• BIST 102.410
  • Altın 186,636
  • Dolar 4,4877
  • Euro 5,2816
  • Ankara : 23 °C
  • İstanbul : 24 °C
  • İzmir : 29 °C
  • Çankırı : 24 °C
  • Antalya : 31 °C
  • Eskişehir : 22 °C

İdris Şahin: Ankara'ya yakınlaşmaktan korkmayalım

İdris Şahin: Ankara'ya yakınlaşmaktan korkmayalım
AKP Çankırı milletvekili Şahin, il genel meclisi toplantısında konuştu...

İl Genel Meclisi 11. Birleşimine Milletvekili İdris Şahin ve AK Parti İl Başkanı Salim Çivitçioğlu'da katıldı. Milletvekili Av. İdris Şahin, toplantı öncesi MHP ve AK Parti gruplarını ziyaret ederek il genel meclisi üyeleri ile biraraya geldi.

Birleşim sonrası yaptığı konuşmada milletvekili Şahin; Yerel yönetimlerin çok önemli olduğunu vurgu yaptı ve “İl, ilçe, belde ve köy ziyaretlerinde sizlerin nasıl hizmetler yaptığını yerinde görme şansımız oluyor. Sizlerin uyum içinde yaptığı hizmetler köydeki yaşayan vatandaşlardan çok güzel karşılıklar buluyor. Bizler de bunu yerinde görüp, sizleri takdir ediyoruz” dedi.

Hizmet Çankırı olunca, iktidar ile muhalefetin ortak noktada buluştuğuna bu mecliste şahit olduğunu ve bundan da çok memnuniyet duyduğunu belirten Şahin “Ortak vatan, ortak millet olan gayemize, Çankırı Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclisi Üyeleri ve milletvekillerinin ortak gayesi olan Çankırı’mız için, ortak akıl ve ortak vicdanla hareket ettiğimiz Çankırı’mızın kalkınmasında tek vücut olduğumuzda güzel işler ortaya çıkıyor. Bu mecliste karşılıklı güven ve karşılıklı bir ahenk var.” dedi.

ÇANKIRI MERKEZİNİ İYİ PLANLAMALIYIZ
Kırsal nüfusun yüzde 30’ların altına indiğini ve şehir merkezlerine göç olduğunu, kırsaldan şehre yapılan göçler nedeniylede sağlıklı bir planlamanın yapılması gerekliliğine vurgu yapan Şahin “Merkezlerde yapılan projelere Çankırı Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclisi Üyeleri ve STK platformlarının desteğine ihtiyacımız var. Gözbebeğimiz Çankırı Merkezini iyi planlamalıyız. Ana gövde olmadan uzunların hareket etmeyeceğini biliyoruz. Ondandır ki 9-10 yıldır iddia ile üstünde durduğum Çankırı mücavir sınırlarının genişlemesini arzu ediyorum. Acilen Çankırı sınırlarını genişletmeliyiz.

3-5 KM'LİK MESAFELERE UZAK DEMEMELİYİZ
Çankırı’mızı sağa-sola doğru açmalıyız. Sanayi şehri, kültür şehri, üniversite şehri olduğumuz şu günlerde geçmişe ağıtlar yakmak bize yakışmaz. Belediye İş Merkezi, Yunus AVM, Karatekin Hastanesi ve Valilik binası şehri sıkıştırmıştır. Ben bu konuda çekincelerim olduğunu defaten söyledim. Geçmişten ders alıp, tek vücut olup iyi bir planlama yapmalıyız. Konut ihtiyacımızı Yapraklı, Korgun ve Ankara istikametinde genişletmeliyiz. 3-5 km’lik mesafelere uzak dememeliyiz. Ortak akıl ve ortak vicdanla hareket etmeliyiz. Elbet biliyoruz ki iktidar olarak çözüm bize düşüyor. Biz çözüm bulurken tüm Çankırı’dan destek bekliyoruz. Gelin şehrimizin 20-30 yılını birlikte inşa edelim. TOKİ yatırımlarını Ankara Yapraklı ve Korgun istikametlerine yaptıralım. Ankara’ya yakınlaşmaktan korkmayalım. Yeşil alanları, yeşil kuşağı bozmadan farklı alternatiflerle yeni yerleşim alanları ihtisas edelim. Hepimizin ana teması birlikte büyümek olmalı” dedi.

YOLLAR BİZİM İŞİMİZ 
Çankırı’nın ilçe yolları konusunda açıklamalarda bulunan Şahin, "Biz Çankırılı esnafının ticaretini artırmak için Çankırı Merkez ile ilçeler arasındaki yolları daha konforlu ulaşım yolu yapmak için gayret harcıyoruz. Çankırı-Kızılırmak-Sülüklü yolu ile Kurşunlu-Korgun yol güzergahları Aralık 2014'de yatırım programına alınıyor. Kiminin harita işi devam ederken, kimi yol ihaleye çıkacak. İlçelerin Çankırı ile irtibatını güçlendireceğiz. Ankara-Karabük-Çorum tarafına ticaret için giden hemşehrilerimizi cazip hale gelen yollar ve kısalan mesafeler sayesinde Çankırı Merkez’e getirmek istiyoruz.

idrissahin-ilgenelmeclisi-cankiri-resim-11.jpg
 
ÇANKIRI HİÇ GÖÇ VERMEMİŞTİR! 
Çankırı nüfusunun geçmişte yoldan geçenlerin kayıt altına alınması ve mezarlıkta yatanların nüfusa işlenmesi ile nüfusun geçmişte şişirildiğini, Adrese dayalı nüfus kayıt sistemi sayesinde Çankırı nüfusunun gerçek rakamlarının ortaya çıktığını belirten Şahin “Çankırı’mızın nüfusu gün geçtikçe büyüyor. Şişirilme nüfuslar bizi hep aldattı. Kurşunlu nüfusu hiçbir zaman 17 bin olmadı ama olmuş gibi gösterildi. Çankırı’nın sanayileştiği, üniversiteleştiği yani nüfusunun arttığı şu günlerde gerçek nüfus üzerinden hesap yapıp, şehrimizi daha iyi konumlara getirmeliyiz.” dedi.

Milletvekili Şahin, İl Genel Meclisi ziyaretinden sonra, ÇAYASAD ve TKDK İl Müdürlüğü ziyaretleriyle günü tamamladı.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
OSMAN TAŞ
22 Kasım 2014 Cumartesi 23:52
23:52
ÇAĞRI BEY SEN ÇANKIRIYA YENİ GELMİŞSİN HERHALDE.YORUMLARININ CEVABINI BENİM YORUMLARIN İÇİNDEN ÇIKARIRSIN. ÇANKIRININ SON HALİ BU DAHA ÖNCESİNİ SEN DÜŞÜN. ÇANKIRIMIZA TAYYİB ERDOĞAN GİBİ VEKİL LAZIM.
78.183.200.247
OSMAN TAŞ
21 Kasım 2014 Cuma 00:46
00:46
VEKİLİN VE PARTİ BAŞKANIN AÇIKLAMALARINDAN SONRA.RAHMETLİ BABAMIN SÖZÜ AKLIMA GELDİ. ZENGİN OLMAK İSTİYORSAN ADAM KANDIRMAYI İYİ ÖGRENECEKSİN DERDİ. BABAMIN ÇIRAGI DA İL MECLİSİNDE.ÇANKIRI HALKINI ÖYLE GÜZEL NAKOZLUYOLARKİ. HALK UYANMADAN İŞLERİNİ HUKUK ÇERÇEVESİNDE İŞLERİNİ YÜRÜTÜYORLAR. ÇANKIRIDA KENDİ MENFAATİ OLMADAN İŞ YAPAN BAŞKAN MUSTAFA KALE VE İRFAN DİNÇ İ. GÖRDÜM. İNSANLARLA UĞRAŞMAZLAR İŞ YAPARLAR, TAKDİRİ HALKA BIRAKIRLAR. YAHU ALLAH'TAN KORKUN. İŞ İÇİN KAPINIZDA İNSANLARIMIZI YALVARTMAYIN. İŞ YERLERİ AÇILMASINDA ÖNCÜLÜK YAPIN. MEMLEKETİMİZDEN GENÇ KARDEŞLERİMİZ KAÇIYORLAR. ÖNLEMİNİ ALIN. MEMLEKET İSTANBUL'DAN ANKARA'DAN EMEKLİ GELEN YAŞLILAR ŞEHRİ OLDU. GENÇLERİ OKULLAR AÇILINCA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİ GÖRÜR OLDUK OKULLAR AÇILSA DA İŞ YAPALIM DİYE ESNAF, ÜNiVERSİTE AÇILMASINI BEKLER OLDU. ÇANKIRI ZENGİNLERİ, ELLİ YAŞIMDAYIM BELLİ BAŞLI AYNI KÖKENDEN GELEN AİLELER. HALKIN İÇİNDEN GELEN ZENGİN İNSAN TANIMIYORUM. ÇANKIRI ZENGİNLERİ SANKİ SİYONİZM SİSTEMİ GİBİ ÇARK DÖNDÜRÜYOR. ZENGİN AİLELER ÇANKIRI'DA GARİBAN ÇOCUKLARI SILADALAR. PARTİ LİDERLERİ MİLLETVEKİLLERİ ZENGİNLERİN ELİNDE.RAHMETLİ BABAMI RAHMETLE ANIYORUM SÖZLERİNDE ÇOK HAKLIYMIŞ. İNSANLARI TATLI DİLLE NARKOZLAYIP UYUTANLAR VARKEN, HALK ÇALIŞANA DEĞER VERMEZ.ZENGİN DAHA ZENGİN OLUR.FAKİRDE ZENGİNİN KAPISINDA İŞ İÇİN EL PENÇE OLUR. KAPILARINA İŞ İÇİN GENÇLER GİTTİKÇE, SANKİ ŞEVK ALIYORLAR. BÜYÜKLENİYORLAR. DÖNER KOLTUKLARINDA SADECE KENDİLERİNE HİZMETTE SINIR TANIMAYANLARA YAKIN OLUYORLAR ALLAHIM ÇANKIRIMIZA HİZMET İÇİN AŞKLA HİZMET EDEN KARDEŞLER NASİP ETSİN. BENİ DE HİZMET VERMEYENLERE ÇANAKÇI EYLEMESİN. ÇALIŞANIN YANINDA OLMAYI NASİP ETSİN. AMİN.
78.183.200.247
çağrı bey
18 Kasım 2014 Salı 16:35
16:35
ya bu adamların lafta ne kadar çok hizmeti, işi, emeği, memleket sevdası var arkadaş? yahu ben yanlış bir yerde mi yaşıyorum. bu çankırı denen ilin köyden farkı var mı? bu tıkış tıkış şehir, trafiğiyle, konut sıkıntısıyla, alt yapı yetersizliğiyle, mayın tarlası misali kaldırımlarıyla, daracık yollarıyla, ateş pahası kira bedelleriyle tam bir problem memleket değil mi? Allah rızası için bu adamlar ne yapmış ya biri söylesin. bu sorunlardan hangisinin üzerinde durulmuş? kim durmuş? bu millet bu kadar aptal yerine konur mu yazıktır günahtır
88.250.18.187
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim