• BIST 103.200
  • Altın 197,070
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 22 °C
  • İstanbul : 21 °C
  • İzmir : 26 °C
  • Çankırı : 29 °C
  • Antalya : 25 °C
  • Eskişehir : 17 °C

HDP seçim bildirgesi açıklanıyor

HDP seçim bildirgesi açıklanıyor
7 Haziran seçimlerinde 'Bizler Meclis'e sloganını kullanan HDP, 1 Kasım için 'inadına' diyor.

HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ HDP seçim bildirgesini açıkladı. HDP’siz bir Türkiye’nin olamayacağını belirten Demirtaş, “Bir an HDP’siz bir Türkiye düşünün. HDP’nin olmadığı bir Türkiye hayal edin. Öyle bir Türkiye tehlikeli sulara sürüklenen bir gemi gibidir. Risk altında olur. Bugün eğer bu gemi, bu kadar saldırıya rağmen bu kadar badireye rağmen batmıyorsa, alabora olmuyorsa HDP’nin bu gemide sağladığı dengeden dolayıdır. HDP’yi bu gemiden atmaya, dışlamaya çalışanlar şunun farkında olmalılar. HDP bu gemide olmazsa gemi batar. Sizler hep birlikte bu gemide olanlar hep birlikte batarız. Türkiye’nin HDP’ye ihtiyacı var” dedi.

HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ 1 Kasım seçimleri için hazırlanan parti bildirgesini açıklıyor. Bir kez daha yeniden “İnadına HDP, “İnadına Özgürlük”, “İnadına Barış” sloganlarıyla seçim bildirgesini açıkladı.

“1 KASIM’DA BİR KEZ DAHA O YENİLGİYİ TATMAK İSTEDİLER”
Demirtaş, “Türkiye 7 Haziran’da çok önemli bir tercih, seçim yaptı. bizler aslında 7 Haziran’da önemli bir iş başardık. Türkiye’ye umudu yaydık karanlığın , karamsarlığın, çaresizliğin teslim alınmaya çalışıldığı topluma hayır biz varız, bizler varız dedik. şimdi 7 Haziran umudunu kabul etmeyenler, halk başarısını hazmedemeyenler ille de 1 Kasım’da bir kez daha o yenilgiyi tatmak istediler. Bize düşen görevimizi yerine getirip, bir kez daha o yenilgiyi tattırmak olacaktır elbette” diye konuştu.

“HDP BU GEMİDE OLMAZSA HEP BİRLİKTE BATARIZ”
Demirtaş, “Bir an HDP’siz bir Türkiye düşünün. HDP’nin olmadığı bir Türkiye hayal edin. Öyle bir Türkiye tehlikeli sulara sürüklenen bir gemi gibidir. Risk altında olur. Bugün eğer bu gemi, bu kadar saldırıya rağmen bu kadar badireye rağmen batmıyorsa, alabora olmuyorsa HDP’nin bu gemide sağladığı dengeden dolayıdır. HDP’yi bu gemiden atmaya, dışlamaya çalışanlar şunun farkında olmalılar. HDP bu gemide olmazsa gemi batar. Sizler hep birlikte bu gemide olanlar hep birlikte batarız. Türkiye’nin HDP’ye ihtiyacı var” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’nin bize, bizim Türkiye’nin halklarına ihtiyacımız var” diyen Demirtaş, “Hepimiz HDP’ye daha fazla sahip çıkarak, HDP’nin bu tarihi süreçte birlikte yaşayan anlayışını, umudunu her büyüyen bu dinamik yapıya hepimizin daha fazla sahip çıkması lazım. Bu Türkiye’nin aydınlık geleceğine sahip çıkmaktır. Tehlikelerden ülkemizi korumanın yoludur. Klasik bir parti değiliz. Türkiye’nin bize, bizim Türkiye’nin halklarına ihtiyacımız var” açıklamasında bulundu.

“YOLUN BUNDAN SONRASINA ARTIK HDP İLE DEVAM EDECEĞİZ”
Yolun bundan sonrasına artık HDP ile devam edeceklerini vurgulayan Demirtaş, “Bugüne kadar ülkemizde halkların yararına her kim olumlu ne iş yaptıysa onlara ancak teşekkür edebiliriz. Allah onlardan bin kere razı oldun. Ama yolun bundan sonrasına HDP ile devam edeceğiz” dedi.

“BU GEÇİŞ SÜRECİNDE REJİM DEĞİŞECEK”
Demirtaş, “Doğru rejim değişecek. Bu geçiş sürecinde rejim değişecek. Ama adaletli, demokratik, eşitlikçi, bir rejim inşaa edeceğiz. Akılla, siyasetle, barış ile devam etmeliyiz yolumuza” dedi.

31653462.jpg

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim