• BIST 103.247
  • Altın 187,605
  • Dolar 4,5433
  • Euro 5,3347
  • Ankara : 20 °C
  • İstanbul : 22 °C
  • İzmir : 28 °C
  • Çankırı : 20 °C
  • Antalya : 30 °C
  • Eskişehir : 17 °C

Konak'ta bir köpek ve kamu'dan bakıcı!

Konakta bir köpek ve kamudan bakıcı!
Çankırı Valisi Şemsettin Uzun'un emeklilik günleri yaklaştıkça ortaya ilginç iddialar atılmaya başlandı. İşte son iddia...
Çankırı Valisi Şemsettin Uzun'un emeklilik günleri yaklaştıkça, Çankırı kamuoyunda ortaya ilginç iddialar atılmaya başlandı. Vali Uzun ile ilgili olarak Sözcü18 haber merkezine ulaşan e-mail hayli dikkat çekici.
 
Okuyucunun gönderdiği e-mailde yer alan bilgilere göre Vali Uzun'un "özel harcamaları" içerisinde Valilik lojmanında hayatını sürdüren "değerli köpeğin" özel bakım sorumlusu bir kamu kuruluşunda işçi kadrosunda çalışmakta!
 
Doğaldır ki; kamu kuruluşunda işçi kadrosunda çalışan ve sadece Vali Uzun'un Konaktaki köpeğinin bakımı ile ilgilenen "kişi", yapması gereken mesaiyi farklı bir biçimde yerine getirmekte!
 
E-mail'deki iddiaya göre "Devletin işçisini" kendi özel hobileri çerçevesinde "personel" olarak kullanan Çankırı Valisi Şemsettin Uzun "kamu kaynaklarınıi kendi kişisel çıkarları için kullanmış olmuyor mu" (?)
 
Şimdi gelelim Sözcü18 haber merkezine ulaşan elektronik postaya:
 
"Çankırımızın çok değerli çok muhterem. haram yemeyen, sözde haram yemek isteyenlere fırsatlar vermeyen. kendisinin özel harcalamaları için devletin bütün imkanlarını kullanan ve hata vali konağında vali beyin çok değerli köpeğinin özel bakım sorumlusu bir kamu kuruluşunda işçi kadrosunda çalışan yaklaşık 2 milyar ve 2 buçuk milyar maaş alan. Şimdi sayın valimize ve yanındaki özel kalem müdürüne soruyoruz: Bu köpeğin özel bakım sorumlusu kim? Bu kişi hangi kamu kuruluşunda çalışıyor? Lütfen açıklayın"
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
REIS18
16 Mayıs 2011 Pazartesi 18:16
arap yağı bol olunca
çok haklısın Abdullah kardeş. Zaten o makamda oturan arkadaş Cankırıya geldiğinden beri show yapmaktan başka hiçbirşey yapmadı. Hatırlayın güya eğitimi düzeltecekti ve sonuç ortada... Ama arkadaşın hakkını yememek lazim iktidarin temsilciliğini çok iyi yaptı. AKP il başkanlığından daha aktif şekilde çalıştı ve hala çalışıyor.. Bu durum aslında sadece valiye özgü değil tüm yurtta aynı manzara var. Gereksiz harcamalar... Emeklilik hayatında valiye ve kopeğine başarılar diliyorum... saygılar.
78.165.198.245
abdullah
16 Mayıs 2011 Pazartesi 09:24
o köpek var ya
o işçi simaen tanıyorum o köpek hakkında haber olmasını zaten bekliyordum bu işçi geçen sene bu köpeği elinden kaçırdı köpek üzerimize geldi olay tam karataş apartmanının önünde oldu ben köpeği o adamın sandım hatta böylelerini ibreti alem olsun diye sallandıracan dedim adam da bir küfür bir küfür herkes çok bağırdı ama adama sonradan öğrendim ki arkasında vali var gücü ordan geliyor yalnız o köpek yanımdaki çocuğuma zarar verseydi valla ne vali ne başka birşey tanırdım
88.230.91.185
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim