• BIST 103.704
  • Altın 195,373
  • Dolar 4,6820
  • Euro 5,4883
  • Ankara : 20 °C
  • İstanbul : 22 °C
  • İzmir : 23 °C
  • Çankırı : 20 °C
  • Antalya : 27 °C
  • Eskişehir : 20 °C

Erdoğan'dan Feyzioğlu'na tepki - İZLE

Erdoğan'dan Feyzioğlu'na tepki - İZLE
Danıştay'ın 146. yıldönümüne Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ile Başbakan Erdoğan'ın tartışması damga vurdu.

Feyzioğlu kürsüde 1 saati aşkın konuşunca Başbakan Erdoğan kürsüye doğru bir kaç adım atarak "edepsizlik yapıyorsun yalan söylüyorsun diye" diye tepki gösterdi.

TTB Metin Feyzioğlu bu tepkiler üzerine "Konuşmamı bitirdim bitirdim bitirdim ama şunu söylemeden bitirmeyeceğim" dedi. Konuşmasına devam eden Feyzioğlu "Varsın yürekleri taşlaşmış olanlar yine kızsın sözlerime. Ben iktidara ve muhalefete sesleniyorum. Bu sessiz çığlığı duyalım. İlk sırada özel mahkemelerin yol açtığı mağduriyetleri giderelim." dedi

Söyledikleri karşısında Erdoğan hayli sinirli bir şekilde ayağa kalkarak "Edepsizlik yapıyorsun, terbiyesizlik yapıyorsun. Söylediklerinin çoğu yalan. Bu adamların neler yaptığını biliyor musun? Bu konuşmanın yasal bir hakkı da yoktur." dedi

Bunun üzerine Fevzioğlu kürsüden "Ben edepsizlik yapmadım kimseye de edepsiz yapıyorsun demeyi kendime yakıştırmam" dedi.

Daha sonra Erdoğan kendisiyle birlikte ayağa kalkan Danıştay başkanı ve Cumhurbaşkanı Gül'e "Danıştay başkanı bile 25 dakika konuştu, konuşmasında siyaset yapıyor" diye tepkilerini dile getirdi

Bunun ardından Erdoğan salonu terketti

TÖRENDEN İZLENİMLER
Danıştay'ın konferans salonunda yapılan kuruluş yıldönümü etkinliği yargı camiası ile siyaset dünyasını buluşturdu.

Başbakan Erdoğan törene ilk gelenler arasında yerini aldı. Erdoğan salona girdikten sonra Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Fevzioğlu ile tokalaştı.

Daha sonra kendisine ayrılan yere geçti. Salona Erdoğan'ın ardından CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu geldi. Kılıçdaroğlu salona girdikten sonra ön sırada oturanlarla tokalaştı. Erdoğan ile de tokalaşan Kılıçdaroğlu daha sonra ön sıralarda kendisine ayrılan yere oturdu.

Salona gelen Genelkurmay Başkanı Necdet Özel de Erdoğan ile tokalaştıktan sonra yerine geçti.

Törene en son gelen ise Cumhurbaşkanı Abdullah Gül oldu. Gül, salona girdikten sonra ön sırada oturanlarla tokalaştı.

Gül'ün yerini almasının ardından tören başladı.

Önce Saygı Duruşu'nda bulunuldu. Sonra İstiklal Marşı okundu.

DANIŞTAY BAŞKANI'NDAN MÜDAHALE UYARISI
Daha sonra kürsüye çıkan Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, şunları söyledi:

"Yargı kararlarına ve yargıçlara eleştiri getirilirken, yargı ve yargıçlar idarenin yandaşı ya da idarenin faaliyetlerine sürekli engel çıkaran bir güç gibi değerlendirilmemelidir. Yargı sürecinin sağlıklı şekilde işleyebilmesi için bir taraftan yasama ve yürütme, yasal yetkilerini kuvvetler ayrılığı ilkesine uygun kullanmalı, diğer taraftan yargıçlar da uygunsuz müdahalelerden kendilerini olabildiğince korumalıdır.

ELEŞTİRİLER KARARI AŞARAK YARGIYI ELEŞTİRİYE DÖNÜŞMEKTEDİR
Yargı kararının eleştirisi ile yargı organının eleştirisi aynı anlam ve sonucu içermemektedir. Kimi kzaman bu eleştiriler kararı aşarak, yargıyı eleştirmeye dönüşmektedir. Yargının saygınlığının zedelenmesi bir ülke bakımından yıkıcı etkilere yol açar."

İŞTE O ANLAR - TIKLA 

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
nurullah
14 Mayıs 2014 Çarşamba 05:18
05:18
1- konuşmanın başında protokolde cumhurbaşkanım, başbakanım vs.... gider. başta sadece cumhurbaşkanım dedi zaten saygısızlığı baştan yaptı. 2- başkanın bile 25 dakika konuşma yaptığı yerde 60 dakikalık konuşma neyin nesi? 3- böyle bir açılışta siyasetin işi nedir? 4- bu adamın arkasındakiler kim? hatta babasının ve dedesinin arkasındakiler kimdi? azcık hayat hikayesini araştırın azcık geçmişini araştırın anlarsınız bu konuşmanın nedenini. helal olsun başbakana. geçmiş başbakanlar gibi susup yalanları dinlemedi. dede, oğul iyi gitti ama torun sert kayaya çarptı.
95.15.186.190
ismail
12 Mayıs 2014 Pazartesi 11:31
11:31
az bile yaptı helal olsun benim Başbakınıma
78.187.88.228
Yasin
10 Mayıs 2014 Cumartesi 20:42
20:42
doğru söze ne denir ki. Edepsizlik yapmasa başbakan edepsiz demezdi.
78.187.240.79
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim