• BIST 103.328
  • Altın 193,733
  • Dolar 4,6527
  • Euro 5,4829
  • Ankara : 13 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • İzmir : 18 °C
  • Çankırı : 10 °C
  • Antalya : 23 °C
  • Eskişehir : 11 °C

Erdoğan: CHP heyeti Şabanözü'ne gidiyor...

Erdoğan: CHP heyeti Şabanözü'ne gidiyor...
Başbakan partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Milletimizin takdir etmesi durumunda eğer cumhurbaşkanı seçilirsek, paralel devlet yapılanması ile mücadelemiz kesintisiz olarak devam edecektir" dedi.  

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, "1950 seçimlerinin öncesinde Çankırı'nın Şabanözü ilçesine bir CHP heyeti gidiyor. Bakıyorlar ki halk hiç tanımadığı, bilmediği Demokrat Parti'ye gönül vermiş. CHP'li adaylar orada halka soruyorlar, 'Yahu bu Demokrat Parti daha yeni kuruldu, bu parti daha hiçbir şey yapmadı, daha bu partiyi hiç tanımıyorsunuz, neden bu kadar seviyorsunuz' diye soruyorlar. Fakat benim  Çankırılı kardeşim çok enteresan cevap veriyor, verilen cevap şu, 'Demokrat Parti evet henüz bir şey yapmadı ama CHP'lileri nihayet buraya ayağımıza kadar getirdi ya bu da bize yeter' diyorlar. İşte CHP ve CHP zihniyeti, halktan, milletten bu kadar kopuktu ve tarihi boyunca da hep böyle oldu. Millet bilmez diyorlar ya, bu millet nasıl biliyor, gayet güzel ortaya koydu. CHP'yi ayağımıza getirdi ya bize bu yeter diyor.

Burada tarihten sizlere bir başka hatırayı da nakletmek isterim. Hamdullah Suphi, Ankara'da Keçiören'deki evine kömür getiren yaşlı bir amcayı karşısına alıyor ve soruyor, Amca diyor, hükümet Ankara'ya geldi memnun musun? Yaşlı amca, keyifsizce memnunum diyor. Hamdullah Suphi ısrar ediyor, Amca diyor hakkını daimi koruyabiliyor musun? Jandarma, vergi memuru sana eskisinden daha iyi muamele ediyor mu? Yaşlı amca cevap veriyor, Evet diyor. Vaktiyle Abdülhamit zamanında paşalar bize ver dediler verdik, öl dediler öldük onlar gittiler yerlerine İttihat Terakki Paşaları geldi. Onlar da bize ver dediler verdik, öl dediler öldük. Onlar da gitti şimdi siz geldiniz siz de bize ver diyorsunuz veriyoruz, öl diyorsunuz ölüyoruz şimdi bekliyoruz acaba bize ne zaman al diyeceksiniz" dedi.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Şaban Kalın
09 Temmuz 2014 Çarşamba 14:41
14:41
Ekmeleddin İhsanoğlu çelebi, beyefendi, ilim adamı, dünyalık makam mevkilere iltifat etmeyen Mehmet Akif'in sevdiği can dostu İhsan beyin evladı olarak devletin tüm imkanlarıyla, elde ettiği tüm statükoya ait kurumlarıyla, devasa mali imkanlarla BÜYÜK BİR GÜCÜN karşısında mütevaziliğiyle, HALKIN VE HAKKIN YARDIMIYLA bunalan, gına getiren sabrı ve hoşgörüsü sona gelmiş geniş kitlelerin, en önemlisi AK Partili mütedeyyin ve milliyetçi potansiyelinde desteğiyle kazanacağını, destek aldığını ifade ederek deklere ediyor. RTE seçilirse AK Parti küçülecek, seçilmezse zaten iş sarpa saracak. Arınç IŞİD HAKKINDA ŞECAAT ARZEDERKEN, SIRRI SÜREYYA ÖNDER gelecek yıl Diyarbakır'da APO size hitap edecek derken, HDP liler özerklik türküleri söylerken, Kürdistan petrolünü hükümet tankerle İsraillilere satarken ey millet aklımıza ne geliyor dersiniz?
85.110.63.155
başkan
09 Temmuz 2014 Çarşamba 14:34
14:34
kocareis asıl kimliğin ne senin şabanözünü paralel yapı aldı reisler doğruyu konuşur reisliğini gözden geçir
88.225.158.237
Reis
09 Temmuz 2014 Çarşamba 13:19
13:19
zaman kimin yenildiğini gösterecek gibi geliyor sanki. seçim kazanılmayla bitmiyor kocareis.
95.12.191.61
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim