• BIST 103.235
  • Altın 197,827
  • Dolar 4,7171
  • Euro 5,5018
  • Ankara : 18 °C
  • İstanbul : 25 °C
  • İzmir : 28 °C
  • Çankırı : 23 °C
  • Antalya : 25 °C
  • Eskişehir : 21 °C

Gökçek, Twitter'a değil çeteye baksın

Gökçek, Twittera değil çeteye baksın
Çalışma arkadaşının 118 yıl hapsi isteniyor...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek bugünlerde hayli sıkıntılı. 

Terörle Mücadele Başsavcı Vekilliğince Anakent Belediye Meclisi İmar Komisyonu Başkanı Nadir Koç hakkında “silahlı suç örgütü kurmak ve yönetmek” suçlamasıyla dava açıldı.
 
Nadir Koç’un 118 yıla kadar hapsi istedi. İddianamede, Koç’un yanı sıra başkentin yeraltı dünyasının isimlerinden Nihat Dal ve Erdal Şimşek dahil 53 kişi sanık olarak yer aldı. Suç örgütünün Ağrı’dan kiralık katil getirdiği iddianamede anlatılırken, telefon görüşmelerinde şüphelilerin silahtan “kuzu” olarak bahsettiği tespit edildi. Belediye Başkanı Melih Gökçek ise halen Nadir Koç’u görevden almadı.
 
nadirkoc-sozcu-resim-051.jpg
 
Cumhuriyet’ten Alican Uludağ’ın haberine göre; Ankara Terörle Mücadele Başsavcı Vekilliği’nce hazırlanan 200 sayfalık iddianameyi Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi kabul etti. İddianamede Koç, Dal, Adnan Beker ve Şimşek’in suç işlemek amacıyla örgüt kurduğu belirtildi.
 
2 MİLYON 750 BİN TL’LİK YAĞMA
Koç’un yönettiği suç örgütünün 2 milyon 750 bin liralık 4 yağma suçu işlediği iddianamede anlatıldı. İddianamede, şüphelilerin belediyedeki işlerini Nadir Koç üzerinden çözdükleri anlatıldı. İddianameye göre, Şimşek, Karanfil Sokak’ta Telefon Borsası’nı basarak sahibi Muzaffer Gürbüz ile girdiği çatışmada yaralandığında, adamları durumu hemen Nadir Koç’a telefonla bildirdi. Koç ise haberi alır almaz Şimşek’i hastanede ziyaret gitti. Bu durum telefon görüşmelerine yansıdı. İddianamede, Şimşek’in öcünü almak için adamlarını Ankara Adliyesi’nin çevresinde pusuya yatırdığı ve Gürbüz’e yönelik saldırı planladığı anlatıldı. Bu plan yapılan teknik takip sayesinde önlendi. Şimşek’in Gürbüz ve adamlarına karşı silahlı eylem yaptırmak için “kiralık katil” olarak Ağrı’dan Hasan Karakaya adlı kişiyi getirdiği savunuldu.
 
SİLAHA ‘KUZU’ DEMİŞLER
Dava kapsamında tutuklu olan Şimşek, bir görüşmesinde örgüt üyesiyle silah pazarlığı yaparken şifreli konuştu. Şimşek, “Kuzu kaç tane, dana kaç tane” derken, şüpheli Mücahit Bakan, “Kuzu üç, dana üç. Abi kuzular çok iyidir. Sıfır hepsi poşettedir. (...) Abi o danalar var ya on altı yaşında ha” şeklinde yanıtlar veriyor. Sanıklar arasında yer alan, Sabah gazetesinin Ankara ekinde o dönem yazarlık yapan Ersin Ramoğlu ile haber müdürlüğü yapan Temel Eren ise örgüte yardım etmekle suçlandı. İddianamede yer alan ifadeye göre “2012/06” adlı gizli tanık, Uğur Özdemir’in öldürülmesi talimatını Nihat Dal’ın verdiğini kaydetti. Gizli tanık 2012/01 ise “ Yapılanmada baba figürü Nadir Koç’tur” iddiasında bulundu. (Kaynak: Odatv.com)
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
cihan aydinli
07 Aralık 2013 Cumartesi 04:27
tezgah
Yargısız infaz diye buna derim. nadir koç gibi adama örgüt lideri diye acayip bi tezgah kurmuşlar. adam kimseyi boş çevirmez alacağını bile utanır isteyemez. Altındağ hatta bi Ankara bilir bu adamı adam gibi adamdır. yazık tamamen itibarsızlaştırma operasyonu. kim bilir kimlerin tezgahı?
188.57.208.83
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim