• BIST 97.587
  • Altın 144,246
  • Dolar 3,5616
  • Euro 4,0057
  • Ankara : 19 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • İzmir : 21 °C
  • Çankırı : 18 °C
  • Antalya : 23 °C
  • Eskişehir : 16 °C

Kayak dersini bırak da öğretmen açığına bak!

Kayak dersini bırak da öğretmen açığına bak!
İl Milli Eğitim Müdürü Yıldıztepe'de öğrencilerle birlikte gün geçirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek, 23 Ocak'tan bu yana sürdürülen proje çalışmalarını yerinde gözlemlemek amacıyla dün Ilgaz - Yıldıztepe'deydi...

30 kişilik kafile halinde, sömestr boyunca 180 öğrencinin ziyaret edip kayak öğrendiği Yıldıztepe’yi Mart ayına kadar 360 öğrenci daha ziyaret edecek. Toplamda 23 Ocak/3 Mart 2012 tarihlerini kapsayan Proje süresi içerisinde 540 öğrenci hem Ilgaz Yıldıztepe Tesislerinin doğal güzellikleri görecek hem de Kayak Öğrenme ve yapma şansı yakalamış olacak.

Eğlenceli şekilde düşe kalka kayak öğrenen öğrenciler keyifli dakikalar yaşıyor. Projenin ikinci haftasında İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek Yıldıztepe’ye giderek projeyi yerinde inceledi ve öğrencilerin kayak zevkine ortak oldu.

İl Milli Eğitim Müdürü Petek Yıldıztepe’de TRT, Anadolu Ajansı ve Yerel Basın Temsilcilerine açıklamalarda bulunarak “Dönem boyunca yoğun bir ders yükü ve programla yorulan öğrencilerimizi ilimizin sahip olduğu bu güzel imkândan yararlandırarak ödüllendirmek istedik. Başarılı olan 540 öğrencimizi buraya getirip başarılarına başarı katmak için projeyi uyguladık. Herkes için faydalı olacağını düşünüyoruz” dedi.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Petek, yapılan 17 bin öğretmen atamasından Çankırı’ya atama yapılmadığını söyledi. Bir sonraki atama için çeşitli çalışmalar yaptıklarını belirten Müdür Petek, "Çankırı’ya şimdilik öğretmen ataması yapılmadı, inşallah bir sonraki atamada Çankırı’ya öğretmen ataması yapılacağını düşünüyorum" dedi. 

YILDIZTEPE'DEKİ PROJEYİ BIRAK
BÖLGEDEKİ ÖĞRETMEN AÇIĞINA BAK!

Gazetecilerin sorusu üzerine Çankırı'daki öğretmen açığı ile ilgili olarak "... inşallah bir sonraki atamada Çankırı'ya öğretmen ataması yapılacağını düşünüyorum" diyen sayın İl Milli Eğitim Müdürüne hatırlatmak isteriz ki, bu işler Milli Eğitim Bakanlığının koridorlarında çözülüyor.

Öğretmen atamalarının yapıldığı günde Ilgaz - Yıldıztepe'de sürdürülen projeyi izleyerek zaman öldürmektense, Başkent'te Bakanlık ya da TBMM koridorlarında Çankırı'nın öncelikli sorunu olan "öğretmen açığının" ortadan kalkması yönünde mesai harcamak bizce daha yararlı olurdu diye düşünmeden kendimizi alamıyoruz.

Ne dersiniz sayın Petek!

Son bilgi notumuz da; Yıldıztepe'de yürüttüğünüz projeye ilçe ilk ve orta öğretim öğrenci-velilerinden projeye kendilerinin dahil edilmediği yönünde çeşitli şikayetler aldık. Öğrenci velileri "Bizler Çankırı ilçelerinde yaşadığımız için mi böylesi bir projeden yararlanamıyoruz? Bu projeye ilçelerin de dahil edilmesini istiyoruz" şeklinde talepleri var... Bizden iletmesi.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
öğretmen
08 Şubat 2012 Çarşamba 16:32
gereksiz bir yazı olmuş.....
sayın yorumcu çankırı'da öğretmen açığı şüphesiz var ee ne yapalım öğretmen açığı var diye öğrenciler gitmesin mi... eğlenmesin mi... kaldı ki yaşar bey projeyi başlattı sadece ve bi kere gitmişti... ben öğrencilerimle beraber gittik öğrenciler eğlendi... emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.... Siz bu eleştiriyi yapmak yerine Çankırı'nın öğretmen açığının giderilmesi konusunda siyasilerle görüşme yapsanız daha iyi olurdu.
78.169.198.122
öğretmen
06 Şubat 2012 Pazartesi 21:14
yorumcu
sendika istemeden kendisine bağlı olan memuru başka yere veremez duruma gelirken sanki milli eğitim müdürü yaşar petek değil de kasım karatekin denen adamın başında olduğu sendika milli eğitimi yönetiyor santralcı ahmet odalarda memurlara seni nereye verelim dedikoduları yaparsa milli eğitim müdürü inşallah son kayak yapacak inşallah allah onu bir kaydıracak ki nereye giittiğini de bilemeyecek yaşar müdür
88.250.58.184
öğretmen
06 Şubat 2012 Pazartesi 21:10
yorumcu
milli eğitim müdürü ne yapacak dairede hangi müdür yardımcısı varsa hepsini adam yerine koymuyor müdürlere çok ağır ve küfürlü kelimeler bile edebiliyosa başa baş toplantılarında yok ne imiş efendim yaşar petek denen adamı idris şahin millet vekilimiz destekliyomuş da ondan çankırıda kimseyi takmıyormuş ama geçen hafta yanına acele olarak gelen salim çivitcioğlunu da görünce valilik toplantısına gitmeyerek 2 tane işçiyi içeride çalıştıracaksın emri vererek gitmiştir ama buna nedense pısırık oluveriyor sayın yaşar bey maşallah kasım denen sendikacı müdüre emi verir halde iken sendika istemeden
88.250.58.184
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 539 871 23 98 | Haber Yazılımı: CM Bilişim