• BIST 100.618
  • Altın 141,206
  • Dolar 3,5120
  • Euro 3,9960
  • Ankara : 27 °C
  • İstanbul : 31 °C
  • İzmir : 34 °C
  • Çankırı : 28 °C
  • Antalya : 27 °C
  • Eskişehir : 27 °C

İzmir'de Çankırılılar'ın buluşması

İzmirde Çankırılıların buluşması
İzmir Çankırılılar Derneği Başkanı İbrahim Zencirci'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen yemeğin onur konuğu milletvekili Nesrin Ulema idi.

İzmir Çankırılılar Derneğinin yeni yılın ilk  toplantısı, 24 Şubat 2012 Cuma akşamı saat 19.00'da  işletmeciliğini Çankırılı Ömer Faruk Kavutcu'nun yaptığı Tepe Restoranda (Gaziemir) başta İzmir Milletvekili Nesrin Ulema (Yakın) olmak üzere, İzmir'de yaşayan dernek üyeleri ile gerçekleştirildi.

Geçenin ev sahipliğini İzmir Çankırılar Derneği yönetim kurulu adına  Başkan İbrahim Zencirci yaptı.

Özkanoğlu ADOPEN'de Kampanya
Son gün 29 Şubat

Geceye; İzmir milletvekili Nesrin Ulema (Yakın) , İzmir İl Genel Meclisi Üyesi Ali Fuat Yakın, Petkim Genel Müdür Yardımcısı Abdülkadir Tuncer, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Zeynel Ilıca, Cumhuriyet Savcısı Mustafa Kemal Biçmen, İller Bankası Genel Müdürü Muhittin Menekşe,  Karayolları eski Genel Müdürü Turgay Çimen, Halk Bankası Kemeraltı Şube Müdürü Lütfü Tarhan, işadamı Şadan Havan, Av. Emel Abalı, emekli eğitimci Fevzi Abalı, Kültür Bakanlığı Devlet Klasik Türk Müziği Korosu ses sanatcısı Hakkı Demirok, 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar  Fakültesi Öğretim Üyesi Mehmet Furuncu, Dr. Sülün Ermete, emekli öğretmen İbrahim Ekim ve Güzin Ekim, işdamı Şakir Arslan ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte çok sayıda Çankırılı'nın katılımı ile gerçekleşti.

MİLLETVEKİLİ ULEMA: ÇANKIRI KÜLTÜRÜ
İLE YETİŞMİŞ OLMANIN GURURUNU YAŞIYORUM

İlkokuldan sonra İzmir'e yerleştiklerini belirten Milletvekili Nesrin Ulema "İlkokulu Çankırı'da tamamladım. Orta, lise ve üniversi eğitimimi İzmir'de yaptım. Çankırılı bir aileden almış olduğum kültürle yetişmiş olmanın gururunu yaşıyorum. TBMM çatısı altında beş Çankırılı milletvekili olarak değişik konularda görüş alışverişi yaparak Çankırı ile ilgili önümüze gelen sorunların çözümünde ortak hareket ettiğimizin bilinmesini isterim. Bununla birlikte Çankırı'dan TBMM'ye gelen ziyaretçilerin şahsımı da ziyaretleri beni ziyadesiyle mutlu ediyor" dedi. Ulema sözlerini "İzmir'de bizleri böylesine bir ortamda buluşturan dernek başkanı İbrahim Zencirci beye ve yönetim kurulu üyelerine de teşekkür ederim" diyerek tamamladı.

Ak Parti İzmir Milletvekili eczacı Nesrin Ulema evli ve 2 çocuk annesi.

ZENCİRCİ: HER YÖNÜYLE GÜZEL BİR GECEYDİ

Cuma akşamı düzenlenen yemeği Çankırı milletvekili Av. İdris Şahin'in İzmir'de yaşayan Çankırılılar'a selamı ile açan Dernek Başkanı İbrahim Zencirci "12 Haziran seçim sonuçları ile İzmir'den Çankırılı bir hemşehrimizi milletvekili olarak TBMM'ne göndermemizden sonra gerçekleştirdiğimiz yemekte milletvekilimiz Nesrin Ulema ile değerli hemşehrilerimizi biraraya getirdik. Her birimiz için faydalı bir organizasyon olduğunu düşünüyorum. Böylesi bir organizasyonda bizleri yalnız bırakmayan tüm hemşehrilerime şükranlarımı sunarım" dedi.

Dernek Başkanı Zencirci, pazartesi günü yapılacak Türkiye Futbol Federasyonu Genel Kurulunda başkan adayı Yıldırım Demirören'in listesinde yer alacak olan Çankırıspor Kulübü Başkanı Sevda Karaali için de "Çankırı kadınını ve Çankırı'yı böylesine bir görevle temsil etmesini de alkışlıyorum" dedi.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
ali haylaz
28 Şubat 2012 Salı 22:20
ne diyeyim size
adabı maşerat kurallarına uy sana göz ve kulak damlası lazım o izmiri çok seviyorsan kütüğünü oraya al senin gibi geri kalmış kafalarla işimiz olmaz eleştirilere açık olacaksınız siz ileri kafalısınız da bugüne kadar ne yaptınız çankırı'ya izmire tayin isteyen arkadaşım inşallah tayin olursun
78.167.101.47
Devrezli
27 Şubat 2012 Pazartesi 22:44
İzmirin Çankırılıları
Bazı geri kalmış kafalara göz ve kulak damlası gerekiyor galiba, sonrasında konuşmaları için ağızlarını çalkalamaları, elleri yazmayı biliyor ama kafa aynı geri kafalılık, hoş bu toplantı İzmir'de olmayıp Şırnak'ta olsa konuşmazlardı, serde milliyetçiler; İbrahim Zencirci Bey çabalarınızı ve yaptıklarınızı taktirle karşılıyorum kardeşim böyle devam edin. Bazı Çankırılı geri kalmış kafalara da ışık tutarsınız .
176.240.59.243
egeli
27 Şubat 2012 Pazartesi 19:24
neden çankırıda kalayım?
arkadaşlar 7 senedir çankırıdayım. her sene tayin istiyorum çıkmıyor. Allah aşkına neden insanlar güzelim izmiri bıraksınlar da çankırıya gelsinler? bana çankırıya gelmek ya da kalmak için bir neden söyleyin?
88.224.182.5
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim