• BIST 102.258
  • Altın 190,134
  • Dolar 4,5836
  • Euro 5,3954
  • Ankara : 17 °C
  • İstanbul : 20 °C
  • İzmir : 26 °C
  • Çankırı : 15 °C
  • Antalya : 24 °C
  • Eskişehir : 16 °C

İskan ruhsatı yok ama!

İskan ruhsatı yok ama!
Çankırı'da tuhaf işler hız kesmiyor. İskan ruhsatı olmayan binanın 15 dairesinde kız öğrenci yurdu hizmet vermekte.

Çankırı'da gün geçmiyor ki tuhaf ve garipsenecek olaylarla karşılaşmayalım. Son olayımız kentin göbeğinde yapılmış yeni binada henüz iskan ruhsatı işlemleri tamamlanmamış 15 dairesinde Kız Öğrenci Yurdunun hizmet vermesi.

Sözcü18 haber merkezinin elde ettiği bilgilere göre, 2M Migros'un da hizmet verdiği Başakkent toplu yerleşim merkezinin konut alanları ile ilgili iskan ruhsatı henüz yok. Ancak bu durum, binanın 15 dairesinde Kız Öğrenci Yurdu olarak hizmet verilmesini nedense engellemiyor.

Yaklaşık üç aydır Başakkent sitesi içinde yer alan dairelerde hizmet veren Kız Öğrenci Yurdunda 100 kadar öğrencinin barındığı öğrenildi. Şimdi merak edilen İl Milli Eğitim Müdürlüğünün "iskanı olmayan bina" üzerinde faaliyet gösteren öğrenci yurduna "ruhsat" işlemini neyin üzerinden yaptığı?

Hoş, bu soruyu sormadan önce aslında şunu da sorabiliriz: Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin Başakkent sitesinde böylesi bir öğrenci yurdundan haberdar mıdır acaba?

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
çankırılı
05 Ocak 2011 Çarşamba 14:39
kantinler
Çankırı'da Milli Eğitim Müdürlügü belki yurtlara gücü yetmez ama şu okul kantinlerinde satılan yiyecek ve içecekleri sağlık müdürlüğü ve tarım müdürlüğü ile beraber denetleseler o zaman görülecektir ki çoçuklarımıza ne kadar sağlıga uymayan zehir saçan yiyecek ve içecek satıldığını. Saygılar.
88.250.58.52
Orhan YILMAZ
05 Ocak 2011 Çarşamba 12:26
ah bu müdürler.
Konu öğrenci olunca akan suların durması gerekir.
Bir kaç ay önce bir imalathaneye girdim.Elinizdeki anahtarı yere düşürseniz sabunlayıp ozon suyuna yatırmadan cebinize koymazsınız. Üzerime pislik bulaşmasın diye o fayans duvarlara dokunmamak için savaş edersiniz. İşte müdür işte çocuklar!
Bu imalatta boğaça yapılıp okullara dağıtıldı bir yıl boyunca. Üretim izni yoktu. Ruhsatı yoktu. Pastahane de açtı evraklar yoktu. Şu an evraklar tamam mı? Bunu da Şems yaylasının ağasına sorun...
78.168.118.67
Orhan YILMAZ
05 Ocak 2011 Çarşamba 11:55
nerede yaşıyorsunuz?
İskan nedir,ne işe yarar?
< İskan>bu kelime Çankırı lugatından silindi. Çankırı'da ne kaybolduda artık iskan hükümsüz hale geldi. Migros'a elektrik aboneliği işbitirmeyle verildi. O aylarda meskenlere vermediler. İşbitirme meskenlere olmasa gerek. Kimbilir yurda da işbitirmeyle izin vermiştir sayın milli eğitim müdürü. Bu binanın arkasına da bakın yanındaki binalarla bu binayı kıyaslayın. Farkın farklılığını hissedeceksiniz. İskan Cumhuriyet yıllarında geçerliydi, artık hükümsüzdür.
78.168.118.67
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim