• BIST 101.090
  • Altın 200,828
  • Dolar 4,7878
  • Euro 5,6116
  • Ankara : 16 °C
  • İstanbul : 20 °C
  • İzmir : 22 °C
  • Çankırı : 14 °C
  • Antalya : 23 °C
  • Eskişehir : 14 °C

Eminağaoğlu Çankırı'da

Eminağaoğlu Çankırıda
HSYK tarafından İstanbul'dan Çankırı'ya atanan YARSAV eski başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu Cuma günü Çankırı'ya geldi.

HSYK'nın Haziran atamaları çerçevesinde İstanbul'dan Çankırı'ya atanan YARSAV eski başkanı hakim Ömer Faruk Eminağaoğlu bugün yeni görev yeri olan Çankırı Adalet Sarayı'na geldi.

Baro Başkanı Av. Erkan Köroğlu; kendisini makamında ziyaret eden YARSAV eski Başkanı Hakim Ömer Faruk Eminağaolu’nun Çankırı'ya tayininden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Ziyarette güncel hukuki gelişmeler  tartışıldı. Hakim Ömer Faruk Eminağaoğlu; "Cumhuriyetin hukuk devrimiyle var ettiği hukukun üstünlüğü, etkinliği ve egemenliği Cumhuriyete ve hukuk devrimlerine olan saldırı ve biçimlendirme anlayışıyla gücün üstünlüğü ve mutlakıyetçiliğine dönüşmekte, hukuk güvence olmaktan, adaleti sağlamaktan uzaklaşarak, iktidarın silahı haline getirilmekte yasalar bu anlayışla çıkarılmaktadır.

"AYNI MÜCADELE ARTIK ANADOLU'YA AÇILARAK
ÇANKIRI'DA SÜRDÜRÜLECEKTİR"

Bu konuda herkese hukuk, herkese adalet anlayışı ile mücadele ederken cezalandırılarak İstanbul'dan Çankırı’ya atandım. Çankırı’ya atanmayı birileri ceza olarak görse de bu benim için gurur ve onurdur. Aynı mücadele artık Anadolu’ya açılarak Çankırı’da sürdürülecektir. Bu mevziler terk edilmeyecektir. Çankırı’yı ceza olarak görüp, küçümseyip beni Çankırı’ya atasalar da Çankırı’da olmak benim için ödüldür. Çankırı’da adalet dağıtacak olmak, hukuk mücadelesini buradan Anadolu’ya yayacak olmak benim için mutluluk, bir şans ve fırsattır. Halkımızın adalete ve hukuka olan inanç ve güveni için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Bu anlayış ve düşüncelerle aynı mücadeleyi veren Çankırı Barosu'nu da kutluyoruz. Birlikte aynı anlayışta ve ortak paydalarda kenetlenerek mücadele edecek olmayı bir şans olarak görüyorum.  90 yıl önce halk müdafii hukuk deyip hukukuna sahip çıkarak, verdiği hukuk mücadelesiyle kurtuluşu gerçekleştirdi. Şimdi Cumhuriyete yönelen saldırıları ortadan kaldırmak için, gün hukuka sahip çıkma, aynı anlayış ve kararlılıkla mücadele etme mücadeleye devam etme günüdür" dedi.

Baro Başkanı Av. Erkan Köroğlu yeni görevinde Ömer Faruk Eminağaoğlu’na başarılar diledi.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
nüfel bahçeci
17 Temmuz 2012 Salı 22:53
Hukukun üstünlüğü için iyi ki senin gibi yargıçlar var
Bu günler geçer .. Yeter ki canın sağolsun..Çankırılılar eminim seni bağırlarına basacaklardır....
176.237.246.192
serdar
17 Temmuz 2012 Salı 21:55
yazıklar olsun
yazıklar olsun kendi başına kanun çıkaran kanunsuzlara yazıklar olsun memleketi ne hale düşürdüler ben yıllardır uğraşıyorum memurluk sınavını kazanım dıye bu kadar kolay mı hakkımı yiyenlere hakkımı helal etmıyorum. bende isterim zabıta memuru olmayı ne olcak şimdi kim arıyacak benim hakkımı hanı nerde daletten söz edenler.. nerede adalet hanıii
94.123.89.191
memo
13 Temmuz 2012 Cuma 23:28
?
ciddi bunu da mı yaptılar yani.. ve kimse de sesini çıkarmadı öyle mi ...endişe verici yazık yazık hani adalet nerede o zaman..
83.66.206.166
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim