• BIST 103.200
  • Altın 197,070
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 21 °C
  • İstanbul : 20 °C
  • İzmir : 26 °C
  • Çankırı : 23 °C
  • Antalya : 25 °C
  • Eskişehir : 17 °C

Has-Türk Gıda'dan açıklama

Has-Türk Gıda'dan açıklama
Şabanözü Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren firmadan yazılı açıklama...

2013 yılının son günlerinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından açıklanan; taklit veya tağşiş yaptığı kesinleşen firmalar listesinde yer alan Hastürk Gıda Sözcü18'e yaptığı yazılı açıklama ile durum değerlendirmesinde bulundu. 

Şabanözü Organize Sanayiinde hergeçen yıl büyüyerek üretimlerine devam eden Hastürk Gıda'nın yaptığı yazılı açıklama şöyle:

"Vedat Bey; Firmamız ile ilgili 30.12.2013 tarihinde yayınlanan talihsiz açıklama hakkında sizi bilgilendirmek istedik.
 
Balkaymak markası Ankara ilinde konuşlu bir firmaya ait geçmişte fason dolum yaptığımız bir üründür. İlgili firmaya 19.04.2012 tarihinde başlayan fakat karşı firma tarafından taahhütlere aykırı hareket edildiği tespit edilerek 25.02.2013 tarihinde tarafımızdan tek taraflı feshedilen noter sözleşmesi ile kendi markası olan Balkaymak etiketli süzme bal dolumu yapılmıştır. İlgili firmanın aynı etiketlerden (Dolum tesisi Hastürk görünen) fazla sayıda bastırdığı ve bu etiketler ile başka firmalarda kodekse uygun olmayan bal dolumu yaptırdığı tespit edilmiştir. Bu konuda Bakanlık dahil tüm resmi birimler bilgilendirilmiş ve hukuki alanda ilgili firma ile mücadelemiz devam etmektedir. 
 
"Abalı" bize ait ikinci sırada kullandığımız ve özellikle Doğu Karadeniz bölgesinde süzme balda hakim olduğumuz bir markadır. Resmi olmamakla birlikte tespit ettiğimiz kadarıyla bölgemizdeki rakip firmalardan birinin yapmış olduğu asılsız ihbar neticesinde 2012 yılında Şanlıurfa ilinde mevcut depomuza Şanlıurfa İl Md.lüğü tarafından baskın düzenlenmiş ve kontrole tabi tutulmuştur. Depoda mevcut ürünlerimizde bir sorun çıkmamış ancak; iade olarak daha önce depoya bırakılmış olan 25 kg lık Abalı marka yarım teneke ürün yedd-i emine alınmış ve bu açılarak kullanılmış yarım tenekeden usule uygun olmadığı halde numune alınmıştır. Tahlilden sonra teneke yedd-i emin deposunda bulunamamıştır. Bu konuda resmi makamlar ile yazışma yapılmış ancak ürünün kalanı bulunamamıştır. Yazışma ile konu çözülemediğinden hukuka gidilmiş ve mahkeme safhası devam etmektedir. İki konu ile de ilgili evrakları istediğiniz taktirde mail atabilirim.

Birinci sırada petek bal kesimi ikinci sırada süzme bal olmak üzere iç pazarda firmamız çok hızlı bir yükseliş ivmesi kazanmıştır. Bizim asıl markamız 'Haskaymak'tır. Böyle bir aşamada basında çıkan bu konu haliyle bizleri de çok üzmüştür. Konu ile ilgili hukuk departmanımız çalışmalarına devam etmekte ve sonuna kadar mücadele edilecektir. Yukarıda açıklamaya çalıştığımız gibi firmamızın ciddi çalışma prensiplerine zarar verecek benzeri aksilikler olmaması temennimizdir. Bu konu örnek alınarak firmamız içerisinde çok ciddi tedbirler derhal alınmıştır. Konu üzerindeki hassasiyetinize ve sormadan yargısız infaz olgusuna uymadığınız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz."

Etiketler: ,
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
mustafa
04 Ocak 2014 Cumartesi 12:08
12:08
glikoz şurubu tenekelerinin fabrika arkasında dağ gibi yığıldığı zamanlar aklımdan çıkmıyor, belki şabanözü dışındaki birini bu açıklamanıza inandırabilirsiniz ama biz şabanözü halkını asla!
78.166.239.206
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim