• BIST 103.235
  • Altın 197,827
  • Dolar 4,7171
  • Euro 5,5018
  • Ankara : 23 °C
  • İstanbul : 25 °C
  • İzmir : 27 °C
  • Çankırı : 22 °C
  • Antalya : 26 °C
  • Eskişehir : 19 °C

Eğitim Sen'de açıklama: Katliamı ve katilleri asla unutmayacağız

Eğitim Sen'de açıklama: Katliamı ve katilleri asla unutmayacağız
Eğitim Sen Çankırı İl Temsilciliği yazılı bir açıklama yaptı.

Eğitim Sen (Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası) Çankırı İl Temsilcisi Nurcan Yanık imzalı yazılı açıklama şöyle: 

"ÜZGÜNÜZ, ÖFKELİYİZ, YASTAYIZ VE İSYANDAYIZ!
KATLİAMI VE KATİLLERİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ!

10 Ekim’de Ankara’da Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi için toplanmıştık. Saray’ın saltanatı uğruna aylardır dökülen kanlara dur demek, savaşa karşı, barışı savunmak için yollara düştük. 

Kamu emekçilerinin, işçilerin, halkların özlemlerini haykırmak, umutlarını yaşatmak için, kandan ve savaştan beslenenlere karşı “Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi!” demek için gelmiştik.

Türkiye’nin dört bir yanından, emek, barış ve demokrasi taleplerimizi haykırmak için gelmiş, kadını, erkeği, genci yaşlısı, barış türküleriyle birlikte halaya durmuştuk. 

Türkiye’nin göbeğinde, Ankara Garı’nın önünde, binlerce polisin gözü önünde patlattılar bombalarını. 128 canımızı aldılar aramızdan. Canımızdan can gitti, yüreklerimiz dağlandı. Annelerimizi, babalarımızı, kardeşlerimizi, arkadaşlarımızı, yoldaşlarımızı kaybettik. 

İki gündür yüreğimiz yanıyor, içimiz kanıyor. Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız ve isyan ediyoruz. Bizler patlama sonrasında canlarımızı kurtarmaya çalışırken, polislerini gaz bombaları ile üzerimize salanlar, yüzümüze sırıtarak “güvenlik zafiyeti” yok diyorlar. 

Hiç kimse bize bu katliamın faili meçhul olduğunu söylemesin. Ankara’nın orta yerinde göz göre göre bombaları patlatanları, yakın tarihimizin en vahşi saldırısına göz yumanları biliyor, katillerin hepsini tanıyoruz.

Katiller; diktatörlük heveslileri 7 Haziran seçimlerinde kursaklarında kaldığı için, ülkeyi kan gölüne çevirip, yaşanan ölümler üzerinden “oy avcılığı” yapanlardır. 

Katiller; yarattıkları şiddet, korku ve katliam atmosferinde “tek başına iktidar” olmak için ülkeyi ateşe atıp, kendilerini kurtarmaya çalışanlardır. 

Emek, barış ve demokrasi mitingimizi kana bulayanlara ve katliama seyirci kalanlara sesleniyoruz:

Bütün vahşetinize, bütün şiddetinize, bütün katliamlarınıza rağmen eşit, özgür, demokratik bir ülkede bir arada yaşamı ve barışı savunmaktan asla vazgeçmeyeceğiz!

Bizi korkutmaya, yıldırmaya, sindirmeye çalışanlara sesleniyoruz: Ne kadar saldırırsanız saldırın, korkmayacağız, yılmayacağız, unutmayacağız ve asla affetmeyeceğiz!

Hepiniz döktüğünüz kanda boğulacaksınız! Kanlı ellerinizle işlediğiniz bütün suçlardan yargılanacak ve hesap vereceksiniz!

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB olarak katliamda kaybettiğimiz arkadaşlarımızı anmak, faşist katliamı protesto etmek için dünden itibaren üç gün yastayız.11-12 Ekim Pazartesi ve Salı günü bütün Türkiye’de grevdeyiz!

Acımız büyük, yaralarımız derindir! 

Katiller ve arkasındaki güçler bulunana kadar bize rahat yok! 

Katliamın sorumluları hesap verene kadar susmayacağız, yılmayacağız ve asla affetmeyeceğiz!

Hepimizin başı sağ olsun!

Nurcan YANIK - İl Temsilcisi"

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
ata17
25 Ekim 2015 Pazar 15:50
15:50
garın orada binlerce polis yoktu yalan söylemeyin eğitimcisiniz birde, binlerce polis miting alanındaydı siz ve sizin gibi zihniyetler miting alanına girerken bile polisin üst aramasına tahammül edemezken toplanma yeri olan garın önünde bunu hayatta kabul etmezdiniz bomba patladığı için bunları söylüyorsunuz, hdp suruç ta da olduğu gibi biz kendi güvenliğimizi alırız demiştir
85.103.89.7
ata17
25 Ekim 2015 Pazar 15:44
15:44
madem barışa gittiniz bölücü hdpkk lılarla bir olup burayı cizreye çevireceğiz dediniz, barış isteyeceğinize kahrolsun pekaka diye niye bağıramıyorsunuz bu meydan kanlı meydan diyorsunuz
85.103.89.7
ata17
25 Ekim 2015 Pazar 15:40
15:40
Nurcan Hanım ı teröre lanet mitinglerinde de görmek isteriz Ankara'ya barış mitingine giderlerse bir daha ellerine Türk Bayrağımızı almayı unutmasın bi zahmet
85.103.89.7
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim