• BIST 103.200
  • Altın 196,867
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 18 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • İzmir : 21 °C
  • Çankırı : 16 °C
  • Antalya : 20 °C
  • Eskişehir : 14 °C

Evlere Şenlik "Denetim Komisyonu" (!)

Evlere Şenlik Denetim Komisyonu (!)
İl Genel Meclisi'nin bugünkü oturumunda seçilen "Denetim Komisyonu" üyelerini yakından tanıyalım mı!

İl Genel Meclisi, 2012 yılı toplantılarına dün başladı. Bugün de toplanan İl Genel Meclisi üyeleri, kendi aralarından İl Özel İdaresi 2011 yılı harcamalarını denetleyecek olan 5 kişilik "İnceleme - Denetim Komisyonu" üyelerini belirledi.

Ak Parti grubundan dört ve MHP grubundan da bir ismin meclis üyelerince yapılan oylama ile "İnceleme Denetim Komisyonu" üyesi olmaya hak kazandı.
 
Sözcü18 Haber Merkezi'nin elde ettiği bilgilere göre İnceleme - Denetleme Komisyonu üyeliklerine Ak Parti grubundan Seyfettin Demirtaş , Avni Demircioğlu, Ali Karaca ve Tuğrul Kaya, MHP grubundan da Galip Eker seçildiler.
 
İNCELEME - DENETLEME KOMİSYONU
ÜYELERİNİ YAKINDAN TANIYALIM
Komisyon üyelerinden Ak Parti Şabanözü il genel meclis üyesi Seyfettin Demirtaş emekli öğretmen, Ak Parti Çerkeş il genel meclis üyesi Avni Demircioğlu ilköğretim mezunu, Ak Parti Orta il genel meclis üyesi Ali Karaca ilköğretim ve bağımsız Kızılırmak il genel meclis üyesi Tuğrul Kaya ilköğretim mezunu. MHP'den seçilen Eldivan İl Genel Meclis Üyesi Galip Eker ise emekli öğretmen.
 
Görüldüğü gibi 5 kişilik komisyonda iki yüksekokul mezunu seçilmiş bulunurken, grubun diğer 3 üyesi ise ilköğretim mezunu!
 
Ve bu komisyon üyeleri Şubat ayının bütün günlerinde Çankırı İl Özel İdaresi'nin 2011 yılı harcamalarını denetleyecek, yaptığı denetim sonuçlarını da rapor haline getirerek 15 Mart'ta Meclis'e sunacak...
 
Ve böylesi bir tablodan sonra Sözcü18 Haber Merkezi olarak şu 3 soruyu sormadan edemiyoruz:
 
- Bu komisyon mu İl Özel İdare hesaplarını denetleyecek?
 
- İl Genel Meclisi üyeleri arasından bu komisyona girebilecek ve işin hakkını verebilecek başka isimler bulunamaz mıydı?
 
- Ve son soru: Meclis'te yaşanılan böylesi olaylar kim ya da kimlerin senaryosu?
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
galip eker
05 Ocak 2012 Perşembe 03:30
denetleme komisyonu
Sözcü gazetesine bir sözüm olacak: bu insanları il genel meclisi değil halk seçti: düşünsene bir kere. olayı o şekilde değerlendirirseniz daha sağlıklı olur:
78.170.79.185
çerkeşli site takipcisi
04 Ocak 2012 Çarşamba 19:12
olacak o kadar televizyonu
kısaca körler sağırlar biri birini ağırlar misali; ihaleyi yapan kendileri, denetleyenler kendileri, yani kendilerini denetleyenler yine kendileri, hiç kendini açığa çıkartan bir denetmen görülmemiştir, gülmek bile az kalır bu işe, sadece Türkiye'de olur böyle şeyler.
78.167.203.207
çankırı
04 Ocak 2012 Çarşamba 13:34
hayırlı olsun
Evlere şenlik derken haber başlığında şunuda sormak lazım il genel meclis üyelerinin arasında kaç tane yükselokul ya da üniversite mezunu var. tabiki bir de komisyonda olan a kpartili kişiler hemen hemen çoğu ilçe başkanlıklarına aday olup teşkilar tarafından geri çekilen insanlar. Acaba gaz alma olayı mı yoksa varanların devamı niteliğindemi bir varan3 mü çıkacak da engelleme olayı mı
95.9.74.137
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim