• BIST 103.328
  • Altın 193,733
  • Dolar 4,6527
  • Euro 5,4829
  • Ankara : 13 °C
  • İstanbul : 18 °C
  • İzmir : 21 °C
  • Çankırı : 11 °C
  • Antalya : 22 °C
  • Eskişehir : 11 °C

İrfan Dinç'in 'parlamento rüyası' erken bitti!

İrfan Dinç'in 'parlamento rüyası' erken bitti!
AKP MYK'dan şu anda görev yapan belediye başkanları ve belediye meclisi üyelerinin 7 Haziran'da milletvekili seçilmek için görevlerinden istifa etmemeleri kararı çıktı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında toplanan MYK'da 7 Haziran'da yapılacak genel seçim hazırlıkları masaya yatırıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay'ın koordinasyonunda yürütülen 12 kişilik strateji ekibinin yapmış olduğu çalışmaların da değerlendirildiği MYK'da, kongreler hakkında teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu bir sunum yaptı. Sunuma göre, toplamda bin 44 teşkilat kongresi tamamlandı, 43 ilçe kongresi kaldı. İl bazında ise 56 il kongresi tamamlanırken, 25 il kongresi de belirlenen takvim çerçevesinde devam ediyor. 15 Şubat'ta kongrelerin tamamlanması planlanıyor.

SON KARAR MKYK'DA ALINACAK
Seçim kampanyalarının da ele alındığı MYK'da, önemli bir karar alındı. Seçimlerde aday adaylığı için belediye başkanı, belediye meclisi üyeleri, il genel meclisi üyelerinin istifa etmemeleri yönünde bir eğilim ortaya çıktı. Daha önceden de yeni seçilen il, ilçe teşkilat başkanları da aday adaylığı konusunda istifa etmemeleri kararı alınmıştı. Bu konu hakkında son kararı partinin en üst kurulu MKYK verecek. Kamu görevlilerinin istifa tarihi 10 Şubat olarak açıklanmıştı. Aday başvuru tarihi ve adaylık ücretini belirleyen AK Parti, YSK'nın takvimini beklemeye aldı. YSK'nın takvimi açıklamasının ardından AK Parti de seçim stratejisini açıklayacak.

BEYANNAMELER TEK KİTAPTA
Öte yandan AK Parti Tanıtım Medya Başkanlığı da partinin 2002'den itibaren bütün seçim beyannamelerini tek bir kitap halinde toplayacak. Parti programını ve 2023 vizyon kitapçığını da içeren set bir hafta sonra tüm teşkilata dağıtılacak. 

İRFAN DİNÇ İÇİN TEK YOL KALDI! O DA...
AK Parti MYK'nın aldığı karar doğrultusunda 'parlamento rüyası' erken biten Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç için tek yol kaldı. O da; Genel Merkez'den daha doğrusu Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan alınabilecek 'özel izin'...

Başbakan Davutoğlu'nun Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç'e böylesi bir izni verip veremeyeceğini de çok değil, 10 Şubat tarihine kadar hep birlikte göreceğiz...

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
erkan
30 Ocak 2015 Cuma 19:12
19:12
Gazetecimisin tırnakçımısın nesin sen kardeşim. İşine gelmeyen yorumlara karşılık vermeyi dalga geçmeyi bırak tarafsız gazetecilik yap. Kimse kimseyi seçmek zorunda değil. İşine gelmiyorsa yapmazsın Irfan başkanla ilgili bir hbr rahat rahat uyursun yatağında.
78.183.203.11
İbrahim
30 Ocak 2015 Cuma 18:36
18:36
Taraftar olduğunuz arkadaşlar izin vermediyse no problem bundan sonra biz yoruma devam ederiz sizde isterseniz yayınlarsınız
31.200.20.121
İbrahim
30 Ocak 2015 Cuma 12:29
12:29
Editör'ün notu: Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'a yüzde 74 oy çıkarken, Belediye Başkanlığı seçiminde İrfan Dinç'e yüzde 52 oy çıktı! Aradaki yüzde 22'yi nasıl izah edebiliriz? Yardımınızı rica etsek de yaşadığımız bu paradoksa bir game ower yapabilme fırsatı bulsak! Bilginize...
Bunun Hesabını Say'ın Il başkanı ve Ülke Siyasetçi Vekilimize sorar mısınız sorarsanız cevabı alırsınız.

Editör'ün notu: Belediye Başkanlığına il başkanı ya da üke siyasetçi vekil mi adaydı ki sorunun muhatabı onlar olsun? İşinize gelmeyen konu başlığında direksiyonu hemen ara sokağa kırmakta üstünüze yok. Vaktimizi almaya başladınız. Bundan böyle yanıt yok! Bilginize.
188.57.147.207
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim