• BIST 103.235
  • Altın 197,827
  • Dolar 4,7171
  • Euro 5,5018
  • Ankara : 24 °C
  • İstanbul : 26 °C
  • İzmir : 27 °C
  • Çankırı : 22 °C
  • Antalya : 25 °C
  • Eskişehir : 21 °C

Kurşunlu da haykırdı: Şehitler ölmez vatan bölünmez

Kurşunlu da haykırdı: Şehitler ölmez vatan bölünmez
Kurşunlu ilçe merkezinde yaklaşık bin kişinin katıldığı mitingde ilçe halkı adeta tek ses oldu.

Tüm ülkeyi saran PKK terörünü kınama mitinglerinden bir benzeri de Kurşunlu'da yaşayanların yoğun katılımı ile dün gerçekleşti.
 
Terör örgütü PKK nın son yaptığı hain saldırılarda verilen şehit ve yaralılar nedeniyle tüm yurtta meydana gelen üzüntü ve öfke Kurşunlu'da da sokağa taştı.

Dün eski Öğretmenevi binası önünde saat 16,30'da başta Kurşunlu Belediye Başkanı İbrahim Doğu, Çavundur Belediye Başkanı Bayram Yukarıdere, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri temsilcileri ile yaşlısı- genci,kadını -erkeği, memuru-işçisi ve öğrencisiyle toplanan yaklaşık 1000 kişi ellerinde Türk bayrakları ve attıkları ‘’şehitler ölmez vatan bölünmez, Kurşunlu uyuma şehidine sahip çık, Türkiye bizimdir bizim kalacak" sloganlarıyla başladıkları miting yürüyüşünü Hacıbekir Mahallesi güzergahını takip ederek öğretmen evi önünde yapılan saygı duruşunu müteakip topluca okunan istiklal marşının ardından sonlandırdılar.

İBRAHİM DOĞU: HAİNLERE GEREKEN DERSİN
VERİLMESİNİ BEKLİYORUZ

Kurşunlu Belediye Başkanı İbrahim Doğuyaptığı açıklamada ”son zamanlarda iyice artan ve en son Bitlis'te 5 polisimizin, Hakkari Çukurca ve Yüksekova’da yapılan hain terör saldırılarında 24 askerimizin şehit olması, 18 askerimizin de yaralanmasına neden olan saldırıları nefretle kınıyorum. Bu saldırılar hepimizin yüreğini yakmıştır. Fakat bu tür haince saldırılar hiçbir zaman başarıya ulaşamayacak ve beklenenin aksine halkımızı daha da birbirine kenetleyecektir. Tarihimize bakıldığında bu millet her türlü zorluğun üstesinden birlik ve beraberlikle gelmesini bilmiştir. Bu hain saldırıda en yüce mertebe olan şehitlik mertebesine erişmiş olan şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, şehit yakınlarına ve yüce milletimize da baş sağlığı dilerim. Her saldırının ardından yapılan intikamları alınacak, kanları yerde kalmayacak söylemlerinin de havada kalmamasını ve hainlere gereken dersin verilmesini bekliyoruz" dedi.  

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Ramazan Yılmaz
23 Ekim 2011 Pazar 18:06
Katkılarınıza ...
Sayın editör siyasi litaretüre katkı koyan "... liberal kominist" yorumcular sitenizi renklendiriyor sizi kutluyorum. " ... medya dahil her alanda faaliyet yapılmalı, tv larda bu devleti işporta tezgahında ıspanak fiatına, bir kadın göğsüne satacak entel liboşlara tepkilerimizi koymalıyız. anadolunun çocukları lütfen medya, internet, twitter, facebookdan mücadele ediniz, ortalığı leş kargalarına bırakmayalım..." diyen arkadaşımız siyasilere bir şey söylese de peşine biz de düşsek! Bakar mısınız! Başbakan bitirirmiş :) :) :)
78.169.167.143
kürşat esenler
22 Ekim 2011 Cumartesi 17:07
28 yılda tavizlerle
zihinlerde bu ülkenin bölündüğünü topluma kabul ettirdiklerini düşünüyorlar. en önemli konu olarak anayasa değişikliğiyle etnik kimlikleri güvence altına alarak çok kültürlü, çok parçalı bir yapı oluşturarak asırlarca ila yı kelimetullahı aleme nizam yapmış bu aziz ve necip milleti birbirinden koparmaya çalışıyorlar ab..d ,israil istiyor diye bölünecek miyiz???
46.2.108.123
kürşat esenler
22 Ekim 2011 Cumartesi 17:03
28 yılda tavizlerle
topyekün tepki konmazsa,bu asker ve siyasetçi sınıfının bu işi çözeceği yok. uyuşturucu,kadın ve silah tüccarları, bu işten nemalananlar varken bu iş bitmez. bu ülkenin kahramanları kadar hain ve gafilleride çok. galiba bu sefer liberal komünistlerle islamcı kürtçülerin sözleri dinlenmezse başbakan bu işi bitirir... medya dahil her alanda faaliyet yapılmalı, tv larda bu devleti işporta tezgahında ıspanak fiatına, bir kadın göğsüne satacak entel liboşlara tepkilerimizi koymalıyız. anadolunun çocukları lütfen medya, internet, twitter, facebookdan mücadele ediniz, ortalığı leş kargalarına bırakmayalım; zihin
46.2.108.123
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim