• BIST 103.200
  • Altın 197,070
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 22 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • İzmir : 25 °C
  • Çankırı : 20 °C
  • Antalya : 27 °C
  • Eskişehir : 18 °C

Hüseyin Filiz önerdi Başbakan Davutoğlu kabul etti

Hüseyin Filiz önerdi Başbakan Davutoğlu kabul etti
AK Parti Çankırı milletvekili Hüseyin Filiz'in önerisiyle milletvekilleri için 'Etik Araştırma Merkezi' kurulacak.

Milletvekili ve belediye başkanlarının mal varlıklarının haksız imar kazancıyla elde edilip edilmediğini araştırmak için 'Etik Araştırma Merkezi' kurulacak. Başbakan, "İmar artışını öğrenip, oradan arsa almak haram kazançtır" dedi.

Hükümet, milletvekili ve belediye başkanlarının mal varlıklarını takip ile bunların haksız imar kazancı gibi yollardan elde edilip edilmediğini araştırmak için bir komisyon kurulması konusunda düğmeye bastı.
 
ÖNERİ HÜSEYİN FİLİZ'DEN
Öneri, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti İç Anadolu Bölgesi milletvekilleri ile yaptığı toplantıda gündeme geldi. Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, bu konuda "Etik Araştırma Merkezi" kurulmasını önerdi. Edinilen bilgilere göre, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun toplantıda, "Adam bir yerden imar geçeceğini öğreniyor. Gidip oradan arsa alıyor ve zenginleşiyor. Bu haram kazançtır. Siyasetçinin görevini kötüye kullanmasıdır, ahlaksızlıktır" dediği öğrenildi. Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz ise milletvekilleri ve belediye başkanlarını seçtikten sonra bu kurulun yapacağı değerlendirmelerinin etkili olması gerektiğine dikkat çekerek, "Milletin umudu olarak geliyorsak, bir süre sonra millet nezdinde kredimiz bitmesin. Bu kurul bir anlamda siyasetçi için bir chek-up mekanizması olsun. Bir insanın varlığı aileden mi geliyor, yoksa sonradan siyasete girdiğinde mi oluyor? Kurul bunları araştırsın. Vekillerin mal varlığı belli dönemlerde araştırılsın" dedi.
 
TALİMAT DAVUTOĞLU'NDAN
Başbakan Davutoğlu'nun milletvekili Hüseyin Filiz'in önerisine destek verdiği, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'e çalışma başlatılması talimatı verdiği öğrenildi. Davutoğlu, toplantıda bu konuların çok önemli olduğunun altını çizerek, şunları söyledi: "Peygamber efendimize birisi bir hediye getirmiş. Diğeri 'Sen Allah'ın resulü olduğun için bu hediye geliyor' demiş. Peygamber efendimiz de o hediyeyi kabul etmemiş. Şimdi adam bir yerden imar geçeceğini öğrenip, oradan arsa alıyor ve haksız zenginleşiyor. Bu kişi, imar geçeceğini siyasetçi ya da belediyedeki tanıdıkları vasıtasıyla öğreniyorsa bu daha da vahim. Bu, siyasetçinin görevini kötüye kullanmasıdır."

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
MBA
11 Kasım 2014 Salı 01:52
01:52
"...Milletimiz nezdinde kredimiz bitmesin..." demiş... Şu hayvancılık işleri için aldığı KREDİ ve TEŞVİKLERE ihtiyacın bitti herhalde...! SÜTÇÜLÜK yaptığı için SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIK!
88.230.179.145
selahaddin
03 Kasım 2014 Pazartesi 23:23
23:23
sayın FİLİZ bu öneriyi ÇANKIRI içinde yapıp yapmayacagını takip edeceğiz işte o zaman samimiyetini göreceğiz ve helal olsun diyeceğiz yoksa şov yapmış olursunuz...
78.166.236.203
Alaattin
31 Ekim 2014 Cuma 14:14
14:14
Sayın Vekilimiz mecliste kimsenin cesaret edemediği bir iş yaptı tebrik ediyorum keşke bütün vekiller destek versede soyguncular ortaya çıksa. tebrikler vekilim
78.171.115.14
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim