• BIST 103.235
  • Altın 197,827
  • Dolar 4,7171
  • Euro 5,5018
  • Ankara : 23 °C
  • İstanbul : 25 °C
  • İzmir : 27 °C
  • Çankırı : 22 °C
  • Antalya : 26 °C
  • Eskişehir : 19 °C

Gül'ün görev süresine 'Çankırı' imzası

Gülün görev süresine Çankırı imzası
Cumhlurbaşkanı Abdullah Gül'ün görev süresini tayin edecek Alt Komisyona İdris Şahin oybirliği ile seçildi.

Çankırı milletvekili Av. İdris Şahin, TBMM'deki etkinliğini her geçen gün artırıyor. TBMM Anayasa Komisyonu'nun gündeminde olan Cumhurbaşkanı'nın görev süresi ile ilgili yaklaşık 18 maddelik kanun tasarısı, yeni oluşturulan "Alt Komisyon"a gönderildi.

Ak Parti'den Fatoş Gürkan, Mustafa Şentop, CHP'den Uğur Bayraktutan ve MHP'den Nevzat Korkmaz ile oluşan alt komisyona Çankırı milletvekili Av. İdris Şahin de Meclis Anayasa Komisyonu üyesi milletvekilleri tarafından oybirliğiyle seçildi.

Av. İdris Şahin'le birlikte diğer 4 üyenin Pazartesi günü toplanarak başta Maliye Bakanlığı yetkilileri olmak üzere, Sayıştay'dan temsilcilerle birlikte Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün görev süresi ile ilgili olarak görüşleri masaya yatıracaklar. Yapılan görüşmeler sonrası da komisyon üyeleri 11 Ocak Çarşamba gününe kadar raporunu tamamlayacak ve yasaya son şeklini verecek. Meclis Anayasa Komisyonu da 12 Ocak Perşembe günü toplanarak Cumhurbaşkanı Gül’ün görev süresine ilişkin düzenlemede nihai kararı alacak.

ALT KOMİSYON'UN GÜNDEMİ HAYLİ YOĞUN

Sözcü18 Haber merkezinin elde ettiği bilgilere göre Milletvekili Şahin'in görev aldığı Alt Komisyon'un gündem maddeleri hayli yoğun.

Uzun süredir tartışılan ve mahkemelerdeki yığılmayı bir ölçüde azaltacak önlemler içerisinde yer alan "arabulucu" yasası ile ilgili son görüşmeler de bu komisyonda görüşülecek.

Bununla birlikte yine ülkede çek mağdurlarını yakından ilgilendiren "çek yasası" ile ilgili düzenlemeler de komisyonun önünde bekleyen yasa tasarılarından birisi.

ŞAHİN, BUGÜN VE YARIN ÇANKIRI'DA

Öte yandan TBMM'deki yoğun gündemle birlikte Çankırı'daki programını da sürdüren milletvekili Şahin, bugün saat 13.30'da Fen Lisesi öğrencilerinin düzenlediği "Kariyer Günleri"nde konuşmacı olarak yer alıyor.

Saat 16.00'da Çankırı'daki eczacılarla bir araya gelecek olan Şahin, 7 Ocak Cumartesi günü de Memur-Sen'in şube başkanları ile görüşecek.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
ali veli
15 Ocak 2012 Pazar 23:20
bizde yedik
sanki kararı vekil verecek. başbakan ne derse o olacak o zaman imza kimin
88.224.253.11
velı
07 Ocak 2012 Cumartesi 22:49
senı de anlıyoruz
vedat bey senıd e anlıyorum ekmek parası ama boyle kazanılan ekmegı allah yedırmez bır defas yaradandan oturu ınsanı sev sevkı bızde senı sevelım şunu da lutfern ıletelım bız çankırılılar bursalıları pek sevmeyız haaa
78.161.32.51
velı
07 Ocak 2012 Cumartesi 12:41
idris şahinin
bir çankırılı olarak idris beye nacizane tavsiyem senın sözcü 18'in reklamına ihtıyacın mı var kendi reklamını kendin yap çankırı halkı bursalı birinin yazdığıyla oy vermez adama puan kaybediyorsun haberin yok.
78.161.32.51
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim