• BIST 103.235
  • Altın 197,070
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 21 °C
  • İstanbul : 24 °C
  • İzmir : 23 °C
  • Çankırı : 21 °C
  • Antalya : 23 °C
  • Eskişehir : 19 °C

Heyyy! Neler oluyor orada?!

Heyyy! Neler oluyor orada?!
Okuyucu, yaşadığı sıkıntıları Sözcü18 ile paylaşmaya devam ediyor... Siz de yazın, duygu ve düşünceleriniz sayfalarda yer bulsun...
"Sayın Editör;
 
TOBB Ortaokulu ve Dr. Refik Saydam İlkokulu’nda birer öğrencisi olan bir veliyim. Bu okullarda yaşanan sıkıntıların dile getirilmesinin sorunların çözümü noktasında faydalı olacağı düşüncesiyle bu mesajı size gönderiyorum.
 
Bilindiği üzere TOBB Ortaokulu'’nun binası geçen sene eğitim öğretim döneminin başında depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle boşaltılmış, ancak binanın yıkımı yaşanan bürokratik sıkıntılardan dolayı bu yaz sonuna kadar uzamıştır. Geçen sene başlayan ve bu dönemde de devam eden ikili öğretim (sabahçı-öğlenci) uygulaması bizleri tam manasıyla çileden çıkarmaktadır.
 
Geçen sene yaşanan sıkıntıların ardından yeni eğitim öğretim döneminde; Şu anda Gazi Anadolu Lisesi’'nin eğitime devam ettiği binanın TOBB Ortaokulu'na devredilerek sorunun çözüleceği, Gazi Anadolu Lisesi’'nin de şu anda çoğu sınıfı boş olan Tophane İlkokuluna taşınacağı, en azından Dr. Refik Saydam İlkokulu öğrencilerinin sorun yaşamayacağı, geçen dönem sonunda yetkililer tarafından dile getirilmiş olmasına rağmen bir Vali Yardımcısının çocuğunun Gazi Anadolu Lisesi’'nde okuyor olması nedeniyle bu Vali Yardımcısının ve Valiliğimizin sihirli eli devreye girerek bu uygulamadan vazgeçilmiştir. Sorarım size; 1 mi daha çoktur, yoksa bu iki okuldaki 1300 öğrenci mi, ya da Gazi Anadolu'’daki 300 öğrenci mi daha çoktur? Yoksa 1300 öğrenci mi. El-İnsaf….
 
Bu da yetmezmiş gibi geçen dönemki uygulamanın tam tersine ortaokul sabahtan, ilkokul öğleden sonra eğitim verecektir. Bugünlerde akşam 18.30’'da hava kararmıyor ama 1-2 ay sonra ufacık çocuklar yatsıdan sonra okuldan çıkacaklar. Ortaokul öğrencileri geçen yıl iyi kötü idare ediyor, en azından kendileri gidip gelebiliyorlardı. Dün akşam saat 18.10’'da okulun bahçesindeki velileri bir görseydiniz her halde bu okul yeni hizmete girmiş de resmi açılışı yapılıyor, bu insanlar da törene katılıyorlarmış gibi bir kalabalık vardı. Bundan daha vahimi okul idarecileri –bir yerde haklı olarak -siz girerseniz bu kadar kişi okul içerisine girmek isteyecektir-’ diyerek velileri okula almak istemiyor. Özellikle 1. sınıf öğrencilerinin velileri de çocuğumu bulamıyorum diye okul binası içerisinde girmek istiyor, neredeyse velilerle idareciler kavga edecekler. Şimdi bile öğrenci ve veliler böyle sıkıntı yaşıyorlar. Kaldı ki hava kararınca durum nasıl olacak bunu düşünmek bile istemiyorum.
 
Bu konuda hiçbir suçu günahı olmayan okul idaresiyle veliler karşı karşıya bırakılıyor. Ama maalesef her şeyde olduğu gibi bu konuda da beceriksizlikleri ortaya çıkan İLGİSİZ ilgililerin hiç birisi ortada yok. Sözde İlköğretim Haftası açılışı için Ünür Beldesindeki okulda yapılan törende gövde gösterisi yapıyorlar. Neymiş en uç noktadaki okullarımızın yanındalarmış. Efendiler… bırakın tribüne oynamayı… önce burnunuzun ucundaki sorunları halledin. Eğer biraz samimi iseniz ve azıcık bir insafınız varsa gelin bu akşam da bu töreni Dr. Refik Saydam İlkokulu bahçesinde yapın. Ama yok. Beylerde vatandaşın sıkıntısını dinleyecek kadar cesaret yok. Onlar sadece etraflarındaki yalakaların yönlendirdiği sorunsuz yerlerde görünürler. Sıkıntılı yerlerin yakınından bile geçmezler.
 
Her şey bir yana. Şu binayı bir an önce yıkın da yenisini mi yapıyorsunuz ne yapacaksanız yapın. Ama o da yok kardeşim. Neymiş mahkeme süreci devam ediyormuş da bir şey yapamıyorlarmış. Be kardeşim siz önünüze gelen hayırsever vatandaşın yapacağı yardımla yapılacak okulu bile beceremediniz. Ne denebilir ki.
 
Dedim ya her konudaki beceriksizlikler bu alanda da devam ediyor. 8 ayda binayı ancak yıkabildiler. Her halde 3-4 senede de ancak yaparlar.
 
Söylenebilecek iki şey var.
 
Birincisi El-İnsaf be kardeşim.
 
İkincisi de bizlere bu şekilde sıkıntı yaşatan BECERİKSİZ ve İLGİSİZ ilgililere hakkımı helal etmiyor ve onları ALLAH'’a havale ediyorum. Allah onları nasıl biliyorsa öyle yapsın. Bulundukları makamların hakkını veremeyen kişileri bir an önce başımızdan defetsin İNŞALLAH.
 
Konunun gündemde tutulması hususunda ilginizi bekler, saygılar sunarım."
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
serkan
20 Eylül 2013 Cuma 10:30
Okul yolu....
Herkes okullardan şikayetçi buna bende dahil. Yalnız okul şikayetinden daha öte okul yollarının bitirilememesi ayrı bir ızdırap. Çarşı içinde daracık sokaklarımızı aylardır belediye ihalesi yapılan tratuvar ve kaldırım çalışmaları çarşıyı toza toprağa bulamış durumda. Yapımı bu kadar uzun sürmesi insanları çileden çıkardı. Dar olan sokaklar şimdi dahada dar ve otopark sorunu hat safhada. Hele öğle saatinde güneş ilkokulunun önünden geçmek çocuğumuzu almak imkansız hale geldi.Keşmekeş bir kalabalık ve servislerin park yeri olmaması velilerinde 100 mt yürümemek için araçlarıyla gelmesi trafik kilit.
78.165.129.158
Asıl size Edep Ya Hu
19 Eylül 2013 Perşembe 11:38
Hakikaten El-İnsaf
Birisi çıkmış İHL ortaokulundan gocunmuş da öbürü de yok İmam Hatip'i savunuyormuş, yok Nevzat Tandoğan'mış. Kardeşim siz şu yazıyı bi de önyargısız düzgünce okuyun. Sorunlar ortak olabilir. Ancak bunun ne o partiyle ne bu ideolojiyle alakası yok. Mesele İHL ya da parti meselesi değil. Ben de bir İmam Hatip mezunuyum. İmam Hatip'in korunmaya savunulmaya ihtiyacı yoktur. Haksızlığı yapan babam da olsa karşısındayım diyebilmek gerekir. Körü körüne bir şeyleri savunmak sorunları görmezden gelmektir. Birazcık olsun kendinizi o okullarda okuyan çocukların ve velilerinin yerine koyun. EĞİTİM ŞART
212.174.173.76
Edeb Ya Hu
18 Eylül 2013 Çarşamba 03:34
Hazımsızlık
Geçti Beyler Geçti, siz her ne kadar hazmedemesenizde, Ünür'deki öğrenciye de, İmam Hatipli çocuğa da, yıllardır torpille okuluna kaydedilen ve torpilli muameleye alışmış burjuva nesline de aynı muamele bundan sonra... Ünür'de program mı olur değil mi, yarın çıkıp da ayağının çamuruyla okuyuverip başımıza idareci falan kesilirler... Gönülleriniz hala Nevzat Tandoğan'ın söylediği şu cümlelerde sizin: "Ulan öküz Anadolulu! Sizin milliyetçilikle, komünizm ile ne işiniz var? Sizin iki vazifeniz var: Birincisi, çiftçilik yapıp mahsul yetiştirmek. İkincisi, askere çağırdığımızda askere gelmek!" Ama geçti
85.110.72.251
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim