• BIST 102.410
  • Altın 187,721
  • Dolar 4,5497
  • Euro 5,3359
  • Ankara : 19 °C
  • İstanbul : 18 °C
  • İzmir : 24 °C
  • Çankırı : 14 °C
  • Antalya : 30 °C
  • Eskişehir : 15 °C

"Gomünistmiş bunlar"

Gomünistmiş bunlar
Çankırı'nın eniştesi olan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in TBMM'de yaptığı konuşma kamuoyunda şaşkınlık yarattı.

"Çankırı'nın ve Çankırılı'nın eniştesi" olarak bilinen hükümetin İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin bugüne kadar yaptığı "siyasi gaflarına" bir yenisini ekledi.

"Enişte"nin Meclis Genel Kurulu'nda yaptığı son konuşma uzun süre unutulacak cinsten değil. Birgün gazetesinde yer alan haber şöyle:

"GOMÜNİSTMİŞ BUNLAR"

Gaflarıyla tanınan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, bu kez "KCK Operasyonu"nda tutuklanan Prof. Dr. Büşra Ersanlı'yla ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.

Ersanlı'nun tutuklanmasını ilginç gerekçelerle savunan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, "Profesör hanımefendinin 80 öncesi gençlik yıllarına bakın. Akrabalarının kim olduğunu, eniştesinin tutuklu olduğunu göreceksiniz" dedi.

Meclis Genel Kurulu'nda konuşan Şahin'in gaflarla dolu konuşması şöyle: “Bir profesör tutuklanır mı? Bir kadın tutuklanır mı?’ Ben cevap veriyorum; kadın olduğu için tutuklanmıyor, profesör olduğu için tutuklanmıyor. ‘Dersimiz siyaset, konumuz ayaklanma’ eğitimini yapıyorsa birisi, yapmaya devam ediyorsa, Büşra Ersanlı profesör hanımefendinin 80 öncesi gençlik yıllarına bir yolculuk yapmanızı tavsiye ederim. Hangi suçtan, hangi komünizan faaliyetten mahkum olduğunu, cezaevinde yattığını, akrabalarının kim olduğunu, eniştesinin bu ülkede bir başka faaliyetten tutuklu olduğunu, bir başka sevdanın yolcusu olduğunu araştırırsanız görürsünüz. İsim vermek istemiyorum. Bu yapı Türkiye’de gerçekten önemli ve ciddi bir yapıdır. Bu yapı bir kandırmaca, bir zorba yapıdır, bir zulüm yapısıdır. Daha önce bu bölgede feodal bir yapı vardı; ağalar vardı, şeyhler vardı. Onların yerini, onların rolünü bir başka feodal yapı kaptı, komünizan bir feodal yapı kaptı. Bir esaret zinciri, bir de saadet zinciri var orada.”

eniste-birgun-gazete-resim-04.jpg

ŞAHİN NELER DEMİŞ NELER

İdris Naim Şahin, kamuoyunda "Gafçı Bakan" olarak anılıyor.

İşte Şahin'in gaflarla dolu geçmişi:

- "Kürt sorunu diyorlar. Sorun, sorun nedir yani? Ben arıyorum, sorunu bulamıyorum."

- "Ankara Savcılığının, intikal eden ön bilgilere göre, 3 adet maalesef vatandaşımızın patlamadan dolayı can kaybına maruz kaldığı bilgisi var elimizde." (Ankara Kızılay'daki bombalı saldırının ardından yaşamını yitiren yurttaşları "adet"le anlattı.)

- "Görevlilerimiz sürekli karada hareket halindeler. Kara harekâtından kasıt, sınır ötesi bir kara harekâtı ise o tabii ki ayrı bir konu. Onun değerlendirmesi devam ediyor. Ama bizim kendi sınırlarımız dâhilinde kara harekâtımız, karadan kontrol, karadan suç ve suçlularla mücadelemiz devam ediyor. Sınır ötesi harekât da havadan olduğu gibi karadan da sınır komşumuz ülkeyle yapılan görüşmelere bağlı olarak her an yapılabilir." (Şahin'in bu açıklamasını Başbakan sürç-i lisan etmiş diyerek düzeltti)

- "Bedel ağır ödendi. Bu bedeli yok sayamayız. Bu bedel çocuk oyuncağı değil. Bu işin şakası olmaz. Bu işin ciddisi de olamaz, hiçbir şeyi olamaz." (Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ordu Şubesi ziyaretindeki konuşması)

- Şahin, çadırkenti gezerken bir depremzedenin "Tatlı da geldi bugün" sözleri üzerine, "Ne tatlısı" diye sordu. Şahin, "Tulumba, baklava, bülbül yuvası" cevabı üzerine Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'e dönerek "Sayın Başkanım yani biz de bir çadırla burada bir mekan tutalım" dedi. Şahin, bir başka çadırın önünde de "Koskocaman sarayda oturuyorsunuz hiç gel dediğiniz yok" ifadelerini kullandı.(Birgün)

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
mehmet fatih 5
19 Kasım 2011 Cumartesi 15:32
terörü ininde yok etmek
islamcı!!!! kürtçü; BDP milletvekili Altan Tan
188.3.128.135
mehmet fatih 3
18 Kasım 2011 Cuma 19:24
terörü ininde yok etmek
söylemlerinin doğru, samimi olup olmadığını test etmeliyiz. yoksa klasik siyaset argümanlarıyla demode, yararsız iş yapmış oluruz. özellikle mahalli basınımızın bu anlamda milli mücadele yıllarındaki gibi kuvay ı milliyeye güç yığmak gibi bir fonksiyonunun olduğunu hatırlatmaya bilmem gerek var mı? Barzani denen siyaset fahişesine devletimiz gerçekten güveniyor mu? İşin ahirinde sözün bittiği yerde tam bağımsız bir irade ortaya koyabilecek miyiz???
188.3.128.135
mehmet fatih 2
18 Kasım 2011 Cuma 19:19
terörü ininde yok etmek
bırak,türk milletini idrakini açık tutmaya bakalım.yani milliyetçilik yapalım.ali kemaller her akşam tv lerde evlerimize davetsiz misafir oluyorlar. koskoca türk devletine hakaretler ediyorlar, materyalist sosyalist liberaller vatanı bir kadın göğsüne satacak bir alçaklıkla, islamcı!!!! (eski Refah Partili, şimdi ateist, marksistlerin, pkk nın temsilcisi BDP milletvekili)kürtçülerle elele yüce dinimizide kullanarak halkımızın zihninde bölmeyi kısmen başarmış olarak, anayasa değişikliğiyle gerçekleştirmek istiyorlar. Bizler bu anlamda iktidarı sıkıştırmalıız, onların tek vatn, tek bayrak, tek millet
188.3.128.135
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim