• BIST 103.235
  • Altın 197,827
  • Dolar 4,7171
  • Euro 5,5018
  • Ankara : 15 °C
  • İstanbul : 20 °C
  • İzmir : 22 °C
  • Çankırı : 14 °C
  • Antalya : 18 °C
  • Eskişehir : 14 °C

Koşaner de ‘kocakulak’ta!

Koşaner de ‘kocakulak’ta!
Genelkurmay Başkanlığı döneminde basının önünde hiç konuşmayan Orgeneral Işık Koşaner’e ait olduğu ileri sürülen bir ses kaydı internete düştü

Eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner’in ses kaydı da, selefi İlker Başbuğ’un Brüksel’de yaptığı bir konuşma da gibi “www.dailymotion.com” internet sitesinde yayımlandı. Sitede, konuşmaların devamının daha sonra yayınlanacağı anonsu yer alıyor.

DİYARBAKIR OLABİLİR
Ses kaydındaki hitap şeklinden, İç Güvenlik Harekâtı’nın yürütüldüğü bölgede gerçekleştiği anlaşılan kayıtta dikkat çeken bazı ifadeler şöyle:

MAYINLARI BAŞIBOŞ BIRAKTIK
Bunları kim döşemiş? Biz. Şimdi ben desem ki yetkililere ‘yav bizimkiler mayın döşemişlerdi 10 sene evvel, 20 sene evvel, başıboş bırakıp gitmişler. Ne derler? ‘Döşerken aklınız nerdeydi’ derler.

HANTEPE’DE GECİKTİK
Emir komuta birliğini bazen sağlayamıyoruz. Hantepe olayında operasyondan sorumlu 1. Tugay Komando Komutanı’ydı ve kendisi arazideydi. Orada bilmem ne tepesindeydi. Ama ekrana bakan komutanlığın ona müdahale etme yetkisi yoktu. Böylece bir koordinesizlik oldu. Zamanında müdahale edemedik.

OLACAK ŞEY DEĞİL, REZALET!
Küçük birlik seviyesinde sevk ve idarede çok zayıfız. Kol komutanı adamı sevk idare edemezse iş kopar. Benim tim komutanı diye koyduğum arkadaşım mevzide silahını bırakıp da kaçarsa biz bu işi yürütemeyiz. Tabii ki mevzimiz çöker, zayiat veririz. Rütbesi de var kolunda. İki tane adam geliyor karşıdan, 30 kişiyi kaçırıyor geri gidiyoruz. Yav rezalet. Olacak şey değil. Neden? Sevk idare edemediğimiz için timimizi.

İNSAN İÇİNE ÇIKAMAM
Tim komutanı personelini göreceği yerde bulunur. Sesle, varsa telsiziyle timinin adamlarını tek tek sevk idare eder. Öyle oluyor mu? Nadiren böyle oluyor. Çoğu yerde ‘çat pat’ dediği zaman o oraya bu buraya birkaç gözü kara arkadaş dayanıyor. Lider pozisyonunda olanlar piyasada yok. En acısı da silahını bırakıp gidenler. Roj TV silahın numarasını da beraber gösteriyor. Ben olsam o rütbelinin yerine, insan içine çıkmam. Ama utanmıyor adam. Bunlarla iş yapamayız. Yoksa canı sıkılan çeker gider. Ondan sonra mevzimize de girilir. Bir sürü de şehit veririz.

MASUM ERİMİZİ VURURUZ
Dilimin ucuna geliyor söylemek istemiyorum. Böyle timi mimi sahip olmazsa, orada bir karaltı görür tak diye ateş eder, başlar sesi duyan herkes ateş etmeye, basıldık diye. Bir masum erimizi alnından pat diye vururuz. Kabahatli biziz.

BU YAŞIMDA VURURUM
Kayalık sert yerlerde kum torbasını üst üste koya koya kulübeler meydana getiriyoruz. Bir de delik açıyoruz önünde, burdan gelecekler bakacağız diye. Koca bir hedef oluyor. Ben bu yaşımda, karanlıkta gece görüş aleti olmasa bile, RPG-7 ile 200 metreden onu tak diye vururum. İsterseniz deneyelim.

TAM BİR KEPAZELİK
Hantepe’de İHA’nın görüntüsünde bile belli. Koştular içine girdiler değil mi? Adam da geldi el bombasını üzerlerine attı. Tam bir kepazelik halimiz. Bundan sonra ‘İHA geç geldi’, ‘sağa git dedim sola git dediydi’ falan filan yok arkadaşlar. Herkes işine sahip olacak. 

KİMSE ‘HAREKÂTI AZALT’ DİYEMEZ
Terör örgütü seçime kadar eylemsizlik diye bir karar aldı. Bu karar bizi bağlamaz. Terörle mücadelede hiç kimsenin talimatına ihtiyacımız yok. Kimse bize ‘harekâtı azalt, durdur’ diyemez. Dese bile bunu kabul etmeyiz.

HERKESİN GÖZÜ ÜZERİMİZDE
Her şeyi yasal zemine oturtmak zorundayız. Çok dikkat edin. Herkesin gözü üzerimizde. Ufacık hata yapılırsa manşetlere taşınıyor.

TERÖRİSTİ KAÇIRMAYIN
Teröristle teması kurduktan sonra, ‘İşte ben bunu kaçırdım, gittiler gece karanlığında kayboldular’... Bizde her şey var. Gece de görüyoruz gündüz de görüyoruz. Onu kaçırmayacağız. Ona göre tedbir alacağız.

GAZETE HABERTÜRK

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim