• BIST 106.146
  • Altın 190,580
  • Dolar 4,5607
  • Euro 5,3190
  • Ankara : 25 °C
  • İstanbul : 22 °C
  • İzmir : 27 °C
  • Çankırı : 26 °C
  • Antalya : 26 °C
  • Eskişehir : 20 °C

Kayıp 'bahçe traktörü' Savcılıkta!

Kayıp bahçe traktörü Savcılıkta!
Sözcü18 Haber Merkezi'nin gündeme taşıdığı 'Valilikte kaybolan dilekçe' ile ilgili yaşanan gelişmelerde gelinen son nokta...

Sözcü18 Haber Merkezi'nin 21 Kasım 2012 tarihinde yayımladığı "Çankırı Valiliğinde kaybolan dilekçe ve..." başlıklı haberimizle birlikte Çankırı Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü İl Proje Yürütme Birimi ile ilgili ön soruşturma nihayet tamamlandı.

"Çankırı Valiliğinde kaybolan dilekçe ve..."
başlıklı haberimizi okumak için - TIKLA

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan'ın talimatıyla başlatılan soruşturmada tarafların alınan ifadeleri sonrası mevcut delillerle ortaya çıkan durumla ilgili Valiliğin 15.01.2013 tarihli kararı doğrultusunda Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü İl Proje Yürütme Biriminde görevli ziraat mühendisi A.K., ziraat mühendisi Y.E ve ziraat teknikeri M.K hakkında; 4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkındaki Kanunun 6. maddesi gereğince SORUŞTURMA İZNİ VERİLMESİ'ne karar verildi.

Kararın gerekçesinde ismi geçen şahıslarla ilgili olarak "... görevlerini gereği gibi yapmadıkları ve olayda ihmallerinin olduğu" şeklinde ifade edildi.

Konunun bundan sonraki soruşturması Çankırı Cumhuriyet Savcılığınca yürütülecek.

"Kayıp Dilekçe" ortaya çıktı ve...
başlıklı haberimizi okumak için - TIKLA

SORULAR... SORULAR... SORULAR...
 
'Kayıp Dilekçe'nin Sözcü18 Haber Merkezi'ne ulaşmasından sonra dilekçe üzerinde yeralan iddialar konusunda kısa bir analiz çalışmasıyla ortaya çıkan sorulardan birkaçını şöyle özetlemek mümkün:
 
- 2005 yılından bu yana Çankırı Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından bölgede üretim yapan kaç çiftçi devletin verdiği destekten faydalanmıştır?
 
- Yine 2005 yılından bu yana bakanlık tarafından verilen destek kapsamı altında Çankırı çiftçisine verilen aletlerin dökümü yapılacak mıdır?
 
- Bakanlığın verdiği destek kapsamı içerisinde Çankırı'da bu organizasyon içerisinde bulunan işletmelerin yaptıkları işlem hacimleri rakamları nedir?
 
İlk etapta yukarıdaki 3 soruya verilecek yanıt, "kayıp dilekçe" örneğinde dile getirilen iddia ve benzeri iddiaların adı geçen şahıslar tarafından hangi düzeyde gerçekleşip gerçekleşmediğini net olarak ortaya koyacaktır.
 
SÖZCÜ18 HABER MERKEZİ
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
boş a yazıyon
09 Şubat 2013 Cumartesi 17:50
fermancı
olay savcılığa intikal ettiğine göre doğru, sen ve senin gibi düşünenler para için herşey mübah diyorsunuz yazıklar olsun senin gibilere, helal olsun sana da SAYIN VEDAT BEKİ, SENDEN BAŞKA KİMSE BU HABERLERİ YAPAMIYOR, devleti dolandır ondan sonra da garip edebiyatı yap bunları kimse yemiyor başka kapıya fermancı efendi...
88.227.177.171
Çalışmada-üretmeden yan gelenler
06 Şubat 2013 Çarşamba 13:56
Herşey bohtan
Çok ayıp etmişsiniz yav, adamlar rahatını bozup envanter mi çıkaracaklar. Bütün birimler kokuyor, salla başını al maaşını. Yerinde durmayan, bulunmayan, görev uydurup gezenler daha neler daha neler. Ama siz bunları yazmayın, yazdıkça karga misali bu pisliklerden miğdeniz bulanır.
85.98.152.15
FERMAN
06 Şubat 2013 Çarşamba 13:46
masumiyet
Sayın Beki! Masum ve memleket için çalışan, koşturan adamlarla uğraştın, yaptığın haberleri, aslı astarı olmayan iyi niyetle yapılmış işleri, sanki memlekette çok önemli yolsuzluklar gibi gösterdin manşetlere taşıdın, elemanları savcılığa gönderdin, eline kına yakarsın artık...
212.174.165.101
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim