• BIST 103.235
  • Altın 197,827
  • Dolar 4,7171
  • Euro 5,5018
  • Ankara : 23 °C
  • İstanbul : 25 °C
  • İzmir : 27 °C
  • Çankırı : 22 °C
  • Antalya : 26 °C
  • Eskişehir : 19 °C

Hatçe bacının Bukan'a tepkisi!

Hatçe bacının Bukana tepkisi!
Çarşamba Pazarı esnafını ziyaret eden MHP milletvekili Ahmet Bukan'a pazarcı Hatçe bacı "Köylünün hali perişan" diyerek dert yandı!

MHP Çankırı Milletvekili Ahmet Bukan beraberinde İl Başkanı Ali Acıbunar, partililer ile bazı meclis üyelerinin de aralarında bulunduğu bir grupla Çarşamba Pazarını gezdi.

Pazar esnafına hayırlı kazançlar dileyen milletvekili Bukan, kendisine serzenişte bulunan ve seçim zamanlarında değil kendisini her zaman aralarında görmek istediğini söyleyen bir esnafa, “Çarşamba günleri genellikle meclis toplantıları oluyor. Bu toplantılardan fırsat buldukça aranıza geliyorum. Bu defa da bir vesile bularak gelmek nasip oldu. Zaman zaman meclis çalışmaları, zaman zaman genel merkezimizin görevlendirmeleri doğrultusunda çok sık bu ziyaretleri gerçekleştiremediğimizi biliyoruz” dedi.

Çarşamba Pazarının bir cazibe merkezi haline getirilmesi için çeşitli çalışmalar yapılabileceğini de aktaran Bukan, “Pazarın yeni alanına taşınmasından sonra Çarşamba Pazarının eski canlılığını yitirdiği gözleniyor. Vatandaşlarımız artık ihtiyaçlarını Pazar Pazarından karşılama yolunu tercih ediyorlar sanıyorum. Bu nedenle bölgenin cazip hale gelmesi için çeşitli çalışmalar yapılması gerekiyor” dedi.

OVACIK KÖYLÜ HATÇE BACININ TEPKİSİ!
Bahçesinde yetiştirdiği ürünü pazarda satmaya çalışan Ovacık köylü Hatçe bacı milletvekili Bukan'ı karşısında görünce "Seçim zamanı gelince karşımıza çıkıp oy istiyorsunuz! Seçim sonrasında ise bizleri unutuyorsunuz" diyerek sitem etti. Hatçe bacı sözlerini "Köylünün hali perişan. Bizim halimizi gündeme getiren de yok! Ne olacak bizim halimiz" diyerek sözlerini tamamladı.

BUKAN: VATANDAŞ PAZARDAN DA ALIŞVERİŞ YAPAMIYORSA!
MHP Milletvekili Bukan Çarşamba Pazarı ziyareti ile ilgili olarak Sözcü18'e yaptığı açıklamada "Çarşamba pazarı Çankırı'nın en önemli pazarıydı. Ancak bugünkü ziyaretimde gördüm ki, pazara olan ilgi hayli azalmış. Pazar, taze sebze ve meyve ile birlikte yerli malların pazarlandığı bir konumdaydı.  Ya milletin alım gücü düştü, ya da Çarşamba Pazarına ilgi azaldı. Aldığım bilgiler arasında Pazar pazarının daha fazla ilgi gördüğünü ifade edenler de oldu" derken, vatandaşın "Kurtarın bizi bu iktidardan" diyerek kendisine çağrıda bulunduğunu söyledi.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
SESSİZ YORUMCU
07 Mart 2011 Pazartesi 14:14
büyük düşünün
Yok pazar uzak yok pazar rağbet görmüyor. Falan filan. Allah aşkına ne zaman kurtulacaksınız şu fikirlerinizden... Hala aynı şeyleri konuşup duruyorsunuz... Memleketim için projeler üreteyim, yeni fikirler sunayım, memleketim için çalışayım, onun bunun arkasından konuşasıya kadar, aynaya bakıp da önce kendimi düzelteyim diyen kaç kişi var? Artık kendinizi ve gözünüzü dünyaya açın, kapatmayın. Memleketimde her gün de pazar kurulabilir... Hergün bir büyük mahallenin pazarı olur... Bunun ile ilgili proje planlanabilir, düşünülebilir. Neden olmasın ki. Görüşü geniş insanlar olun. Bir şehrin büyümesi sadece devletin değil halkının da isteği ile olur. Artık büyüyelim lütfen şehrin içinde istemeyin herşeyi.
88.249.4.217
yorum18
03 Mart 2011 Perşembe 13:07
yapacak tabi görevi vekillik yan gelip yatma yeri değil....
sayın bukan ayrıcaklı işler yapmıyor görevini yapmaya çalışıyor kendisini yaptıklarından ötürü tebrik ediyor yapmadıklarından dolayı eleştiriyoruz, bu da seçmen olarak hakkımız bunda ne var ki...!!! kabahatler ve hatalar örtbas edile edile memleket bu hale geldi hala eksik kapatmaya çalışıyorsunuz anlamakta güçlük çekiyorum...
78.168.218.253
ahmet ünlü
03 Mart 2011 Perşembe 12:49
Ahmet Bukan'dan başka kimi görüyorsun Çankırı'da
Memleket elden gidiyorsa sahip çık arkadaş. 4 senedir Ahmet Bukan'dan başka memlekete gelen vekil mi var? Allah'tan hiç korkmuyorlar mı acaba A. Bukan "Çankırı'ya gelmedi" diyenler. Herkes kendi vicdanıyla baş başa kalınca düşünmek zorunda bunu. Gece saat 3 ya da 4 te aradığın cep telefonundan ulaştığın kim? Herkes bunları düşünmeli..
212.174.156.138
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim