• BIST 91.073
  • Altın 215,487
  • Dolar 5,3834
  • Euro 6,1226
  • Ankara : -1 °C
  • İstanbul : 9 °C
  • İzmir : 7 °C
  • Çankırı : 1 °C
  • Antalya : 12 °C
  • Eskişehir : -1 °C

'Kuruntu' Çankırı'ya kaybettirdi ve kaybettirmeye devam ediyor

'Kuruntu' Çankırı'ya kaybettirdi ve kaybettirmeye devam ediyor
Çankırı'da Belediye Başkanı İrfan Dinç ile bölge milletvekili Hüseyin Filiz arasında yaşanan kısır çekişme, öncelikli olarak bölge insanının alacağı hizmetlerin önüne geçiyor... Ancak...

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın Çankırı ziyaretinde gerçekleşen skandal, siyasi arenada gündemin ilk sırasına oturdu.

AK Partili Belediye Başkanı İrfan Dinç'in, hükümetin bakanını şehre gelişinde protokolde yer almayışı daha uzun süre konuşulacağa benziyor.

Sözcü18 Haber Merkezi'nin konuyla ilgili haberinde eksik kalan bilgileri sizlere sunmakla birlikte, kronik Çankırı hastalığı olan 'kuruntu'(*) üzerine de gözlemlerimizi paylaşmak istiyoruz.

BAKAN FAKIBABA BELEDİYE'Yİ NEDEN ZİYARET ETMEDİ?
Öncelikli olarak belirtelim ki; Bu sorunun yanıtını bulma konusunda gösterdiğimiz çaba yenilir-yutulur cinsten değil. Yoğun gayretlerimiz sonucu Bakan Fakıbaba'nın Çankırı ziyaret programı öncelikli olarak ne Çankırı Valiliği ne de iddiaların merkezinde olan bölge milletvekili Hüseyin Filiz belirlemiş!

Çankırı ziyareti ile ilgili yapılan çalışmanın baştan sona mimarı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve danışmanları.

27994129_10155999943146878_21777143_n.jpg

Sayın Bakan'ın Çankırı ziyaret programının ana gündemi "Çankırılı çiftçiler ve hayvan yetiştiricileri". Bu kapsamda günün önemli bir bölümü Koç Otel'de organize edilen toplantı ile geçecek. Bakanlık katında hazırlanan 'Çankırı ziyaret programı'nda Çankırı Valiliği'ni ziyaret dahi yok! Çankırı Valiliği ziyaretinin olmadığı programda 'Belediye Başkanlığı' ziyareti mümkün mü? Tabii ki hayır!

Peki, Bakan Fakıbaba'nın Çankırı Valiliği ziyareti nasıl gerçekleşti?

Bu sorunun yanıtına da ulaştık. Vali Hamdi Bilge Aktaş, bakan Fakıbaba'yı sabah saatlerinde Çankırı girişinde karşıladığında, kendisinden makamı da ziyaret etmesini rica etmiş! Bakan da Vali Aktaş'ın ricasını kırmayarak o ziyareti gerçekleştirmiş!

Burada düşünülmesi gereken; Belediye Başkanı İrfan Dinç'in de tıpkı Vali Aktaş gibi bir pozisyon alıp, sayın Bakan'ı Belediye Başkanlığı'na getirmesi mümkün olamaz mıydı?

Bizce olurdu... Peki 'neden' olmadı?

DEVREYE 'PROGRAMA MİLLETVEKİLİ FİLİZ MÜDAHALE ETTİ' VİRÜSÜ GİRDİ!
Gıda Tarım ve Ormancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın Çankırı ziyareti ile ilgili olarak hazırlanan program belirlenip, içerisinde 'Belediye Başkanlığını ziyaret' kısmı olmayınca devreye "Bu işi bu şekilde yapsa yapsa milletvekili Hüseyin Filiz yapmıştır" fısıltısı Belediye Başkanı Dinç'in kulağında üflendi!

Aylardır kendisiyle ilgili yaşanan sayısız olumsuz gelişmenin perde arkasında bölge milletvekili Hüseyin Filiz'in olduğu iddiasını sürekli gündemde tutan Belediye Başkanı Dinç, bu kez de yaşanan olayın faturasını bölge milletvekiline kesmekte hiç mi hiç acele etmedi!

Üzerine adeta elbise gibi yapışmış olan "kuruntu' Başkan İrfan Dinç'i bir kez daha esir aldı!

Sözünü ettiğimiz "kuruntu" (!) hiç de yabana atılacak türden bir hastalık değil!

İşaret ettiğimiz "kuruntu' hastalığı dar bölge insanında fazlasıyla yaygın ve bundan Çankırı insanı da nasibini fazlasıyla almış durumda!

"Kuruntu" hastalığının sokaktaki vatandaşta olmasını bir nebze de olsa anlayabiliriz. Ancak siyasi arenada yer bulup, temel görevi topluma hizmet etmek olan "siyasetçi"nin böylesi bir hastalığa yakalanmış olması kendisinden ziyade, hizmetle yükümlü olduğu "vatandaş"a "hizmet alamama" gibi bir bedeli ödetmekte olduğunu görmek gerekir!

Sayın Belediye Başkanı'nın geride bıraktığımız Pazartesi günü Çankırı insanına yaşattığı durum tam anlamıyla kısaca budur!

Belediye Başkanı İrfan Dinç, "vehim ve kuşku"lar sonucu içine girdiği girdaptan çıkamayarak, TC Hükümeti'nin Bakanı'nı kendince 'protesto' ederek aslında Çankırı insanının alacağı hizmetlerin önünde set olmuştur!

BU KAVGA NE ZAMAN BİTER BİLEMİYORUZ, LAKİN BİR AN ÖNCE BİTMELİ!
Sözcü18 Haber Merkezi olarak son sözümüz;

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç ile bölge milletvekili Hüseyin Filiz arasında yaşanan gerilim bir an önce bitmeli ve Çankırı insanının elde edeceği hizmetlerin önündeki bu büyük problem ivedilikle ortadan kalkmalıdır...

Nokta...

(*) 'kuruntu' TDK'da şöyle ifade ediliyor:
1. Yanlış ve yersiz düşünce, evham
2. Bir konuyla ilgili kötü ihtimalleri akla getirip tasalanma, işkil, evham, vesvese
3. Olmayan bir şeyin olacağını sanma, vehim

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05333732940 | Haber Yazılımı: CM Bilişim