• BIST 98.650
  • Altın 220,453
  • Dolar 5,3434
  • Euro 6,0842
  • Ankara : 2 °C
  • İstanbul : 10 °C
  • İzmir : 9 °C
  • Çankırı : -2 °C
  • Antalya : 9 °C
  • Eskişehir : 2 °C

DSİ misafirhanesi babanın tapulu malı mı Sayın Akbaşoğlu?

DSİ misafirhanesi babanın tapulu malı mı Sayın Akbaşoğlu?
AK Parti Çankırı Milletvekili M. Emin Akbaşoğlu, DSİ'nin misafirhanesinde kendi adına ayırttığı odanın anahtarını 1 yıldan bu yana cebinde taşıdığı iddia edildi.

AK Parti'nin Çankırı milletvekili aday listesinde 1. sırada bulunmakla birlikte aynı zamanda 26. Dönem Çankırı milletvekili olarak TBMM'de hizmet veren M. Emin Akbaşoğlu ile ilgili iddia gündeme bomba gibi düştü.

Sözcü18 Haber Merkezi'ne ulaşan bilgilere göre; Akbaşoğlu'nun geçen dönemde zaman zaman Çankırı'ya yaptığı ziyaretler sırasında Çankırı Merkez'de konakladığı sürelerde DSİ'nin misafirhanesinde kaldığı öğrenildi. Son bir yıldan bu yana DSİ'ye ait misafirhanede kendisine tahsis edilen odanın anahtarının milletvekilinin cebinde bulunduğu, oda için ödediği ücretin ise sadece geceleme yaptığı tarihlerle ilgili olduğu iddia edildi.

Şayet bu iddialar doğru ise Sayın Akbaşoğlu'na bu sayfalardan şu soruyu sormaktayız:

- DSİ misafirhanesi babanın tapulu malı mı? Misafirhaneden tüm vatandaşlar hangi şartlarda faydalanıyorsa sen de o şartlarda faydalan. Anahtarı alarak, odayı sürekli "dolu" kapatman, lakin ücret ödemeye gelince sadece kaldığın gecelerin parasını ödemen hangi adalete sığar! Madem anahtarı alıyorsun gelmediğin gecelerin de faturasını öde! Ne dersin sayın vekil?

AK PARTİ TABANI DA AKBAŞOĞLU İSMİNDEN RAHATSIZ
Öte yandan 24 Haziran'da yapılacak genel seçimler öncesinde ismi AK Parti 1. sıra adayı olarak açıklanan M. Emin Akbaşoğlu'nun geride bıraktığımız 4 yıllık milletvekilliği süresince sergilediği performansı gözönüne alan Çankırılı seçmenler yaşanan durumdan hayli rahatsız. Sözcü18 Haber Merkezi'ne ulaşan şikayetlerin başında ise "AK Parti Genel Merkezi Çankırı'dan bir isim bulamadı da ikinci kez İstanbul'dan listeye isim koydu?" cümlesi geliyor. 

Şikayet cümleleri devamında "Bu arkadaşımız o kadar başarılı ise, yaklaşık 100'e yakın milletvekilinin seçildiği, 300 bin dolayında Çankırılı'nın yaşadığı İstanbul'dan neden listelerde aday gösterilmiyor? Doğrusu bunu merak ediyoruz" diyorlar.

SOSYAL MEDYADA FARKLI İDDİALAR DA VAR!
AKP listesi Çankırı 1. sıra adayı M. Emin Akbaşoğlu ile ilgili sitayişler bunlarla da kalmıyor. Sosyal medyada Akbaşoğlu hakkında "Muhammet Emin Akbaşoğlu, Salim Çivitcioğlu'nu seçim masraflarını karşılayacak kaz olarak görüyormuş" şeklinde yorumlara da rastlanmakta.

Bakalım M. Emin Akbaşoğlu bu eleştirilere nasıl yanıt verecek, merakla bekleyelim.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
yazık
09 Haziran 2018 Cumartesi 16:28
16:28
M. E. Akbaşoğlu'na hiç kızmayalım biz eşek olduktan sonra semer vuran çok olur. Geçen dönem vekil olan ve yüzünü neredeyse hiç görmediğimiz biri yeniden aday oluyor ama Çankırı halkının sesi çıkmıyor ve gene oyunu veriyor. Neyi hak ediyorsak öyle yönetiliriz.
212.156.93.90
Ayıp
02 Haziran 2018 Cumartesi 18:32
18:32
Bizde böyle tiplere genelde "sinek" derler.
77.111.247.11
ADAM MI YOKTU
02 Haziran 2018 Cumartesi 18:30
18:30
Muhammet Bey iyi insan olabilir, ama seçildiği takdirde ki seçilecektir daha önce de olduğu gibi hiçbir zaman Çankırı vekili olmayacaktır. Olabilmesi için Çankırı evladı olması lazım, Çankırı diye bir derdi olması lazım, Çankırı'nın dertleriyle hemhal olması lazı, burada ağlayıp burada gülmesi, sevgisini de öfkesini de Çankırı'da yaşamış olması lazım ama ne yazık ki ne Çankırı'yı tanıyor, ne Çankırılı'yı! Dahası ne derdini biliyor ne sıkıntısını. Karşılaştığım insanlar içinde 7 kez kendimi tanıttım ama beni yine başkalarıyla karıştırıyor diyeni de gördüm, benzeri yüzlerce örneği de. Kısacası İrfan'ın, Celal'in tanıttığı kadarıyla insanını tanıyor. Onların da iyi tanıttığı Muhammed Bey için iyi, kötü tanıttığı ise damağında kötü olarak kalabiliyor. Tabii ki hatırladığı takdirde :) Ama asıl yanlış Çankırı'ya ve Çankırılı'ya yapılmıştır. Zaten kökü topu 2 vekil hiç olmazsa ikisi de bizden birisi olsa idi. Muhammed Beye yer mi yoktu acaba İstanbul'a, İzmit'e, Antalya'ya, Ankara'ya bir yerlere sıkıştırılsaydı. Vay kadersiz Çankırım vay. Ahrete kaldı kalkınman!!!
77.111.247.11
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05333732940 | Haber Yazılımı: CM Bilişim