• BIST 103.235
  • Altın 197,827
  • Dolar 4,7171
  • Euro 5,5018
  • Ankara : 15 °C
  • İstanbul : 20 °C
  • İzmir : 22 °C
  • Çankırı : 16 °C
  • Antalya : 18 °C
  • Eskişehir : 15 °C

Koca Ilgaz'da "bayıltıcı silah" yok

Koca Ilgazda bayıltıcı silah yok
Dün Kise köyünde yaşanan olayda ihtiyaç duyulan "bayıltıcı silah"ın 4 saat süresince temin edilememesi, yaralı ayının ormana kaçmasına neden oldu.

Dün Ilgaz'ın Kise köyünde meydana gelen olay, yaşanan acı gerçeği ortaya koydu: Koca Ilgaz'da bayıltıcı silah yok!

Geniş ormanlara sahip Ilgaz ilçesinde yaşanan son olayda, saat 12.30 dolaylarında vatandaştan gelen "Bulunduğum evin bahçesinde yaralı bir ayı var" ihbarıyla Kise köyüne hareket eden orman muhafaza memurları yaklaşık 4 saat süresince başta İlçe Tarım Müdürlüğü olmak üzere Belediye ve diğer kurumlarda bayıltıcı silah arayışına girdiler.

BELEDİYE'DE ŞIRINGA VAR SİLAH YOK!

Sözcü18 Haber Merkezinin elde ettiği bilgilere göre Kise köyünde ortaya çıkan yaralı ayı çevresini saran kalabalıktan da ürkerek yakınlarda bir taş kovuğuna saklandı. Bulunduğu yerde uzun süre hareketsiz kalan yaralı ayıya 3-4 metre yaklaşabilen orman muhafaza memuru, cep telefonuyla ilçedeki tüm birimleri sırasıyla arayarak "bayıltıcı silah" ve "şırınga" istedi.

Ilgaz Belediyesi zabıta müdürlüğünde bulunan şırıngaların "buz kabı"nda saklanmadığı ve bayıltıcı silahın da 4 saat süresince temin edilememesi sonucu yaralı ayı havanın da kararmasıyla birlikte saklandığı yerden dışarıya çıkarak köy mezarlığı yakınındaki makilik alanda izini kaybettirdi.

kise-koyu-yarali-ayi-resim-03.jpg

KAYMAKAM ÖZDEMİR: YAŞANAN OLAY ÖNEMLİ EKSİKLİĞİ ORTAYA KOYDU

Sözcü18 Haber Merkezinin kendisine ulaştığı Ilgaz Kaymakamı Yusuf Özdemir "Dün öğleden sonra yaşadığımız olay ilçemizde önemli bir eksikliği ortaya koydu. Yasaların Belediyeleri görevli kıldığı bu ve benzer olaylarda kullanılan bayıltıcı silahın temini konusunda gerekli girişimleri başlatacağım. İlçe Tarım Müdürlüğünün de böylesi bir ekipmana sahip olması gerekir diye düşünüyorum. Konuyla ilgili çalışmalara başlanıldı" dedi.

"BAYILTICI SİLAH" İNTERNETTE DAHİ SATILIYOR

Sözkonusu silah halen internette dahi satılmakta. Silahın fiyatı da fişekler dahil 350 TL.

Fotoğraf: Kise köyünde saklandığı yerde uzun süre havanın kararmasını bekleyerek daha sonra ortadan kaybolan yaralı ayı görümekte. (Fotoğraf: Sözcü18/ÖZEL)

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Mustafa Yazıharman
27 Ekim 2011 Perşembe 11:46
ılg
Ilgaz'daki ayı olayı hakkında yapılan haberi okuyunca haberdeki yanlışlıklardan rahatsız oldum. Olayın birebir şahidiyim. Belediyede uyştururcu tabanca olmadığına dair haberin yanlış bilgilendirmeden kaynaklanmış olduğunu düşünüyorum. Adı geçen arkadaşlar anastezik temini konusunda bana başvurdularlar,akabinde belediyeden silahı alarak olay mahalline intikal ettik. Saygılar.Veteriner Hekim Mustafa Yazıharman
88.231.170.39
ömer f.
27 Ekim 2011 Perşembe 10:40
Varmı itirazın...
Neymiş ılgazlılara psikolog lazımmış. Arkadaş o psikolog önce sana lazım. 35yıldır Ilgaz dışında yaşıyorum. Nerelisin dediklerinde büyük bi gururla Ilgazlı'yım diyorum. Ya sen arkadaşım Ankara'nın Çankırı'sından mısın?
88.225.217.219
muharem
27 Ekim 2011 Perşembe 08:29
bilgi yanlışlığı
ya bu ılgazlılar bu hastalıktan ne zaman vaz geçecek [kendilerini övme] psikolog aranıyor
88.249.4.217
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim