• BIST 97.713
  • Altın 143,932
  • Dolar 3,5669
  • Euro 4,0007
  • Ankara : 13 °C
  • İstanbul : 18 °C
  • İzmir : 16 °C
  • Çankırı : 13 °C
  • Antalya : 17 °C
  • Eskişehir : 13 °C

İPTAL'e giden yolda Canbaz parmağı!

İPTALe giden yolda Canbaz parmağı!
İnaç köyü kum ocağının ilk ihalesinin İPTAL'ine giden yolda Sözcü18 Haber Merkezi yeni bilgilere ulaştı.

İnaç köyü kum ocağı ile ilgili yapılan ilk ihaleyi iptal eden Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, 'iptal gerekçesi' ile ilgili olarak kamuoyunu tatmin edecek bir açıklamayı henüz yapmamışken Sözcü18 Haber Merkezi konuyla ilgili yeni bilgilere ulaştı.

80 bin size çok gelir,
25 bine buyrun! - TIKLA

Bilindiği gibi İnaç köyü sınırları içerisinde İl Özel İdaresi tarafından belirlenen alanın "kum ocağı" olarak işletilmesi ihale edilmiş, 80 bin tl'ye Şimşekler Hafriyat'ta kalan ihale Vali Vahdettin Özcan tarafından iptal edilmişti.

İnaç köyü kum ocağı
ihalesi ŞUA'nın - TIKLA

İPTAL KARARI TARAFIMIZA ULAŞTIRILMADI!

Konuyla ilgili olarak Çankırı yerel basınında yeralan haberlerle birlikte Sözcü18 yaşanılanları sıcak gündem maddesi olarak sayfalarında işlemiş ve son olarak Vali Vahdettin Özcan'a da "İptalin gerekçelerini açıklaması talebinde" bulunmuş, "İptal gerekçesini sizlere ulaştırsınlar" şeklinde yanıt vermesine karşın, Genel Yayın Yönetmenimiz Vedat Beki'nin bu talebi ilgili birimlerce "uygun" görülmemişti!

GÜNDEME DÜŞEN YENİ BİLGİLER!

İl Genel Meclisi'nin Haziran ayı toplantılarında MHP Grup Başkanvekili Tevfik Rüştü Özgür tarafından da gündeme getirilen "İptalin gerekçeleri" yazılı olarak Meclis Başkanlığından sorulmuş ve yanıt olarak da "Talebiniz yazılı olarak cevaplandırılacaktır" şeklinde görüş bildirilmişti.

Sözcü18 Haber Merkezi, Vali Vahdettin Özcan'ın ilk ihaleyi iptal etmesinin arkasında yaşanan süreci tetikleyen bilgilere ulaştı.

Elde edilen bilgilere göre Vali Özcan'ın ihaleyi "iptal" kararından önce, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Canbaz imzalı bir yazının valilik katına gönderildiği;

Başkan Canbaz imzalı yazıda "Biz İl Genel Meclisi olarak 'İnaç köyündeki kum ocağının ihalesinin yapılmasını talep ettik' oysa siz 'İnanç Köyü' ibareli bir ihale gerçekleştirdiniz. Meclis olarak böylesi bir kararımız yoktur" şeklinde bir uyarı yapıldığı ve yapılan işlemin 'usulsüzlüğüne' dikkat çekilerek gerçekleşen ihalenin iptalinin talep edildiği öğrenildi.

VALİ ÖZCAN'IN İPTAL GEREKÇELERİ DÜŞÜNDÜRÜCÜ

İl Genel Meclisi Başkanı Osman Canbaz'ın böylesi bir talebinden sonra Vali Vahdettin Özcan'ın ihaleyi İPTAL gerekçeleri arasında;

- Kum ocağı ihalesini alan yüklenici firmanın ihale rakamı olan 80.000.- tl'yi kazanmasının mümkün olamayacağı, böylelikle il özel idaresine taahhüt edilen yıllık ücreti ödeyemeyeceği,

- Bununla birlikte çalışmayan kum ocağının, Çankırı şehir merkezinin ihtiyacı olan kumu temin edilmemesini beraberinde getireceği,  bu durumun da şehir merkezinde inşaat sektöründe gerekli olan kum temini yönünde sıkıntı yaratacağı ...

şeklinde gerekçelerin bulunduğu da Sözcü18 Haber Merkezinin elde ettiği bilgiler arasında.

Sözcü18'in elde ettiği son bilgilerle birlikte konunun nasıl bir hal alacağı şimdiden merak konusu.

Vali Vahdettin Özcan, YANDAŞ ihaleyi onayladı - TIKLA

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
koku
12 Haziran 2012 Salı 22:37
pis
her pis kokunun içinde bu adam ve akrabaları çıkıyor yettiniz be millet sizleri çok iyi tanıdı artık piyasadan çekilin de parti de kurtulsun vatandaş da bugün baktım da otapark olan yere bile dondurma tezgahı kurmuşsunuz idris amcanız bişi olmaz diyor herhal ben varım mı diyor ALLAH büyük bu günler de geçecek.
88.227.188.48
asker
09 Haziran 2012 Cumartesi 17:35
şehitler duymaz
şehit teğmen'in babası kuruçayın feryadı videosunu neden sansürlediniz sayın beki açıklama bekliyoruz.

Editör'ün notu: Youtube'deki kayıt ortadan kaldırılmış. Sözcü18'in konuyla ilgisi bulunmamakta. Konuyu araştırıyoruz. Bilginize.
85.110.150.221
Volkan Kartal
08 Haziran 2012 Cuma 20:11
Dikkatinize
Sayın valimizi çankırılılar olarak seviyor ve çalışmalarını taktir ediyoruz yalnız sayın valimiz üs katta olan Milli Eğitim Müdürlüğünü habersizce denetlerseniz göreceksiniz başıboşluk almış yürümüş göreve gelen giden belli değil sigara içme molası hükümet binası dışında mı oluyor giden gelmiyor bu ne biçim bir müdürlük?
88.227.170.226
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 539 871 23 98 | Haber Yazılımı: CM Bilişim