• BIST 102.410
  • Altın 186,954
  • Dolar 4,4877
  • Euro 5,2816
  • Ankara : 14 °C
  • İstanbul : 18 °C
  • İzmir : 21 °C
  • Çankırı : 12 °C
  • Antalya : 23 °C
  • Eskişehir : 10 °C

Karayolları bölge müdürü Çankırı'da

Karayolları bölge müdürü Çankırıda
15. Bölge Müdürü Sami Uyar, şehir içerisinde süren yol çalışmaları için Çankırı'da...

Karayolları 15. Bölge Müdürü Sami Uyar, Çankırı şehir merkezinde incelemelerde bulunuyor.

İncelemelere milletvekili İdris Şahin, Belediye Başkanı İrfan Dinç ve belediye fen işleri çalışanları eşlik ediyor.

Milletvekili Şahin'den alınan ilk bilgilere göre "Bölge Müdürünü Çankırı'ya davet ederek sürdürülen yol çalışmaları hakkında birinci elden bilgi sahibi olalım dedik. Bunun yanısıra önümüzdeki süreçte yapılacak projelendirilmiş işleri de detaylıca masaya yatıracağız. Şehir içindeki yol çilesinin büyük bir bölümü tamamlanmak üzere. Çok büyük aksilikler olmazsa yolun bir bölümünün Bayram öncesi trafiğe açılması için gayret gösteriyoruz" dedi.

Milletvekili Şahin sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sürdürülen çalışmalar kapsamında Hacıali tesislerinden Küçük Sanayi'ye kadar olan bölüm dışında çalışmalar tamamlanmak üzere. Terminal kavşağı ve Büyük Otel önündeki yol çalışmaları bayrama kadar tamamlanmış olacak. Devlet Hastanesinin bulunduğu bölgeye büyük kavşak yapımı halen sürdürülüyor. Bölgede istinad duvarlarınının yapımının da bayram öncesi tamamlanması hedefleniyor. Çankırı Lisesi önünde yaşanan sıkıntıların da ortadan kalkması yönünde yoğun bir çalışma var. Bütün bunları yan yana getirdiğimizde şehir içerisinde yapılması gereken çalışmanın bayrama kadar yüzde 80-85'lik bölümünün tamamlanacağını ve halkımızın hizmetine açılacağını düşünüyorum."

Şahin "Sürdürülen çalışmalar nedeniyle Askerlik şubesi ve Jandarma'nın bir bölüm arazisi içerisine girildi. Bu izinlerin alınması yönünde Vali beyin de katılımıyla gerçekleştirdiğimiz toplantıda, yapılması gereken yazışmaların elden takibi ve muvafakatların ivedilikle alınması yönünde görüş birliğine vardık" diyerek sözlerini tamamladı.

bqvfh9bciaiw6yx.jpg

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
ahmat tan
30 Temmuz 2013 Salı 13:28
kaldırımlar
Kaldırımlar okullar açılmadan mutlaka bitirilmelidir.Zaten kazalar da bu yüzden oluyor.Vatandaş yürüyecek yer bulamıyor.
78.187.165.70
ARDA
30 Temmuz 2013 Salı 13:13
Kurşunlu kadar olamadın Çankırı
Senelerdir bir kaç kilometre yol yapımını bitiremeyen Çankırı siyasileri ve bürokratları Kurşunlu belediyesine gidip biraz staj görsünler :))) Küçük bir ilçe Belediyesi ama Çankırı'nın (İl de dahil) en büyük yatırımları olan belediyesi. Bugün modern bir sanayi sitesi yapılıyor maliyeti 1,5 milyon (eski TL ile bir buçuk trilyon), yakında çok amaçlı düğün salonu ve itfaiye binası yapımı başlayacak yaklaşık 1,6 milyon. (Eski TL ile trilyon 600 milyar) Küçük bir ilçe belediyesnin yaptığı yatırımları daha Çankırı belediyesi yapabilmiş değil .Helal olsun Kurşunlu Belediyesi. Helal olsun Sayın İbrahim Doğu.
78.162.86.158
hüseyin sarıkaya
29 Temmuz 2013 Pazartesi 17:39
kaldırımlar nolcak
herkes araç trafiği için konuşuyor iki senedir o yolda yayaların yürüyebileceği bir kaldırım yok. asfaltı biten yerlere neden kaldırımlar yapılmıyor. okullar açılınca mı yapılacak kış gelince mi yapılacak????
88.224.236.158
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim