• BIST 102.410
  • Altın 186,636
  • Dolar 4,4877
  • Euro 5,2816
  • Ankara : 22 °C
  • İstanbul : 23 °C
  • İzmir : 28 °C
  • Çankırı : 20 °C
  • Antalya : 31 °C
  • Eskişehir : 22 °C

"Kayıp Dilekçe" ortaya çıktı ve...

Kayıp Dilekçe ortaya çıktı ve...
Çankırı Valiliğinde kaybolan 'kayıp dilekçe' yayınımız sonrasında ortaya çıktı...

Sözcü18 sayfalarında yer alan "Çankırı Valiliğinde kaybolan dilekçe ve..." başlıklı haberimiz ses verdi ve Çankırı Valiliğinde bulunarak işleme kondu.

Edinilen bilgilere göre Şabanözü ilçesi Gümerdiğin beldesinde yaşayan Yusuf Türkanoğlu'nun 6 Kasım 2012 tarihinde Şabanözü PTT şubesinden Çankırı Valiliği'ne gönderdiği dilekçe 8 Kasım 2012 tarihinde Çankırı Valiliğince teslim alınmış olmasına karşın 19 Kasım 2012 tarihinde Valilik tarafından verilen "bizde böylesi bir dilekçe yok" yanıtı şaşkınlık yaratmıştı!

"Çankırı Valiliğinde kaybolan dilekçe ve..." başlıklı
haberi okumak için - TIKLA

Yaşanan gelişmeler üzerine Sözcü18 Haber Merkezi'nin elde ettiği 'kayıp dilekçe' sayfalarımızda yayımlandıktan sonra Çankırı Valisi Vahdettin Özcan'ın talimatları doğrultusunda kayıp olmaktan çıktı ve işleme konuldu...

'Kayıp dilekçe'nin işleme konulmasından sonra Vali Özcan'ın talimatları doğrultusunda özel bir müfettişin görevlendirildiği ve sürecin başladığı öğrenildi.

SORULAR... SORULAR... SORULAR...

'Kayıp Dilekçe'nin Sözcü18 Haber Merkezi'ne ulaşmasından sonra dilekçe üzerinde yeralan iddialar konusunda kısa bir analiz çalışmasından sonra ortaya çıkan sorulardan birkaçını şöyle özetlemek mümkün:

- 2005 yılından bu yana Çankırı Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından bölgede üretim yapan kaç çiftçi böylesi bir destekten faydalanmıştır?

- Yine 2005 yılından bu yana bakanlık tarafından verilen destek kapsamı altında Çankırı'da çiftçiye verilen aletlerin dökümü nedir?

- Bakanlığın verdiği destek kapsamı içerisinde Çankırı'da bu organizasyon içerisinde bulunan işletmelerin yaptıkları işlem hacimlerinin rakamları nedir?

İlk etapta yukarıdaki 3 soruya verilecek yanıt, "kayıp dilekçe" örneğinde dile getirilen iddia ve benzer iddiaların hangi oranda gerçekleşip gerçekleşmediğini net olarak ortaya koyacaktır.

Konunun takipçisi olduğumuzun bilinmesini isterken Haber Merkezimizin de gündeme taşınan iddialarla ilgili çalışması devam etmektedir.

SÖZCÜ18

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
ÇOK BAŞ YAKAR
29 Kasım 2012 Perşembe 17:40
çeksinler
Yıllardır bu yolsuzluk Türkiye'nin her yerinde devam ediyor öküzü olana süt sağma makinası veriyorlar çks belgesi olmayana damlama sulama yapıyorlar olayların üzerine iyi gidilirse İtalya'nın temiz eller operasyonu gibi olur devlet de bu pisliklerden kurtulur...
88.224.17.119
Reel Kişi
28 Kasım 2012 Çarşamba 22:29
arkasında siyasi güç varsa.....
Her ne suç olursa olsun. İsterse deveyi havuduyla götürsün. Müfettiş, muhakkik, il idare kurulu herneyse raporunu suçu sübuta ermemiştir diye sonuçlandırırsa sonuç koskoca sıfırdır. Herkesin yaptığı yanına kar kalır. Bizdense suçsuzdur, değilse suçludur zihniyeti olursa daha çok yolsuzluk hırsızlık haberleri okuruz.
141.196.43.93
Hayrettin
28 Kasım 2012 Çarşamba 10:11
herkez yaptığının hesabını verecek
sakın bu konunun takipçileri üzülmeyin kafaya da takmayın konu il sınırlarını aştı bilginiz olsun ilin dışından takip ediliyor özenle ne kadar yandaş bir durumda olsa onları ve halkı yaralayan bir çok şey ulaşmış artık bu konu siyasileri de yaralamanın ötesinde halkı da yaralamaktadır halkın sahipsiz olmadığını göreceksiniz biraz zaman...
78.168.161.242
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim