• BIST 103.704
  • Altın 195,373
  • Dolar 4,6820
  • Euro 5,4883
  • Ankara : 25 °C
  • İstanbul : 23 °C
  • İzmir : 25 °C
  • Çankırı : 23 °C
  • Antalya : 29 °C
  • Eskişehir : 20 °C

"Koray Aydın'a destek verdik, görevden alındık"

Koray Aydına destek verdik, görevden alındık
MHP Çankırı İl Başkanı Arif Soysal, İl teşkilatının kapatılması ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çankırı İl Başkanı Arif Soysal, MHP kurultayında Koray Aydın’a açık destek verdiklerini, bu yüzden de görevden alındıklarını iddia etti.

Soysal, MHP İl Başkanlığı’nda yaptığı basın toplantısında, 17 Mart 2012 tarihinde yapılan MHP il kongresinde delege oylarıyla seçilerek yönetime geldiklerini hatırlatarak, "Görevden alınmamızın sebebi, seçilirken muhalif grup olarak seçildik. Biz kimseye de muhaliflik yapmadık. Ben Milliyetçi Hareket Partiliyim davam için yetiştim. Çoluk çocuğumu da bu dava için yetiştirmeye çalışıyorum. Ama böyle lanse edildi. Biz damgayı burada aldık. Arkasından genel kurul oldu. Genel kurulda da tavrımızı net koyduk. Ben diğer insanlar gibi iki yüzlülük yapmadım. Koray bey aday oldu ve biz açık açık destek verdiğimizi söyledik. Çünkü partiye bir yenilik gelmesi gerektiğine inanıyorduk. Görevden alınmamın sebebi Koray beyi desteklemem" diye konuştu.
 
BEN ADAMIN ADAMI DEĞİL, DAVANIN ADAMIYIM
 
Milliyetçiliği hayat felsefesi haline getirdiklerini dile getiren Soysal, “Ben adamın adamı değil, davanın adamıyım. Yeni atanacak yönetimde gerçekten davaya hizmet edecek bir arkadaşım olursa arkasında dururum” ifadelerini kullandı.
 
Geçtiğimiz günlerde MHP Muğla il yönetiminin de görevine son verildiğini ifade eden Soysal, "Bu hareket sadece Muğla ve Çankırı'daki ülkücülere karşı yapılmış bir hareket değil, MHP ve ülkücü hareketin bütününe yönelik yapılmış bir harekettir. Ancak, şurası iyi bilinmelidir ki; görevden alma, feshetme, tasfiye etme, kapatma ve yok sayma gibi uygulamalarla MHP ve ülkücü hareketin başarılı olması mümkün değildir. Demokrasinin gerçek manada korunması ve geliştirilmesi için, demokratik hayatın vazgeçilmez unsurları arasında yer alan siyasi partilerin, kendilerin de demokratik usul ve esaslara riayet etmesi şarttır. Bizler Çankırı MHP il yönetimi olarak, sadece seçildiğimiz günden beri değil, ömrümüz boyunca MHP ve ülkücü hareketin emrinde ve hizmetinde olduk, olmaya da devam edeceğiz” diye konuştu. Soysal şöyle devam etti:
 
İNCİNSEK  DE KİMSEYİ İNCİTMEYECEĞİZ
 
“Alınan karardan dolayı incinsek de kimseyi incitmeyeceğiz. Çankırı'da partimizin zarar görmemesi için gereken tavrı, tam bir metanetle göstereceğiz. MHP ve ülkücü hareket için; kırmadan, dökmeden, dava arkadaşlığı ve ülküdaşlık hukukundan ayrılmadan, mücadelemizi büyük bir özveriyle, sonuna kadar sürdüreceğiz.”
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
kazım çınar
15 Şubat 2013 Cuma 20:34
aslolan dava olmalı
Arif başkan demecin başı kabul edilebilir değil ama sonuna doğru tam isabetli sözlerin var seni yürekten kutluyorum.Bizde asıl olan davadır.Birlik beraberliğe en çok ihtiyacımızın olduğu dönemden geçiyoruz.Ülkemiz hiç olmadığı kadar bölünme tehlikesiyle baş başa Yüce rabbim bilerek yada bilmeden ülkenin bölünmesine sebeb olanlara fırsat v ermesin.Her ihanete rağmen bu millet var olacaktır.
141.196.65.164
Cengiz
14 Şubat 2013 Perşembe 18:30
son dakika
kimin ellerinde olduğunu ibretle izliyoruz. Mhp nin bulunduğu bir mecliste anayasa değişikliğine meşruiyet kazandırılırken arada sırada sureti haktan tabanın gazını almaya yönelik gaz almalar gına getirmişken, imanını tazelemiş Kürşadın kırk yiğidiyle Balgat Plazanın ehlikeyf müdavimlerine yol verileceği günleri özlemle bekleyenler, çevir kazı yanması diyerek Arif Soysalları karalarken evet efendimci şehirli diktatoryaya hala methiye düzüyorlar. Yazıklar olsun...
188.3.135.254
Cengiz
14 Şubat 2013 Perşembe 18:25
SON DAKİKA
Parti sözcüsü İzmir milletvekili genel basından Milliyetten aldığımız resimli habere göre; son sistem iphone 5 telefonuyla TBMM de milletvekillerinin fotoğrafını çekiyor veeee o resimlerde kişileri yaşlı buruşmuş yüz hatlarına dönüştürüyor yada yaşlı hale dönüştürüyor, haa haa haa hii hii hii şen şakrak gülüyor etrafındaki yol arkadaşlarıyla. İşportacı ağızlarla, şaklabanlıklarla Başbuğun MHP sinin kim ...
188.3.135.254
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim