• BIST 103.200
  • Altın 197,070
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 23 °C
  • İstanbul : 20 °C
  • İzmir : 26 °C
  • Çankırı : 22 °C
  • Antalya : 28 °C
  • Eskişehir : 20 °C

Kaymakam Ünsal Sözcü18'e konuştu

Kaymakam Ünsal Sözcü18'e konuştu
Çerkeş Kaymakamı Cengiz Ünsal suskunluğunu bozdu ve...

Çerkeş Kaymakamı Cengiz Ünsal, Bedil köyü muhtarı Bekir Erdoğdu'nun gündeme taşıdığı şahsıyla ilgili iddiaları değerlendirdi.

Sözcü18 Genel Yayın Yönetmeni Vedat Beki'nin sorularını cevaplayan Kaymakam Ünsal "Benim iyi niyetim böylesi tatsız bir duruma neden oldu. Muhtarla görüşmem yanlış anlaşıldı" dedi.

"Milletvekili'nden muhtara 'jandarma' tehdidi!" - TIKLA

"ORTADA BİR SORUN VARDI VE BEN SORUNU..."
Çerkeş Kaymakamı Cengiz Ünsal "Dünden bu yana sizlerin aracılığıyla kamuoyuna yansıyan olay beni ziyadesiyle üzdü. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki şahsımın böylesi bir olaya müdahil edilmesi düşündürücü. Beni yakından tanıyanlar bilir ki; Çerkeş'te göreve başladığım ilk günden bu yana temel prensibim, ortaya çıkan sorunları diyalog yoluyla çözebilme tercihimin ağır basmasıdır. Karşı karşıya kaldığımız bu olayda da Alper K.'nın kaymakamlığımıza müracaat ederek Bedil köyünde muhtar ile yaşadığı sıkıntıyı aktarması ile başladı. Ben de vatandaşın haklı talebine olumlu yanıt vermeyen Bedil köyü muhtarını Kaymakamlığa davet ettim. İlçe Tarım Müdür vekilimizin de bulunduğu ortamda kendisine gerekli olan 'çiftçilik belgesi'nin alınabilmesi için muhtarımızdan imza vermemesinin nedenini sordum ve muhtarımız da bana konuyla ilgili imza veremeyeceğini söyledi. Sözkonusu arazi şirket tarafından alınmış ve halen tapulu arazisi. Bu arazi üzerinde ekim de yapılmış. Vatandaş buna istinaden belge almak istiyor. Burada yasal olmayan hiçbir durum yok. Bunun ötesinde araziye Çankırı İl Özel İdaresi de yapı ruhsatı vermiş. Muhtarın belge için hiçbir gerekçe göstermeden imzayı vermemesi aslında yanlış. Yani görevini yapmıyor. Benim yapmam gereken ise vatandaş Alper K.'nın dilekçesini alıp, muhtarla görüşme yapmadan dilekçeyi işleme koyarak yasal prosedürü takip etmekti. Anladığım kadarıyla Bedil köyü muhtarı ile yapmış olduğum görüşme hayli yanlış anlaşılmış."

"MİLLETVEKİLİ BENİ ARAMADI"
Sözcü18 Genel Yayın Yönetmeni Vedat Beki'nin "AK Parti milletvekili sn Filiz Bedil Köyü muhtarını arayarak 'Biraz sonra oraya bir arkadaş gelecek. Onun talebini yerine getir' şeklindeki iddiadan yola çıkarak soruyorum; Milletvekili Filiz benzer bir şekilde sizi de aradı mı?" şeklindeki soruya "Hayır! Milletvekili tarafından böylesi bir telkinle aranmadım. Ben şirketin yetkilisi tarafından Kaymakamlığımıza yapılan şikayet sonrası kendisini dinledim ve akabinde Bedil Köyü muhtarı ile görüştüm" dedi.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Fahri tabakçıoğlu
23 Ağustos 2014 Cumartesi 14:28
14:28
Millete mi hizmet , yok sa milletvekiline mi hizmet yapılıyor bu ülkede biri bana açıklama yapabilir mi ? Acaba ? Başbakan koltuğu kapmaca yapanlar bunu şahsıma anlatabilir mi? Yasal olan bilgi edinme hakkımı kullanıyorum.
83.66.208.169
Edip Ahmet
29 Haziran 2014 Pazar 13:09
13:09
Sayın Kaymakam; günlerdir bazı mercilerde bu konu gündeme geliyor. Bedil köyünün adı geçiyor. Peki Bedil köyünden yetkili insanları makamınıza davet ederek bu insanlara bir açıklamada bulundunuz mu? Bu Bedil köylülerin hakkı değil midir?
78.165.161.98
edip Ahmet
27 Haziran 2014 Cuma 18:38
18:38
Çiftçi Belgesi Nedir? Çiftçi belgesi tarımla uğraşan üreticilerimizin çiftçiliği meslek olarak yaptıklarını kanıtlayan ziraat odalarınca verilen resmi nitelikte bir belgedir.

Çiftçi Belgesi Nerden Alınır? Çiftçi belgesi hukuki dayanağını Anayasa dan alan kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşu olan ziraat odalarınca verilir.

Çiftçi Belgesi Nasıl Alınır? Çiftçi belgesi sahibi olmak isteyen çiftçilerimizin ikametinin bulunduğu yerdeki ziraat odasına bizzat başvurması gerekmektedir. Çiftçiliğini kanıtlamak üzere üreticilerimiz ziraatla uğraşıyorsa üretim yaptığı arazinin tapu kaydını, hayvancılıkla iştigalse hayvan kayıtlarını ilgili yerlerden alarak, nüfus kayıt örneği ve bir fotoğrafla birlikte aşağıda yer alan çiftçi kütük belgesini doldurup muhtara onaylatarak ziraat odasına getirmesi gerekmektedir.

-Yukarıda belirtildiği gibi çiftçilik belgesi çiftçiliğini ispatlamak için verilir. Burası benim yerim o zaman ben çiftçiyim diyemezsin. bir mandıra sahibisiniz mandırayı kiraya verdiniz içindeki hayvanlar sizin mi oluyor. Siz sadece kira bedeli alıyorsunuz. Bütün destekleri o hayvancılığı yapan ve sizden mandırayı kiralayan kişi alıyor. Bu tarla ile ilgili durumda aynen bu. Devlet eliyle baskı ve zulüm yapılırken herkes seyrediyor. Çerkeş Belediyesi ne zaman bu duruma sesini üst perdeden çıkaracak. Yarın bir başka yatırımcı İl Özel İdareden tavuk çiftliği yapmak için bir izin alıp Hey tekstilin yanına çiftlik yaparsa ne diyebilir. Hiçbir şey çünkü sevgili milletvekilimiz ve kaymakamımız ÇERKEŞ'in tavuk çiftliği cenneti olması için gerekli adımları atıyorlar. Kısacası yarın çok geç olmadan Çerkeşli Çerkeş'ine sahip çık.
78.165.161.98
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim