• BIST 103.328
  • Altın 193,733
  • Dolar 4,6527
  • Euro 5,4829
  • Ankara : 17 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • İzmir : 24 °C
  • Çankırı : 16 °C
  • Antalya : 24 °C
  • Eskişehir : 15 °C

Haberimiz CHP'yi harekete geçirdi

Haberimiz CHPyi harekete geçirdi
Sevda Karaali'nin Sözcü18'e yaptığı açıklamada gündeme getirdiği konu, CHP İl Başkanlığınca tartışmaya açıldı.

Sözcü18.com'un 15 Kasım 2011 tarihli "Çankırı'ya ve Çankırılı'ya kötülük ediyorlar" başlıklı haberi CHP Çankırı İl örgütü tarafından tartışmaya açıldı. İl Başkanı Fikret Tatlıcı yaptığı yazılı açıklaada Çankırı Belediye Gençlik Spor Kulübü ile ilgili sorular yöneltti.

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç tarafından cevaplandırılması istenilen sorular ve Tatlıcı'nın yazılı açıklaması şöyle:

KULÜBE YAPILAN TOPLAM BAĞIŞ TUTARINI AÇIKLA

"16 Kasım 2011 tarihinde sözcü 18’e ait internet sitesinde yer alan Çankırıspor Kulübü Başkanı Sayın Sevda Karaali Şireci’nin Sözcü 18 Genel Yayın Yönetmeni Vedat Beki’ye yaptığı açıklamalarda;

Çankırı Belediyesi’nin yeniden bir spor kulübü kurmasının gerekçelerinin iyi araştırılması gerektiğine işaret ederek, bastırılan bağış makbuzlarıyla yeni kulübe kimlerden hangi bağışların gerçekleştirildiğini, bu bağışların nasıl ve hangi yollarla alındığını, belediyenin önüne konulan ve hibe yoluyla belediyeye bağışlanan iş makinasının ederinin beş katı paranın nerelerde kullanıldığının bilinmediğinin belirtmişlerdir.

Kamuoyunda belediyelerin kurmuş oldukları, spor kulüplerine bağış adı altında bastırılan bağış makbuzları veya bankalarda açılan hesaplara, bağış adı altında yatırılan paralar karşılığında imara aykırı yapılara inşaat ruhsatı verilerek, çarpık kentleşmeye neden olunduğu, belediyelerce yapılan ihalelerde, belediyeye hibe ve bağış yapmanın haksız kazanç elde etmenin araçları arasında yer aldığı tartışılan konuların başında yer almaktadır.

Çankırıspor Kulübü Başkanı Sayın Sevda Karaali Şireci’nin yaptığı açıklamalar, ihaleler ve imarla ilgili sorunların ne şekilde çözüldüğü sorusunu akla getirmektedir.

Bu nedenle Çankırı Belediye Başkanlığınca;

1-Sözcü18’de konu edilen iş makinasının Belediye Başkanlığına hibe edilmesinin doğru olup olmadığının,

2-Belediyenizce yeniden kurulan “Çankırı Belediye Gençlik Spor Kulübü"ne kuruluşundan bugüne kadar, makbuz karşılığında veya banka hesabına yapılan bağışların kimler tarafından yapıldığını; toplam bağış tutarını,

3-Belediye Başkanlığına iş makinası hibe eden kişi veya kişilerle, Belediyenizce yeniden kurulan spor kulubüne makbuz karşılığı veya banka hesabına yatırılarak yapılan bağış sahiplerinin belediyenizden ihale almaları, belediyenizde imarla ilgili başvurularının olmaları söz konusu mudur? Söz konusu ise bunlar nasıl sonuçlandırılmıştır?

4-Geçmişte Çankırı Belediyespor olarak, 2.Lig Kırmızı Grupta Çankırı’mızı temsil etmekte olan spor kulübümüzü bütün kişisel sürtüşmelerden uzak durarak desteklemeyi düşünüyor musunuz?

5-Çankırıspor Kulübüne kazandırılan tesislerin eğitim alanından sportif alana dönüştürülmesi kararının çabuklaştırılması konusunda Çankırıspor’a yardımcı olmayı düşünüyor musunuz?

Yukarıda belirtilen konularda, Belediye Başkanlığınca açıklama yapılarak kamuoyunun aydınlatılmasını bekliyoruz. Çankırıspor’un başarısı için CHP İl Başkanlığı olarak elimizden gelen her türlü katkıyı vermekten onur duyacağımızı belirtir, Çankırıspor’un Başkan, yönetici, teknik heyet ve sporcularına başarılar dileriz. Saygılarımla."

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
ayhan çelik
21 Kasım 2011 Pazartesi 11:37
cevap
abdulkadir bey ben hiç bir zaman kimseye yalakalık yapmadım yapmam da ve de en önemlisi hiç bir zaman ben mhp li olmadım hiç bir zaman da mhp nin arkasında gezmedim benim ve aile bireylerimin bir tane mhp'de kayıtlarını bul kendimi asmaya hazırım ben ak partiliyim bundan da gurur duyuyorum ha hiç bir zaman kimseden yiyecek yakacak yardımı almadım Allah'a şükür ihtiyacım da yok ben asaletli bir ailenin çocuğuyum birileri gibi kendimi 3-5 kuruşa satmam bir de tehtitkar konuşma kimsen benle gel görüş delikanlılık budur ben kimlerin bir bira için neleri yaptığını çok iyi biliyorum sonuna kadar akp'liyim
88.247.241.126
Aldulkadir
21 Kasım 2011 Pazartesi 08:36
helal olsun sana ayhan
ayhan çelik ben seni çok iyi tanıyorum. sen bir zamanlar aynı şekilde MHP'li belediye başkanı ve MHP milletvekilleri için de böyle övücü sözler söylüyordun. sen işi öğrenmişsin, sen bu şekilde devam edersen, senin geleceğin çok parlak. ben çok taklacılar, çok yamyamlar gördüm ama senin kadarını da görmedim. helal olsun sanaaa..bir gün MHP belediye başkanlığını ve MHP li milletvekilleri seçildiği takdirde ben seni gene bu şekilde görmeye devam ederim inşallah. belediye başkanı odunu kömürü ve yiyeceği sana fazla veriyor galibaa. yolun açık olsun ayhan çelik.
78.187.90.241
ayhan çelik
20 Kasım 2011 Pazar 22:40
irfan dinç ve ak parti ekibi
ilk yorumumun devamı çankırımızda şu anda bir ekip ruhu vardır bu kimseyi çatlatmasın belediye başkanımız millet vekillerimiz çok kıymetli il başkanı salim çivitçioğlu el ele omuz omuza verip bu çankırımızı çağ atlatmaya çalışıyorlar birazcık yapılan hizmetleri görün muhalefet ve yavru muhalefete sesleniyorum bu yapılan hizmetlerden sizler de istifade ediyorsunuz allah razı olsun deyin demiyorsanız saçma sapan şeylerle hizmet edenleri oyalamayın bu insanlar gecesini gündüzünü çankırı için harcıyor allah hepsinden razı olsun hepsini sonuna kadar canı gönülden destekliyoruz.
88.231.14.241
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim