• BIST 106.843
  • Altın 142,689
  • Dolar 3,5367
  • Euro 4,1209
  • Ankara : 27 °C
  • İstanbul : 26 °C
  • İzmir : 33 °C
  • Çankırı : 28 °C
  • Antalya : 32 °C
  • Eskişehir : 28 °C

Ilgaz şampiyonaya ev sahipliği yaptı

Ilgaz şampiyonaya ev sahipliği yaptı
Uluslararası Üniversiteler ve Türkiye Üniversiteler Kayaklı Koşu Şampiyonları belli oldu.

Çankırı Ilgaz Kayak Merkezinde 27-29 Şubat 2012 tarihlerinde yapılan Uluslararası Üniversiteler ve Türkiye Üniversiteler Kayaklı Koşu Şampiyonası sona erdi. Şampiyona sonunda 29 Şubat Çarşamba günü saat 13.00'de yağan kar yağışı ve Ilgaz Kayak Merkezinin muhteşem görüntüsü eşliğinde ödül töreni düzenlendi.

Şampiyona'nın ödül töreninden
fotoğraflar için - TIKLA

Vali Vahdettin Özcan, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Kemal Tamer, Vali Yardımcıları İbrahim Şahin, Ahmet Atılkan, İl Jandarma Komutanı J.Alb.Şakir Uslu, İl Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu, Ilgaz Kaymakamı Yusuf Özdemir, Ilgaz Belediye Başkanı Cevdet Çetin, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Sami Korkmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyfettin Turan, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu As Başkanı Atilla Pulur ve Genel Sekreteri Erdoğan Çelebi ile kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri katıldı.

Üç gün süren şampiyona sonunda elde edilen sonuçlar;

Türkiye Üniversiteler Kayaklı Koşu Şampiyonası Sonuçları

Bayanlar 5 km Serbest sonuçlar
1. Büşra Güneş (Gazi Üni.)
2. Mehtap Baştuğ (Niğde Üni.)
3. Rojbin Ören (Atatürk Üni.)

Erkekler 10 Km Serbest sonuçlar
1. Sebahattin Oglago (Atatürk Üni.)
2. Süleyman Ateş (Kafkas Üni.)
3. Ömer Yusufoğlu (Atatürk Üni.)

Bayanlar Sprint sonuçlar
1. Büşra Güneş (Gazi Üni.)
2. Mehtap Baştuğ (Niğde Üni.)
3. Rojbin Ören (Atatürk Üni.)

Erkekler Sprint sonuçlar
1. Hamza Dursun (Ağrı İbrahim Çeçen Üni.)
2. Mehmet Acar (Atatürk Üni.)
3. Ömer Yusufoğlu (Atatürk Üni.)

Uluslararası Üniversiteler Kayaklı Koşu Kupası sonuçları
Bayanlar 5 km Serbest sonuçlar

1. Claudia Flangea (Romanya)
2. Mirabela Surdu (Romanya)
3. Büşra Güneş (Gazi Üni.)

Erkekler 10 km Serbest sonuçlar
1. Paul Pepene (Romanya)
2. Sebahattin Oglago (Atatürk Üni.)
3. Reyhan Şmrkoviç (Sancak)

Bayanlar Sprint sonuçlar
1. Claudia Flangea (Romanya)
2. Büşra Güneş (Gazi Üni.)
3. Mırabella Surdu (Romanya)

Erkekler Sprint Sonuçlar
1. Paul Pepene (Romanya)
2. Florıan Schımpl (Avusturya)
3. Hamza Dursun (Ağrı İbrahim Çeçen Üni.)

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Bayrak Yarışları
Bayanlar 3x2,5 km Bayrak sonuçları

1. Hayriye Şafak, Mehtap Baştuğ, Buket Gezerkaya (Niğde Üni.)
2. Gurbet Yılmaz, Zehra Aslan, Beybin Ürgün (Kafkas Üni.)
3. Rojbin Ören, Ebru Demirci, Ayşe Yılan (Atatürk Üni.)

Erkekler 3x5 km.Bayrak sonuçları
1. Sebahattin Oglago, Ömer Yusufoğlu, Mehmet Acar (Atatürk Üni.)
2. Onur Kılıçarslan, Müjdat Boz, Süleyman Ateş (Kafkas Üni.)
3. Eyüp Levent, Yakup Ferhatoğlu, Hamza Dursun (Ağrı İbrahim Çeçen Üni.)

Elde etmiş olup,

Takım olarak Bayanlarda Niğde Üniversitesi birinciliği alırken, ikinciliği Gazi Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi paylaştı. 

Takım olarak Erkeklerde Atatürk Üniversitesi birinciliği alırken, ikinciliği Kafkas Üniversitesi, üçüncülüğü ise Gazi Üniversitesi aldı.

Vali Vahdettin Özcan, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof.Dr.Kemal Tamer’e plaket takdim ederken, Başkan Tamer tarafından Vali Özcan’a federasyonun hediyesi takdim edilmiş olup, Vali Vahdettin Özcan, Avusturya, Romanya ve Sancak’tan katılan sporculara da Çankırı’ya özgü hediyeler takdim etti. 

Davul zurna eşliğinde alınan madalyalar ve kupalar kutlanırken, sporcular da şampiyonanın yorgunluğunu eğlenerek attılar.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim