• BIST 103.328
  • Altın 193,733
  • Dolar 4,6527
  • Euro 5,4829
  • Ankara : 15 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • İzmir : 23 °C
  • Çankırı : 13 °C
  • Antalya : 23 °C
  • Eskişehir : 15 °C

'Fetullah Gülen nasıl geçiniyor?' sorusuna yanıt

Fetullah Gülen nasıl geçiniyor? sorusuna yanıt
CNN Türk'te gündeme gelen soruya avukat aracılığıyla yanıt geldi...

CNN Türk'te yayınlanan Medya Mahallesi'nde Ayşenur Arslan, programın bir bölümünde "Fetullah Gülen, Pensilvanya'da emekli maaşıyla nasıl yaşıyor diye soruyor muyuz?" demişti.. Bugün o sözlere Fetullah Gülen'den avukatı aracılığıyla yanıt geldi..

İşte o açıklama :
 
"HANGİ EMEKLİ MAAŞIYLA PENSİLVANYA'DA YAŞIYOR?"
SORUSUNA CEVAP
 
"Bir televizyon kanalında Ayşenur Arslan tarafından 'Fetullah Gülen beyefendi hangi emekli maaşıyla Pensilvanya da yaşıyor' sorusu üzerine yapılan haberlerle ilgili olarak açıklama yapmak zarureti hasıl olmuştur.
 
MÜTEVAZI BİR ODADA HAYATINI SÜRDÜRÜYOR
 
Müvekkilimin hayatının her karesi, yazdıkları, söyledikleri ve hakkında yazılanlarla görmek isteyenler açısından toplumun gözleri önünde yaşanmaktadır. Görmek isteyen gözlerin sadece samimi olarak bakması yeterlidir. Müvekkilim hayatının bir döneminde derme çatma bir barınakta, diğer bir döneminde cami penceresinde, bir döneminde ise tahta bir kulübede yaşamıştır. Bugün ise mütevazi bir odada hayatını sürdürmektedir.
 
KİN VE GAREZLE BESLENENLER LÜKS HAYATTAN BAHSEDİYOR
 
Maalesef kinle ve garazla hareket eden bazı kimseler, herkesi kendi dünya tutkuları ve yaşama arzuları zaviyesinden değerlendirerek çiftliklerden, villalardan, lüks hayattan ve şatafattan bahsedip dursalar da, müvekkilim küçük bir odada yaşamaktadır.
 
60'IN ÜZERİNDE KİTABI VAR
 
Şeker hastası olan, ağır şeyler yiyemeyen, yemek ihtiyacını çok defa yoğurt ve çorbayla karşılayan bir insanın geçimini sağlaması için ne kadar paraya ihtiyacı vardır. Müvekkilim 60'ın üzerinde kitap yazmış ve yazdığı kitaplarda çok satanlar sıralamasında ilk sıralarda yer almıştır. Müvekkilime yazdığı kitaplar nedeniyle telif ücreti ödemesi yapılmaktadır. İkameti için gereken para telif ücretinden karşılanmakta olup, hayatı boyunca kimseden karşılıksız bir şey almamıştır. Telif ücretinin kalan kısmıda müvekkilimin milletimize her fırsatta tavsiye ettiği eğitim hizmetlerine ve muhtaç kimseler için yapılan yardım kampanyalarına aktarılmaktadır. Hiçbir eser ortaya koyamamış insanların nasıl geçindikleri değerlendirme konusu yapılmazken, 60'ın üzerinde kitap yazan, 10'larca sohbet kasetleri bulunan müvekkilimin nasıl geçindiğinin tartışma konusu yapılması masum bir soru sorma olarak değerlendirilemeyecek bir davranıştır.
 
HALKIMIZIN TAKDİRİ
 
İnsaf sahibi herkes tarafından müvekkilimin lüks bir hayat içerisinde olmadığı söylenebilecekken, haksız ve mesnetsiz iddialar ortaya atarak insanların zihninde şüpheler uyarmak suretiyle müvekkilimi karalamaya çalışmak iz'an, insaf ve hakkaniyet sahibi kişilerin yapacağı bir davranış değildir. Bu tür iddiaları ortaya atanların maksatlarını insaf sahibi halkımız en iyi şekilde takdir edecektir.
 
Saygılarımla...
Fetullah Gülen Vekili Av. Nurullah Albayrak"
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim