• BIST 103.200
  • Altın 196,867
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 16 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • İzmir : 22 °C
  • Çankırı : 19 °C
  • Antalya : 21 °C
  • Eskişehir : 15 °C

Kurşunlu Anadolu Lisesi boşalıyor!

Kurşunlu Anadolu Lisesi boşalıyor!
Kurşunlu Anadolu Lises eğitimde S.O.S. veriyor. 24 kadrolu öğretmenin olması gereken Anadolu Lisesinde bugün 5 öğretmen mevcut! Okuldan kaydını alan öğrenci sayısı 20'ye ulaştı.

İlk ve orta öğetimde sömestr tatiline gireceğimiz günlere saatler kala, Kurşunlu Anadolu Lisesi öğretmen açığında yokları oynuyor.

Kurşunlu ilçesinin orta öğretimde gurur kaynağı olan Anadolu Lisesi, 24 kadrolu öğremene sahip olması gerekirken, bugün için bünyesinde 5 öğretmen ile eğitim dönemiin ilk yarısını tamamlamak üzere.

Öğrenim yılı başlangıcı öncesinde Çankır'dan tayinini gerçekleştiren öğretmenlerin önemli bir kısmının Kurşunlu ilçesinden ayrılmaları sonucu 5 kadrolu öğretmenle eğitim yılna başlayan Anadolu Lisesinin yaşadığı bu sorun, özellikle başarılı öğrencilerin okuldan kayıt sildirerek çevre ilçe ve illerdeki okullara gittikleri öğrenldi. Sözcü18 haber merkezinin elde ettiği rakamların 20'ye ulaştığı öğrenildi.

Öğretmen açığını kapatma yönünde yapılan sözleşmeli eğitimci tedarikinin ise okuldaki eğitim düzeyini hayli aşağılara çektiği ve başta öğrenciler olmak üzere öğrenci velilerinin de yaşanan durumdan hayli şikayetçi oldukları da edinilen bilgiler arasında.

MEM MÜDÜRÜ GÜÇSÜZLER YURDUNDA!
Çankrı'nın hızla gelişen ilçesi Kurşunlu'da eğitim alanında yaşanan böylesi bir soruna karşın, İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Akbıyık, Güçsüzler Yurdu ziyareti ile meşgul.

Başta Vali Şemsettin Uzun olmak üzere ilde yaşanan eğitim sorunlarının tamamının çözüldüğüne dair çeşitli açıklamalar yapan Müdür Akbıyık umarız Kurşunlu'nun Çankırı'ya ait bir ilçe olduğu bilgisine sahiptir!

Mevcut duruma bakılırsa Müdür Akbıyık, henüz böylesi bir bilgi edinmemiş olmalı ki, Anadolu Lisesinde 5 öğretmenle ilk yarıyı bitirmezdi!

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Mesut YILMAZ
28 Ocak 2011 Cuma 10:02
YİBO.Sorun mu?
Yaprakl'ya Ünüversite gelmesi bu kadar esef mi ne olur ki YİBOçda kalsa ...! Her iki okula da bünye ve yer sorunu yokki.
81.213.94.97
hasan emin
26 Ocak 2011 Çarşamba 22:10
Sözleşmeli Öğretmenler Öğretmen Değil Mi?
Zorunlu hizmet affıyla birlikte Çankırı gibi zorunlu hizmet bölgesindeki illerden öğretmenler tayin isteme hakkı kazanmış bu da öğretmen rotasyonunu artırmıştır. Kaldı ki sözleşmeli öğretmenlerinde yeterlilik bakımından kadrolu öğretmenlerden bir farkı yoktur.
78.163.145.42
deli ettiniz
26 Ocak 2011 Çarşamba 15:07
işleri eğitim değil ki...
Bunların işleri eğitim öğretim değil ki... Yalakalık. Vedat bey bunlar şimdi de Yapraklı Yatılı İlköğretim Bölge Okulunu kapatmak için çalışıyorlar. Neymiş Yapraklı'ya yüksek okul gelecekmiş. Okul gelir de Yapraklı'ya üniversite öğrencisi gelir mi? Çankırı merkezdeki fizik bölümünde ve Kızılırmak Meslek Yüksek Okulunda kaç öğrencinin olduğu malum. Yüksek okulu Ilgaz ve Kurşunlu'ya açın ihtiyaç oralarda var. Siyasi hesaplar yapıp devletin parasını çar çur etmeyin. Çocukları da mağdur etmeyin...
88.225.18.202
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim