletilecek tüm ahali heyecanla toplumsal bir seferberliğe, kıyama götürülecekken,belediye meclis üyesi vs olmanın dayanılmaz hafifliğinde kadrolar oyalanmakta, hasbelkader taşra gayretleriyle kazanılmış belediyelerden 450 nin 150 si AKP'ye geçerken bile ...
85.110.113.201
Aydın Taneri
01 Ekim 2013 Salı 15:58
yazıklar olsun kaderin böylesine
Mezhepsel küçük parçacıklara bölünmesine muhatapsa, bu manada AKP iktidarının çözüm süreci öncesi özel kuvvetler, özel harekatla PKK'yı sindirmiş KCK'lıları 3 yıldır içeri hapsetmiş olduğu halde birdenbire Apo'yu muhatap alıp, askeri karakola kitleyip, polisi operasyonsuz bırakmış ve PKK'ya geniş alan hakimiyeti sağlayarak, PKK'nın asayiş, haraç ve vergi timleriyle paralel devlet gibi doğuda hükümran olmasını sağlamışsa, anayasal değişikliklerle sindire sindire, hazmettire hazmettire anadilde eğitim, demokratik özerklik, federasyon, eyalete adım adım gidiyorsak; bu MHP hangi zamanda varolacaktır???
85.110.113.201
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim