• BIST 103.328
  • Altın 193,733
  • Dolar 4,6527
  • Euro 5,4829
  • Ankara : 17 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • İzmir : 24 °C
  • Çankırı : 16 °C
  • Antalya : 24 °C
  • Eskişehir : 15 °C

Hasan Celal Güzel: Silahımı alıp dağa çıkarım

Hasan Celal Güzel: Silahımı alıp dağa çıkarım
Hasan Celal Güzel: "Gerekirse, silahımı alıp dağa çıkarım. Sadece üç paralık peşmerge mi bunu yapıyor."

Başbakanlık eski Müsteşarı ve Milli Eğitim Bakanı, Sabah gazetesi yazarı Hasan Celal Güzel, Ulusal Kanal'da yayınlanan Hulki Cevizoğlu'nun sunduğu Ceviz Kabuğu programına konuk oldu. Güzel, Akil İnsanları eleştirdi, Türk ve Türk milleti kelimelerinin Anayasa'dan çıkarılması tartışmasına katıldı.

''TÜRK KELİMESİ ÇIKARILIRSA ÇEKER GİDERİM''
Güzel, "Eğer Anayasa'dan Türk ve Türk milleti kelimeleri tamamen çıkarılırsa, artık bu Anayasa benim Anayasa'm değil, bu coğrafya da benim vatanım değil. O zaman çeker giderim" dedi.
 
''GEREKİRSE SİLAHIMI ALIP DAĞA ÇIKARIM''
Başbakan Tayyip Erdoğan'a güvendiğini belirten Güzel, "Beklemediğiniz sonuç gelirse, Allah göstermesin, o zaman önce vatan, önce millet deriz. Gerekirse, silahımı alıp dağa çıkarım. Sadece üç paralık peşmerge mi bunu yapıyor? Ben niye yapmayım?" ifadesini kullandı.
 
''AKİL İNSANLAR KÜRTÇÜ VE IRKÇI''
Programa telefonla bağlanan Hasan Celal Güzel,  Akil İnsanlar için de sert sözler kullandı "Özellikleri PKK'yı destekleyen, Kürtçü ve ırkçı olmaları. Bir taraftan bizim gibi düşünenleri itham ederken, bir taraftan da ırkçı, bölücü bir terör teşkilatını açıkça destekliyorlar. Bu 60 küsur kişi içinde yarısını saymak mümkün" dedi.
 
Güzel, komisyondaki dindar isimler hakkında da "Dindar, sağ olmalarına rağmen PKK'yı destekleme konusunda hiç de liberal geçinen PKK'cılardan geri kalmıyorlar" dedi.
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Vedat Burhan
12 Nisan 2013 Cuma 11:29
sabır taşı çatlıyor
medeniyetin inşasında seferber olmasını ümit ediyoruz. Toplumsal gerilimler bunu işaret ediyor. Aksi halde ABD muhiplerinin müthiş yanıldıklarını dünyaya göstereceğiz. Zira milletimizin engin sabrı ve hoşgörüsü tükenmek üzere, gaflet ve dalalet içinde bulunanlara duyurulur.
188.3.130.164
Vedat Burhan
12 Nisan 2013 Cuma 11:26
sabır taşı çatlıyor
ya bakıyorlar. Rezalete bakar mısınız!!!! Mümin, kafir, münafık düzleminde Cenab ı Allah bu aziz ve necip milleti münafıklıklardan korusun. Gidişat bu iken bu ülkeyi seven samimi dindar, milliyetçi, sosyal demokrat tüm halkımızın milli direniş göstererek emperyalizmin Türkiye laboratuarında yanıltıp, devlet ricalimizin de bu çerçevede nizam alarak tam bağımsız güçlü bir dünya devleti kurma ve yeni bir ...
188.3.130.164
Vedat Burhan
12 Nisan 2013 Cuma 11:22
sabır taşı çatlıyor
başımızda sallanacak, ihtiyaca göre saldıracak,abd petrol ve doğalgazı cukkalayacak, neoconlar siyonizmin güdümünde ORTADOĞU FEDERASYONU'nu kuracak, Büyük Kürdistan kurulacak, ordusu yani peşmergeler İsrailce eğitilmeye devam edecek, SİYONİZM TÜM ORTADOĞU'yu SÖMÜRECEK. Bizim bazı aklıevveler de dün Osmanlı dünyaya nizam veriyordu bugünse ABD, ONA YASLANALIM RAHATIMIZA BAKALIM DİYEREK DÜNYALIKLARINI çoğaltma
188.3.130.164
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim